Ascend P6 x Galaxy S3 x Lumia 920 (foťák,výdrž,spolehlivost)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Léňa1 20. 2. 2014 22:44

Ahoj,

poradil by mně prosím někdo s výběrem telefonu, od kterého požaduji:
kvalitní foťák (nemám digitál, takže aby zdatně odfotil třeba i dovču atd. :-) )
slušnou výdrž (na smartphone)
kvalitní zpracování a spolehlivost (aby nebyla daná řada poruchová a tak)

mezi moje favority patří:
Huawei Ascend P6 (bojím se výdrže a nevyměnitelné baterie, ale velmi se mi líbí design a kvalitní zpracování)
Samsung Galaxy S3 (nejspíše lepší foťák proti P6, ale nelíbí se mi design a bojím se poruchovosti - časem zasekávání, praskání rámečku atp.)
Nokia Lumia 920 (z daných asi nejlepší foťák??, ale nevím zda bych si zvykla na WP a opět mi vadí nevyměnitelná baterie)
Léňa1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 21. 2. 2014 06:03

Kvůli foťáku bych vzal Lumiu. Wp se neboj.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod domcek 21. 2. 2014 09:21

Jednoznačně bych vzal Nokii Lumii 920, fotoaparát nejlepší, výdrž slušná, kvalita zpracování taky.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans99 21. 2. 2014 09:25

Pokud je foťák prioritou, tak určo 920, ale teď jsem měl vedle sebe P6 a 920 a nokia je oproti P6 dost cihla, rozměrově i váhově.
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod xmenx201 21. 2. 2014 10:05

P6 - skvele odladeny system,fotak prumer
SIII - mam doma - fotak jeden z nejlepsich staci si vsude precist recenze
920 - cihla,to uz je lepsi pockat na slevu 925 ktera bude za chvili kvuli nastupu modelu 930.....
xmenx201
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 21. 2. 2014 10:19

Foťák - nejlepší l920
Spolehlivost - nejlepší l920
Výdrž - cca stejně všechny modely

baterie na mojí rok a čtvrt staré l920 pořád drží stejně a po update na black se ještě zvýšila.
Je sice těžší, ale zas je mnohem odolnější než třeba SIII.
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod Léňa1 21. 2. 2014 11:04

Děkuji za reakce, zatím tedy asi vede Lumia 920, ale trochu mě odrazuje právě to, že je to dost těžká cihla O:-) ...
Ještě jsem se chtěla zeptat na P6, jak je na tom její fotoaparát v porovnání se zbylými dvěma mobily (recenzí jsem četla spousty, ale někde foťák vychvalují a jinde jakože průměr)? A co její výdrž, někde psali, že docela katastrofa.
A jak je na tom Galaxy S3 s kvalitou? Četla jsem totiž dost članků o tom, že jim sami praskají rámečky, po pár měsících se začnou sekat, zamrzat (v nejhorším případě i "náhlá smrt")
Léňa1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SenatorCZE 21. 2. 2014 15:00

Také se přikláním k http://mobilni-telefony.heureka.cz/noki ... 920/#c4362, vede snad ve všech ohledech. A hlavně je za rozumnou cenu
SenatorCZE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans99 21. 2. 2014 17:12

http://samsungmania.mobilmania.cz/blesk ... fault.aspx
O důvod víc proč zúžit výběr.
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod Lumcak02 21. 2. 2014 17:49

S3 je super telefon, výdrž má podle mě lepší, než Lumie, ale se spolehlivostí je na tom špatně. Rámeček mi praskl, bohužel jsem narazil ještě na edici, kdy byla často poruchová základní deska (výroba půlka až konec roku 2012) a po roce používá se to začalo silně projevovat, časté restarty, zamrzání a celková nestabilita. Bohužel, tohle jsem se dozvěděl až po reklamaci. Poslední update na 4.3 mi taky nepřijde zrovna zdařilý, telefon je pomalejší a nereaguje tak svižně. A zatím aktualizace na 4.4 přijít nemá...
O P6 toho moc nevím, ale už jenom za design má u mě velký plus a pevně doufám, že Huawei má prostředí lépe odladěné a míň zaneřáděné :)
Lumie je dobrá volba, ještě mi pár věcí na ní chybí, ale to by měl vyřešit update na WP 8.1, pokud ti nevadí si chvíli počkat na některé funkce, tak jí můžu jen doporučit. Foťák má fakt skvělej, aplikace od Nokie ho zvedají ještě výš. Výdrž není žádnej zázrak, ale ten den to zvládne. Já výměným bateriím moc neholduju, takže mám powerbank a jsem spokojenej :) Pokud ti nevadí si zvyknout na pár zádrhelů u WP (nemožnost si změnit výchozí prohlížeč, klávesnici, atd.), ale za to oceníš kvalitu zpracování, stabilitu a rychlost systému, tak doporučuji Lumii.
Nokia 5110> Nokia 3310> Motorola V50> Nokia 6510> SE T630i> Nokia 3510i> Moto V3 Razr> SE W800i> Nokia N95> Iphone 3g> iPhone 3Gs 16 GB JB RedSn0w> Nokia Lumia 800> Samsung Galaxy S III> Nokia Lumia 925
Lumcak02
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 21. 2. 2014 21:02

A na Lumii 925 ses nedíval?
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 21. 2. 2014 21:15

Pokud ti nebude vadit ta vaha, pak 920, jinak bych to videl na S3.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dr._lukas 21. 2. 2014 22:29

Osobne bych volil Nokii,abych nebyl zaujaty poridil jsem si ke stavajicimu androidu i windows phone a pro priste bych chtel uz jen mobil s timto systemem..zakladni apk maji totozne,regionalni do konce roku budou (hlavne bankovnictvi) a hlavni plus je aktualizace na nejnovejsi windows..S3 nedostane ani 4.4 a odladenost 4.3 je bidna
dr._lukas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Léňa1 22. 2. 2014 01:01

Na Lumii 925 jsem se dívala, ale na to, že je o víc jak 2000 Kč dražší než 920 mně o moc lepší nepříjde (tedy kromě rozměrů a váhy)... Galaxy S3 jsem vzhledem k poruchovosti a nedoladěnosti systému (sekání atd.) už asi vyloučila...

Takže teď se rozhoduji už jen mezi Ascend P6 a Lumii 920... oba mobily se mi líbí kvalitou zpracování, ale pro P6 hraje design, rozměry a android, ale zas u Lumie 920 je asi mnohem lepší foťák, který je pro mě důležitý... není tu nějaký majitel, který by mi mohl říct jak moc velký je rozdíl mezi kvalitou fotoaparátu Ascendu P6 a Lumie 920? A jejich výdrž je asi podobná, že?
Léňa1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pedes 22. 2. 2014 11:34

Asi bych doporučil stavit se v obchodě a oba telefony si osahat. Pokud ti sedne zde doporučovaná Lumia, proč ne, ve fotkách je dost vysoko. Nicméně bych neřekl, že p6 fotí špatně i fotky pořízené za šera jsou víc než dobré. Zatím mě nenapadlo, co bych P6 vytknul, pokud jde o výdrž je to věcí používání - pokud se naformátuje baterka, což trvá cca 7-10dní, pak při běžném používání a inteligentní spotřebě vydrží dva dny. Každopádně má neotřelý design, rozumnou velikost i váhu. Fotky, které jsem dělal mi naprosto vyhovovaly, samozřejmě na extra focení používám "zrcadlo",ale běžné fotky jsou slušné.
U Lumie by mě odrazovala zejména hmotnost. Přeci jen 120g:185g je rozdíl. Rovněž ve velikosti 4,5mm rozdíl v hloubce, 5mm rozdíl v šířce....
2GBram:1GBram jistě jsou 2gb výhoda,ale nelze to srovnávat jedná se o odlišené OS. Plánuje se Kitkat a ty 2GB budou výhodou.
pedes
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků