Sony Xperia Z1 nebo LG G3

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod John Dora 5. 2. 2015 12:30

Dobrý den,

mám poslední týden na vrácení mojí Sony Xperia Z1 koupenou před vánocemi a řeším jestli vrátit a připlatit si trošku za LG G3. Jsem nerozhodný, Sony má k dobru voděodolnost a s výdrží jsem spokojený, LG je novější a s výdrží by na tom měl být podobně a asi má i víc "vychytávek". Prosím o jakoukoliv radu jestli do změny jít nebo ne. Jen jedna důležitá poznámka, mám malé 9ti měsíční miminko, které mě občas telefon sebere a ožužlává ho a občas jí spadne na zem (Na koberec) což zatím telefonu Sony nevadilo nevím jak by na tom bylo LG.

Díky
John Dora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 5. 2. 2015 12:42

Proti pádu chrání pouzdro, na to žádný mobil není stavěný a nedá se říct, který je lepší / horší na pády. Certifikace zohledňují prah, vodu,.. pády ne, i když se někteří autoři na YT testovat různé telefony na pád, tak objektivnost je velice malá - různé úhly, dopady atp. Chtělo by to standardizovaný test :-)

Zpět k věci: Zde bych do LG G3 šel a Z1 odevzdal.

- Větší výkon
- Lepší fotoaparát
- Výměnná baterie
- Řekl bych i podpora
Už se chystá Z4 v létě, aby Z1 v zájmu podpory nových prodejů neukončili, i když by to asi naštvalo hodně majitelů, v září to budou 2 roky tzn. pár měsíců po Z4. Naproti tomu u LG je G3 stále vlajkovým modelem. ;-)
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 5. 2. 2015 12:54

A co vzít kovový Mate7 n. HTC One M8 :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod John Dora 5. 2. 2015 12:59

Cena musí být okolo 10tis, a chci max 5,5palce. Právě Z1 je po starnách kovový, tak ty pády zvládá dobře, jsou z max 0,5m. A není to tak často, třeba 2x do týdne.
John Dora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 5. 2. 2015 13:04

LG G3 mi přijde konstrukčně méně odolná, ještě se podívej na Huawei G7
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod filom3n 5. 2. 2015 13:29

Leeroy Jenkins píše:Proti pádu chrání pouzdro, na to žádný mobil není stavěný a nedá se říct, který je lepší / horší na pády. Certifikace zohledňují prah, vodu,.. pády ne, i když se někteří autoři na YT testovat různé telefony na pád, tak objektivnost je velice malá - různé úhly, dopady atp. Chtělo by to standardizovaný test :-)

Zpět k věci: Zde bych do LG G3 šel a Z1 odevzdal.

- Větší výkon
- Lepší fotoaparát
- Výměnná baterie
- Řekl bych i podpora
Už se chystá Z4 v létě, aby Z1 v zájmu podpory nových prodejů neukončili, i když by to asi naštvalo hodně majitelů, v září to budou 2 roky tzn. pár měsíců po Z4. Naproti tomu u LG je G3 stále vlajkovým modelem. ;-)

Určitě má lepší foťák?
filom3n
Junior

Odeslat příspěvekod John Dora 5. 2. 2015 13:33

Právě se chci zatím držet jen značek HTC, LG, Sony. Huawei nechci, koupil jsem ženě G6 a pořád jí hlásí problém s nedostatkem místa pro aplikace. Sice by se tomu předešlo větší pamětí, ale jak už mi něco vadí nejdu do toho. Stejně taky už nikdy Samsungy, měl jsem 2 ikdyž nižší modely a už nikdy víc. Každopádně díky za rady. No vidím to tak, že do víkendu zajedu někam vyzkoušet G3 a pak se rozhodnu, je to tak 50 na 50, ale lepší podpora zatím spíš vyhrává.
John Dora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod domcek 5. 2. 2015 19:35

Popravdě, kdybys ženě koupil v dané ceně takřka jakýkoli jiný model známých značek, tak by hlásil nedostatek paměti.

LG G3 je nicméně supr volba, oproti Z1 má lepší displej, fotoaparát a výkonově je na tom taky trochu lépe.

Nicméně poslední dobou hodně klesá cena Xperie Z2, tak ji taky můžeš zařadit do výběru.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior

Odeslat příspěvekod PeciTP 5. 2. 2015 21:17

jenom jestli to trochu pomůže, tak Sony prohlásilo že celá řada Z dostane Lollipop, takže včetně Z1.
I když já osobně teda stejně zůstanu na 4.4.4, ten nový design se mi vubec nelíbí...
PeciTP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 6. 2. 2015 04:20

LG G2 32GB
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 6. 2. 2015 15:19

G3, nebo i tu G2. Je za dobrou cenu a telefon je to hodně povedený.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod John Dora 7. 2. 2015 23:08

Děkuji všem za rady. Vyhrála to G3 a zatím jsem teda max. spokojený.
John Dora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod opasino 7. 2. 2015 23:14

Kamarád si Z1 koupil nedávno, fotky super, vzhled tel. taky, čitelnost na přímém slunci jsem nezkoumal, ale display super, navíc mám se zn. Sony lepší zkušenost než s LG, což je sice subjektivní, ale za mě Z1.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 8. 2. 2015 01:51

Vyuziju trochu tohle tema, protoze uvazuju o novejsim telefonu do 5".
Nejak nemuzu prijit na to, proc bych mel priplacet +4 tis za Z3 compact oproti Z1 compact. Ano, lepsi ten telefon v necem je, ale defacto v radu procent (baterie, display). Nejake napady?
Je este jina alternativa k temto mensim telefonum?
maXX_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 8. 2. 2015 06:12

Samozřejmě, že Xperia Z1 Compact dostačuje :) alternativou může být S Galaxy S5 mini
D.Francis
Uživatel deaktivován

Další stránka