Ascend P6 x Galaxy S3 x Lumia 920 (foťák,výdrž,spolehlivost)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Léňa1 24. 2. 2014 21:51

Děkuji za názory :-) , designem u mě určitě vede Ascend P6, ale fotoparát, který je pro mě podstatný má určitě lepší Lumia 920 (aspoň ve špatných světelných podmínkách je rozdíl citelný), ale na druhou stranu je Lumia dost těžká a operační systém WP mě stále odrazuje...bude to ještě těžké rozhodování ^^
Léňa1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 2. 2014 03:00

Abys za půl roku zde na fóru nebrečela, jak jsi byla tenkrát blbá a neměla k windowsům důvěru..Jakýkoliv android telefon se ti do roka začne zasekávat, lagovat a dělat bordel..Ať už to je zařízení Nexus či jakýkoliv mobil od kteréhokoliv výrobce..Neříkám to z vyčtení z internetu, ale po zkušenosti s pěti android telefony.. (3 jsem vlastnil, jeden z nich mám stále a 2 jsem měl vypůjčené)..Windows a potažmo Nokii mám 14 dní a mít Lumia 520 (což je základní model) NFC, přední kamerku a zadní diodu (což by byl náklad do 5 stovky navíc) byl by daleko lepší než můj dosavadní Samsung Galaxy S Advance, který stál prosím pěkně 8 tisíc a po roce čekání na nový android je s ním pro změnu nefunkční..Mimo jiné, dneska snad Nokia předvedla na kráse, jak lze využívat apk z windows na android telefonech, nebojím se toho, že to nejde i naopak, jen se zatím nikomu do toho nechce..A pokud půjdeme do hloubky, pouze Windows a iOS slibují aktualizaci i svých starších zařízení po dobu delší než rok či dva..Podívejme se na S3 od Samsungu, ani nový Kitkat nedostane..a to stál tento mobil přemrštěných 15 litrů
dr._lukas
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 25. 2. 2014 10:28

Já s Androidem takové problémy neměl nikdy. Kdoví, co s ním děláš.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod thrash 25. 2. 2014 10:43

ak by islo o super kvalitny fotak v mobile isiel by som vylucne do toho:
nokia 808 pure wiev - je to vraj najlepsi fotak v mobile na svete
41 mpx fotak Full HD s optikou Carl Zeiss (to je svetova spicka v optike, ani nepisem kolko stoja objektivy od tejto znacky na zrkladlovku)
http://www.mobilonline.sk/nokia-808-cie ... 23742.html
thrash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 25. 2. 2014 10:47

Lumia 920 poslouží taky dobře. Navíc proč v dnešní době kupovat něco se Symbianem.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dusan 25. 2. 2014 11:28

SGS3 mam dva roky, tak jenom par poznamek:

- telefon po roce a vice pouzivani opravdu strasidelne laguje a je na urovni nejhorsich low endu. Jedine reseni je preinstalovat kazdy pul roku jako Windows a idealne Cyanogen SW. Problem je ovsem malinko se zalohovanim starych dat, protoze Cyanogen neumozni obnovu z Kies zalohy a vetsina opravdu funkcnich zalohovacu vyzaduje root, coz je problem zase z mnoha jinych duvodu

- spatna konstrukce, velmi citlivy na pady, futral mobil neochrani, pokud neni opravdu masivni a nekryje citlive rohy telefonu. Servis rozbiteho LCD stoji raketu (4500+Kc).

- velmi mala vnitrni pamet 16GB, po upgrade na posledni Android a mraku nezrusitelnych Samsung serepeticek je tam nejakych 11 uzivatelskych GB. Na flashku nesazej, od 4.x Androidu na ni spousta veci nejde nahrat.

- jedinym bonusem je slusny fotak a vymenna baterie, ktera se hodi lidem kteri hodne cestuji a pouzivaji pritom GPS (protoze ta vysaje baterku za par hodin).

Suma sumarum: dnes kupovat Android telefon, tak bych se asi spise podival po nejakem HTC, pripadne Nexus 5 je za dobre penize a s cistym Androidem.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior

Odeslat příspěvekod Nery 25. 2. 2014 12:34

Anebo si počkej až se v obchodech během dvou měsíců objeví něco z nové letošní produkce. Co třeba nová Xperie M2, nebo klidně i něco s WP. Pokud nejsi šťoural, nebo nějaká extra hračička,tak si na dlaždice určitě zvykneš.
Nery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod R-blade 25. 2. 2014 13:31

No mam lumii..me se líbí pojem cihla..ro ze jako žena mas na rameni kabelku co váží 3 kila a řešíš 100-200gramu??tohle nepochopím..az ji vemes do ruky nepeijde ti to..taky jsem se rozhodoval..vyhralo bezdrat nabíjení ..lepsi viditelnost na slunci oproti ostatním displai je fakt dobre vidět..pak lepší citlivost ovládání v rukavicích atd..a hlavne fotak dej mail a já ti ukážu co to umí za kouzla
R-blade
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Léňa1 28. 2. 2014 14:01

Tak už mam Lumiu doma, právě přišla :-) ... ráda bych se však zeptala na aktualizace, koukala jsem se a mám tam nejnovější verzi Lumia Amber, ale ráda bych věděla, zda tam automaticky jsou i ta vylepšení, které přinesla předešlá aktualizace a to Portico... jde mi o to, že Portico mělo přinést vylepšení fotek ve dne a mně se zdá, že fotky, které jsem zkoušela fotit mně již po malém přiblížení přišly dosti "rozmazané" - spíše neostré (na modelu z obchodu mi i po velkém přiblížení přišly naprosto ostré)...tak bych chtěla vědět jestli je jisté, že tam jsou obsažena vylepšení foťáku, která měla přinést aktualizace Portico... předem díky za odpověď
Léňa1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimonaut 28. 2. 2014 14:53

Poslední aktualizace je Black (novější než amber). Dej si v telefonu při připojení na internet vyhledat aktualizace. Každý novější update by měl (a ve většině případů to tak skutečně je) přinést vylepšení těch předchozích. Takže ano, amber fotí lépe než portico a black fotí lépe než amber. Vyzkoušeno.

Obecně vždy závisí na světle a na tom, jak "pevnou" máš ruku.. Ideální pro focení v šeru nebo špatném počasí je si telefon zapřít o něco pevného. To, že lumia má optickou stabilizaci pomůže, ale není to samospásné.

Mimochodem, telefon už máš, tak doporučím psát dotazy přímo do sekce lumia 920. Buď tady na mobilmania.cz viewtopic.php?f=6&t=1174944, nebo ve fóru na smartmania.cz zde: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=198&t=30401
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Předchozí stránka