Náhrada za Huawei P1 - Honor 7 vs Xiaomi Mi4 vs MEIZU MX5

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Balda_87 7. 10. 2015 08:59

Pomůžete? Mobily z mého pohledu prakticky nemá cenu sledovat, nejsem nadšenec a pouhý rok nesledování znamená absolutně ztratit přehled.

Hledám náhradu za stařičký Huawei P1, už to prostě přišlo, už se to absolutně nedá vystát, věčná čekání, padání, děs a hrůza. koukal jsem na Honor 7 Děsně se mi líbí vzhledově, výkonem je dost podobný konkurenci Xiaomi Mi4, MEIZU MX5 a ASUS ZenFone 2 (ZE551ML) 64GB kteří mě zaujali hardwarem také.

Telefon používám na práci, (kontakty, kalendáře, sociální sítě, e-mail a googlení), takřka denně focení asi desítky snímků plných detailů, multimédia (především hudba), GPS při turistice a samozřejmě zkracování dlouhých chvil nějakou tou hrou (na mém P1 už dlouho nemožné)

Cenová hranice je cca 10 000kč, hledám co podle vás nadšenců nejlepší pověr cena/výkon abych měl od telefonu zas na nějaký ten rok klid.
Bohužel jsem takový, že když už dám 10000 za telefon, jdu částečně i po designu. Honor se mi líbí, stejně jako Xiaomi, kovová těla prostě můžu, nevadily by ostřejší hrany alla P1, ale co už, všechno se to nějak zaobluje, neudělám nic. Samozřejmě jsem ochotný ustoupit od designu, když vyhraje hardware. Fotoaparát musí mít minimálně 13Mpx, těch 20 mne láká víc, přední kameru jsem nikdy nepoužil.

Honor 7 mě baví fotoaparátem a zpracováním, Xiaomi Mi4 mi byl doporučován a zpracování se mi líbí také, navíc je lacinější, MEIZU MX5 zapadá jako přímý konkurent Honoru podle výbavy a ASUS ZenFone 2 (ZE551ML) má neobvykle velkou 4GB ram, výkonem asi bude konkurovat všem zmíněným.

Najdu radu, doporučení, nějaké srovnání od zkušených? Předem díky za jakoukoliv radu.
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 10. 2015 09:06

Xiaomi ani Meizu nemají důležitá pásma LTE, takže volba je jasná - Honor7. Lehce přes limit je Huawei P8 s lepším fotoaparátem
http://www.google.co.in/gwt/x?gl=IN&wsc ... pg1&whp=30
http://m.mobilmania.cz/huawei-p8-kovovy ... /a-1331784
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Balda_87 7. 10. 2015 14:56

ještě dodám, že takřka nevyužívám mobilní připojení, všude jsem převážně na wifi a kvalita a dosah wifi je asi také prioritní vlastnost.

jo, P8 se mi hodně líbí. Aktuálně váhám mezi Honor7 a Huawei P8, zatim vede Honor7 kvůli ceně. P8 se mi zas líbí designem více, ale co čtu, často se mluví o značném zahřívání a má slabší baterii. Tak nevim. Ještě si je půjdu někam osahat. Připadal bych si hloupě, připlácet vlastně jen kvůli designu. Na focení vycházejí oba dost podobně.

docela by se mi hodil názor na oba fotoaparáty. Nebo postupně na každý z nich. Bohužel jde o docela mladé modely, takže většina uživatelských názorů budou hodně přikreslená nadšením z nové hračky a každý bude prosazovat ten svůj nový mazlíček :D

Docela by se mi hodil kritický pohled na oba modely. Všude samá chvála, recenze je vyzvedávají a vybrat si mezi nimi je opravdu složité. Asi bude zbytečné připlácet.

Je ta optická stabilizace tak znatelně výrazná, aby cenový rozdíl stál za to? netrpí sklíčko čočky u P8 když neni nijak zapuštěné, nebo nemá lemující obroučku?
Výdrž P8 bude pravděpodobně menší než u Honor7, takže ho na pracovní spolehlivosti posouvá níže?

Vím že mám moc dotazů. Ach jo :)
Naposledy upravil Fíla dne 7. 10. 2015 23:24, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pedes 7. 10. 2015 19:07

V zásadě neuděláte chybu ani s jedním. Pořád je výrobcem Huawei. Rozdíl mezi značkami Honor a Huawei je spíš o marketingu, prodejních kanálech atd.
Honorem 7 si vlastně Hawei udělal tak trochu konkurenci pro svůj P8.
Výhodou P8 je použití WRGB prostředí pro focení a zajímavá funkce kreslení světlem. Jak to má ošetřeno Honor 7 netuším. Hezké srovnávací video je na https://www.youtube.com/watch?v=K4-USrAULtQ.
Myslím, že bych se spíš rozhodoval tím, jak vám mobil sedne v ruce a jak se vám víc líbí.
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod TianjinRen 9. 10. 2015 03:32

Rozhodoval jsem se stejne, jelikoz ziju dlouhodobe v Cine, tyhle teleony jsou tu pomerne hity a za dobre penize. Nakonec jsem sahl po P8, protoze ten fotak je vazne super (v porovnani s ostatnimi mobilnimi fotaky). 4G chyta vyborne (pouze 1 SIM podporuje 4G). Data, WiFi i GPS neustale zapnuty, nevolam, vydrzi 2,5 dne. Kdyby te zajimalo neco dalsiho, ptej se.
TianjinRen
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků