Honor 3C vs Zenfone 5 LTE

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MrDiDi 11. 4. 2015 20:56

Zdravím, chtěl bych poradit s výběrem telefonu. Mám v hledáčku 2, a to Honor 3C a Asus Zenfone 5 s LTE.
Zajímalo by mě, co byste mi doporučili. Zda je LTE takovou velkou výhodou a tím pádem bych se měl přiklonit k Asusu, nebo raději ušetřit ten tisíc a koupit Honor..
Díky předem
MrDiDi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pepan_22 11. 4. 2015 21:10

Důležitý je názor někoho, kdo má s oběma zkušenost. Co se týče LTE, tak mne by za 1000Kc stálo. Dobře vyladěná LTE síť :
1) oproti 3G šetří baterku
2) data jsou nesrovnatelně lepší než na Edge (venkov)
Pokud si telefon kupuješ na víc než pár měsíců LTE "Is way to go".
Budu se opakovat: Samozřejmě u středoškolského studenta, kterému mobil platí rodiče, má 100-300MB a používá mobil jako WiFi tablet a PSP tak je to úplně jedno.
Nicméně z rozvojem "rodinných" tarifů, s kterými teď začal VF, možná i ti studenti se nakonec dostanou k nějakým lepším datům.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 11. 4. 2015 21:25

Rozdíl 3G - LTE bych neřešil, zato 2G Edge - LTE, tam už je ta rychlost netu znát.. Zatím poměrně značnou nevýhodou je pokrytí a síla signálu na venkově - záleží na operátovi, časté přepínání z 2G na LTE zatěžuje baterii
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod MrDiDi 12. 4. 2015 11:56

Pepan_22 píše:Důležitý je názor někoho, kdo má s oběma zkušenost. Co se týče LTE, tak mne by za 1000Kc stálo. Dobře vyladěná LTE síť :
1) oproti 3G šetří baterku
2) data jsou nesrovnatelně lepší než na Edge (venkov)
Pokud si telefon kupuješ na víc než pár měsíců LTE "Is way to go".
Budu se opakovat: Samozřejmě u středoškolského studenta, kterému mobil platí rodiče, má 100-300MB a používá mobil jako WiFi tablet a PSP tak je to úplně jedno.
Nicméně z rozvojem "rodinných" tarifů, s kterými teď začal VF, možná i ti studenti se nakonec dostanou k nějakým lepším datům.


Ještě bych se chtěl zeptat na ten procesor, Qualcomm MSM8926 Snapdragon 400 , je v pohodě? Zvládá vše?
MrDiDi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 12. 4. 2015 14:08

Otázka je, co si pod pojmem "vše" představit.
Nicméně jsi si jistý, že Asus Zenfone 5 LTE je jen o tisíc dražší? Já ho vidím na Alze dražší o 3 tisíce. Nepleteš si to s Asus Zenfone 5 bez LTE, kde je mimo jiné rozdíl v procesoru(Intel Atom)?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mipsulin 12. 4. 2015 16:23

Snapdragon 400 je starý, pomalý nevýkonný.
Kup Huawei G 620s . Ten má procesor o 50 % výkonnější, Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410, perfektní displej, všechna čidla, dobrou kameru , kovový rám, všechna pásma LTE a je perfektně odladěný.
Teď je za cenu asi 3600 Kč myslím i O2
http://consumer.huawei.com/cz/mobile-ph ... /g620s.htm
mipsulin
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 12. 4. 2015 17:51

ale copak, kolečko sa polámalo na honoru? Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod MrDiDi 12. 4. 2015 18:10

trent píše:Otázka je, co si pod pojmem "vše" představit.
Nicméně jsi si jistý, že Asus Zenfone 5 LTE je jen o tisíc dražší? Já ho vidím na Alze dražší o 3 tisíce. Nepleteš si to s Asus Zenfone 5 bez LTE, kde je mimo jiné rozdíl v procesoru(Intel Atom)?


5,500Kč - https://www.alza.cz/asus-zenfone-5-a500 ... 413192.htm

-- 12. 4. 2015 19:18 --

mipsulin píše:Snapdragon 400 je starý, pomalý nevýkonný.
Kup Huawei G 620s . Ten má procesor o 50 % výkonnější, Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410, perfektní displej, všechna čidla, dobrou kameru , kovový rám, všechna pásma LTE a je perfektně odladěný.
Teď je za cenu asi 3600 Kč myslím i O2
http://consumer.huawei.com/cz/mobile-ph ... /g620s.htm


Pouze 1GB ram 8-S
MrDiDi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mipsulin 12. 4. 2015 18:32

***** 12. 4. 2015 19:10

Pouze 1GB ram


Víc nepotřebuješ, nebude tě to v ničem omezovat. Nevěř blábolům na diskusích, že ano. Pomalost procesoru u Asus tě limituje .

No a když jinak nedáš, tak Honor 3c, ten má 2 GB ale zase nemá LTE, má ale dual SIM.
Výkon dostatečný, 4 x Cortex A7 je přibližně stejný výkon jako Snapdragon 410.
Displej LTPS-ogs od JDI, čidla, výborné odladění a konstrukce obdobná jako G 620s
mipsulin
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 12. 4. 2015 19:34

honor 3c nebrat, je to fón z pravěku, zastaralý systém kerý nigdy nedestane akrualizaci, bez jakéjkoli podpory výrobca, staré šmejdy nebrat, mipšulína neposlůchat, neřídit sa radama neználka s nekolika nikama, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod mipsulin 12. 4. 2015 19:41

Aha pán Metyn je zase pod parou..mluví nářečím čtvrté cenové skupiny... :lol:
Checht Honor má OS Android, tak nepotřebuje poslední aktualizaci OS, aby fungoval jako to je u os WP. Android telefony fungují bez omezení.

A Honor aktualizaci v EU dostane , stejně jako ji dostal v Číně. Teď řeší malý zádrhel, který se u celosvětové aktualizace vyskytl. Takže v poho. Nebo koupit Honor Holly. :mrgreen:
mipsulin
Junior

Odeslat příspěvekod ladisg 13. 4. 2015 20:34

Měl jsem půl roku LG G2mini (android 4.4) a teď mám Honora 3c (4.2) a přechod na starší android mi absolutně v ničem nevadí, někteří to moc "démonizujou" :-). Telefon umí kupodivu pořád všechny hlavní věci co od telefonu potřebuji.
Jediná věc co mi na Honoru vadí, že nemá tvrzené sklo a zadní kryt je kluzký jak úhoř, obojí ale snadno pořeším za pár korun na netu, na tento foun jsou tuny příslušenství na Ali..s (díky jeho ohromné oblibě v Číně). Co pořešit nejde, jsou blbě vyditelné a nepodsvícené tlačítka, tak že se mačká v horších světelných podmínkách "naslepo" po paměti (jediná věc, která mi u tohodle founu opravdu vadí).
Nyní uvedu pár věcí které fungují v této cenové relaci nadstandartně dobře a to : GPS, automatická regulace jasu, citlivost WIFI (zdaleka nejlepší jakou jsem zažil), kvalita hovoru, displej jako celek v této ceně,velikost RAM. Ostatní funguje minimálně průměrně. Za ty prachy super stroj,pro toho kdo nepožaduje LTE, které v této třídě(3900 cz distr.) není žádnou samozřejmostí.
Jo a o tom Asusu jsem při výběru ani neuvažoval, jeho velikost už pro mě byla přes limit, nevlezl by mi v práci do kapsy od košile :-), nevylučuji že jo ale taky dobrý kousek.
Jj výběr mobilu není pro množství jejich typů vůbec jednoduchá věc a sám jsem jím strávil při posledním půl roce desítky hodin, jsem rád že už mám klid a ***** přeju ať dobře vybere.
ladisg
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků