Mobil + tablet, nebo mobil

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod dejvidek 10. 7. 2014 08:48

520, 630, těžko už 720. dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod solaris1 10. 7. 2014 09:04

@dejvidek díky. Jj, nad tou 720tkou uvažuji. Něco ještě v nabídce je tady ale nevím jestli je to ofic EU distribuce.
Co bys spíše doporučil?
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod ramses33 10. 7. 2014 09:27

solaris1 píše:Potřebuji poradit co se dá teď sehnat za mobil s W8.1 v co nejlepším poměru cena / výkon do těch 4 tisíc. Díky.

nic jiného než Nokia 630 neexistuje.
720 nemá WP 8.1 a cena je mimo.
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod D.Francis 10. 7. 2014 09:42

Lumii 720 mají jen pochybné eshopy,tam není jisté z jaké jsou distribuce. Zbývá Lumia 520, Lumia 630 nebo i ta Lumia 625 je dobrá, když ji koupíš za 3,5k :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 10. 7. 2014 09:49

Tak 720 za 4000Kč neseženeš. V nějakým eshopu jsem ji viděl za 4800 a to byla z celosvětové distribuce - takže bez oficiální záruky - záruka pouze u prodejce.
Ale je pravda, že 720 je o třídu jinde než zbytek telefonů - asi se vyplatí připlatit.

Ze zbytku bych si osobně vybral L620 - dostane WP8.1 a má diodu - což se na čundrech občas hodí.
k.o.v.b.o.j
Junior

Odeslat příspěvekod ramses33 10. 7. 2014 09:55

D.Francis píše:Lumii 720 mají jen pochybné eshopy,tam není jisté z jaké jsou distribuce. Zbývá Lumia 520, Lumia 630 nebo i ta Lumia 625 je dobrá, když ji koupíš za 3,5k :)

Chce telefon s WP 8,1. Ten má jen 630 a 930.
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod D.Francis 10. 7. 2014 10:00

Všechny starší modely dostanou upgrade na WP 8.1
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod ramses33 10. 7. 2014 10:02

To je diskuse.
Chci červené auto. Tady máš žluté a na červené si ho přestříkej... :-]

Mějte se.

PS: Aktualizace bude jen pro některé modely.
Naposledy upravil ramses33 dne 10. 7. 2014 10:15, celkově upraveno 2
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod myšpulín 10. 7. 2014 10:11

Pokud chce hned WP8.1 tak stačí se přihlásit k preview for developer a má ho.
To je jak když by chtěl u Androidu Kitkat a telefon měl z prodeje Jelly Bean ale aktualizace pro ten model by byla již dostupná.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 7. 2014 10:19

BigT píše:Otázka je, na co PC, když tablet může zvládnout to samé... Tak to mám nyní... A právě hdmi používám...

Snaž se prosím pochopit že to samé zvládne u tebe ,nikoliv u mne,poněvadž provadiš činost na PC celkem jistě odlišnou ode mne a ja ji provádím zcela jistě odlišnou než Franta Opršaalek napřiklad.No a poněvadž nejsem student zavisly na kapesnem,nejsem člověk pro kteryho prvni smartphony se objevily s před pěti lety tak z toho vyplývá že pokud použivám system X a nikoliv system Z,tak důvodem není to že bych byl masochista ale ma to zřejmě kalkulaci v tom co zvladnout je realné,co je nerealné a co je pro mne vyhodné.takže by bylo dobrý kdyby ses opravil na - tablet u mne a nikoliv tablet zvládne to samé co PC..Opravdu pokud jsem mimo domov tak klavesnici a myš k tabletu tahat nebudu - nejsem tak nějak padlej na hlavičku a bez klavesnice a myši bys zvladl to co na PC dělam někde v rozmezí - MS se stává lidrem na poli prodeje tabletů až nekonečno,vykonově pro změnu pochopitelně jedině že by MS vynalezl svaty gral a sice tablet ktery je lehky,uzavřeny, bez větraků a dalšiho chlazení a zmakne to co moje stolni core i5 za trojnasobek času,nevbudu krutý stačí trojnasobek nechci dvounasobek,to přitom jede v těchto ulohach na plný kotel a přitom se tablet neroztaví vlastním horkem.No reklama zvladna všechno ale takovou pipovinu si ani MS netroufl v reklamach zkoušet.
Tím padem u tabletu padla volba na podstatné a prakticky využitelne věci a nikoliv na nesmysl který maš v citaci.
Naposledy upravil oooooooooo dne 10. 7. 2014 19:19, celkově upraveno 1
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod D.Francis 10. 7. 2014 10:25

Lumia 625 je možná lepší volbou než L630. Má sice nižší jemnost displeje, ale má LED blesk a vyšší kapacitu baterie, senzory jsou pod displejem a má HW tlačítko spoušťe fotoaparátu.
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod dejvidek 10. 7. 2014 12:52

ramses33 píše:To je diskuse.
Chci červené auto. Tady máš žluté a na červené si ho přestříkej... :-]

Mějte se.

PS: Aktualizace bude jen pro některé modely.

Další demagogie, pokud někdo vyžaduje WP8.1, má tři možnosti. Koupit si jakoukoliv Lumii s WP8 a stáhnout si přes DP WP8.1, vyčkat na oficiální update a nebo si koupit telefon s WP8.1 z výroby, kterých je pár. Aktualizace na WP8.1 je samosebou pro všechny Lumie s WP8. dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ramses33 10. 7. 2014 13:01

Kde je ta demagogie?
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod myšpulín 10. 7. 2014 16:28

Stáhnutí aktualizace je uživatelská funkce, takže přirovnání s přestříkáním auta značně pokulhává.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod solaris1 11. 7. 2014 07:07

Moc díky všem.
WP 8.1 se můžeš kdykoliv nahodit do Lumie, to není problém. Co jsem koukal L625 a 620 již neseženu, detto i 720tku :( To je vopruz. Jedině bazar, a to raději ne.

Bohužel v dané cenové kategorii nám zůstává pouze L520 a L630. Zdá se že MS u nových Lumií hodně škrtá na výbavě :( , 630 nemá automatický jas, senzor blízkosti a HW tlačítka atd. Má ale větší výdrž a displej. Nevím jestli má smysl více investovat do 630tky.
Foto moc nepoužívám, to spíše u mobilů jenom jako zápisník. Důležité je volání, sms, net, navigace a výdrž. Nehraji hry. Časem k mobilu pořídím tablet 8 nebo 10 palců.

Prosím o radu, 520 vers. 630.

Díky
Ad Astra
solaris1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka