Mobil + tablet, nebo mobil

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod solaris1 9. 7. 2014 11:09

Ahoj,

prosím o radu. Používám zatím starší Nokii 6303, bohužel začínám víc využívat internet v mobilu takže přemýšlím nad:
1. pořídit levnější Lumii 520, nebo 630 a k tomu tablet
2. pořídit Lumii vyšší třídy bez tabletu

Mobil spíše na hovor, sms a občas net. Důležitá je v novém mobilu navigace. OS W 8.1. Mobil je spíše jako pracovní nástroj. Hry nehraji. Když čtu tohle tak fakt nevím co vybrat :(

Díky
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 7. 2014 11:34

Bral bych Lumii vyšši třidy - tak velkou aby ti nahradila i tablet - neboli phablet.Dvě mizerny zařizení je vždy horší než jedno kvalitní.Pokud nemaš problem s tim že budeš mit v kapse menší padlo není co řešit.Pokud maš s tim problem tak se musiš zařidit - male zobrazovadlo+velke zobrazovadlo.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod solaris1 9. 7. 2014 11:53

díky, co tedy navrhuješ?
Já jsem chtěl původně vzít 520 + Lenovo IdeaTab Miix 2 8", hm phablet, netuším co může být pod W8.1, jedině pod Androidem byl dobrý Lenovo a880.
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 7. 2014 12:09

řeknu ti to jinak - ja jsem si celekm zvykl na luxus že zařizení telefon+tablet, maji stejny system - takže nejenže že mezi sebou sdílí všechno možny ale spolu komunikují všemi možnými způsoby absolutně bezproblemově a na tuk.Toho u mixu dva rozdilne systemy nedosahneš.přesněji ti co si to myslí neví jake jsou možnosti pokud maji oba systemy BTW aby bylo jasno - moje osobni preference jsou android - wp je pro mne silně nedostatečné ale to jsou MOJE osobni preference a moje důvody proč WP ne . takže pokud umi napřiklad přiložit dvě zařizeni k sobě a začne automaticky přenos souborů mezi nima a jiny a jiny vychytavky ktery fungujou jenom když system+system jsou ze stejne staje nemixoval bych.Lenovo A 880 je průměrnej křumpl,phabletů s androidem že by se ti porotočily oči co je v prodeji je mraky - chápu že pro někoho kdo činany objevil posledni pul rok působil jako zjevení na českym trhu .Jinak A u lenova je označení jejich low endu - jediný A co jsem kdy měl byl telefon A 660 protože IP 67 za tu cenu ani nahodou tady a v přimym srovnaním s catem nebo tím pokusem od samsungu, ho s cybermaus rom rozmetalo na prach.Nedoporučuju nic,každej musi mit když vybira nějakou osu - co čeka,co je minimum.tvoje je natolik široká a rozvlátá že bych oproti tvojemu navrhu našel asi tak deset tisíc lepšich kombinací.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod solaris1 9. 7. 2014 12:44

moc díky, ok, co doporučíš cenově do cca 7-8 tisíc? Hm, Note II?
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 9. 7. 2014 13:02

Lumia 1320?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod D.Francis 9. 7. 2014 13:35

Asus Fonepad Note6 :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod solaris1 9. 7. 2014 13:48

diky, Asus Fonepad Note6 myslím nemá LTE :(, jinak ok. U Nokie jsou fajn mapy, u Note II zas stylus.
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod ramses33 9. 7. 2014 13:49

LTE si dej do podmínek, nemáš to tam uvedené, stejně jako co vlastně chceš.
Dva přístroje, jeden přístroj a limit či limity...Bez toho zde budou jen výkřiky..
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod D.Francis 9. 7. 2014 13:54

Note ll nemá LTE... Asus Fonepad Note6 má také stylus.
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 9. 7. 2014 14:06

Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod D.Francis 9. 7. 2014 14:13

Podívej se na Xperii T2 Ultra nebo Xperii Z Ultra, k té jde dokoupit pouzdro s baterií a stylusem :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod solaris1 9. 7. 2014 14:17

díky moc, mrknu na to.
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod domcek 9. 7. 2014 14:29

Myslím, že ideální by mohla být právě Nokia Lumia 1320 ;-)
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 9. 7. 2014 14:33

I když jsem doporučil smartphony,které jsem plánoval též zakoupit, za ideální řešení nyní považuji tablet a nějaký malý telefonek na volání :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Další stránka