Galaxy S5 vs. Xperia Z2 vs. LG G3

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod miromen4 24. 11. 2015 23:04

Nick Cave píše:Nejdříve bych si oba dva někde v elektru řádně vyzkoušel, ergonomie, ovládání, displej


To bych taky udělal protože v tom je jeden horši jak druhy. Zde ma jasně navrch S5.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dojo 25. 11. 2015 02:27

zacnu jeste jednim broukem do hlavy
LG FLex2-u nas ho nabizi czc za 7700= cca 283e

jinak z uvedenych bych, dle tvych odpovedi, vybral S5 -pokud nepotrebujes to radio
plusy
nemusis si zvykat na jine prostredi
pri cteni ten ammoled displej je supr-kdyz prepnes do inverzniho zobrazeni= jak mensi spotreba, tak v noci jde ztlumit tak, ze cely velmi malo sviti
osobne bych si k nemu koupil s-view pouzdro

vseobecne
pokud hodne na nem ctes, tak bych doporucil nekde vzit do ruky (na vysku, na sirku), jak se ti drzi, divne netlaci do ruky, to ma kazdy jine
ale neudelas chybu ani s jednim z nich, takze pokud by sis vybral i jen podle toho, ktery se ti vice libi, tak si ho vyber, dulezity je tvuj pocit
dojo
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 26. 11. 2015 01:03

Kniter píše:chcel by som ho pripajat k LG smart tv kablom.

...

Ta odolnost je podmienka, ked ho vytiahnem vonku v -15 mraze a potom pridem do vyhriatej miestnosti ,alebo za dazda.
z2 ma viac LTE frekvencii. Neviem na akej funguje SK telekom.
S5 a Z2 by mali tiez mat aktualizaciu na android 5.1 (Lollipop) ?


sice osobne smart TV doma nemam ... no pokial ma moje znalosti neklamu, tak je mozno pohodlnejsie mat aj smart TV pripojenu v sieti a videa, obrazky a hudbu zdielat jednoducho cez wifi ...namiesto pripajania kabla (co moze byt najma pri Z2 otravne kvoli krytkam)

dalsia vec - cakat od telefonu, ze bez problemov prezije teplotne prechody z extremu do extremu podla mna nie je na mieste ... najma pri telefone, ktory je vodotesny ... voda sa dnu nakondenzuje a nema odkial ujst von

Telekom bezi na 800, 1800 a niekde ma aj 2600 (to je tusim do 300mbps)

Aj S5 aj Z2 by mali dostat dokonca Android 6.0

...

S5 by som osobne vylucil (TouchWiz ...) a zobral asi Z2 .. tiez som riesil dilemu medzi Z2 a G3 ... nakoniec som si nechal Z Ultra

G3 sice lakala na 5,5" 1440p displej, 32GB vnutornej pamate, no Z2 je dizajnovo lepsia, zo vsetkych Xperii ma najlepsie podanie farieb, je vodeodolna, nadstavba od SONY sa coraz viac blizi cistemu androidu...

a vraj po poslednych aktualizaciach je to s prehrievanim o nieco lepsie
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 26. 11. 2015 11:38

Tak dnes som mal moznost vyskusat Z2. Uplne nelogicke prostredie. Ten samsung sa aspon trochu podobal Nokii.
Chyba vedecka kalkulacka (percenta odmocniny), inteligentny budik co zvoni potichu 3 minuty pred nastavenim.
Tiez program na doc, xls a dioda ako baterka tam niesu. Ani tie spodne tlacidla a hardverove. To prepinanie medzi aplikaciami, co sa otvara cez ten stvorcek sa mi tiez nepaci, ked sa tie okna postupne zvacsuju a zmensuju. Kamarat hovoril ze ani navigacia sa mu nepaci.
Stahovat z play a testovat programy nechcem. Ani davat cislo debetnej karty googlu.
Taktiez sa neda vymenit bateria. Ja som u kazdeho telefonu doteraz po roku a pol vymienal bateriu a pouzival ho aspon 3 roky a potom starsi telefon mam ako nahradny, alebo dam niekomu v rodine.
Ja ho strasne moc vytazujem. Do servisu nebudem davat menit bateriu, cestovat a brat si na to dovolenku.

Asi vezmem tu S5 ( tu som tiez uz skusal) a budem musiet nahrat custom.soft. Naviac je lacnejsia. Ale chyba fm radio.
Tej sa da vymenit bateria? Inak ostava ta LG.
Naposledy upravil Kniter dne 26. 11. 2015 12:55, celkově upraveno 2
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 11. 2015 11:47

S5 a S5 Neo mají vyměnitelnou baterii
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 26. 11. 2015 11:57

Nadstavba Sony je o ničem to pišu pořad , je to takove DODO. To tam rovnou mužou nechavat čisty Android. Ja osobně jsem byl taky zvykly na radio , bohužel to Samsung do svych Top modelu už nedava a drtivou většinu času jsem na WIFI takže mě to až tak netrapi. Ale jinak je to prostě z těch 3 jasně nejlepši volba. Takhle vlastnostma vyvaženy a eronomicky mobil dnes nikdo nevyraby a to bohužel už ani Samsung u svych novych modelu.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 26. 11. 2015 13:07

Nemam kde vyskusat LG G3. To je o 50€ lacnejsie, ma radio, vymenitelnu bateriu a 3GB Ram a 32GB pamat. Ake ma prostredie a aplikacie.
Na Z2 mi cadi aj ten pruzok s 3 soft tlacitkami, co zmensuje pracovnu plochu displeja.
Na to otacacie menu 2 v nokii n95 som si tiez nezvykol. Ja potrebujem vsetky ikony velke a na kazdu aby islo hned kliknut bez listovania.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 11. 2015 13:32

LG G3 má též soft.tlačítka na displeji, výhodou je, že si je můžeš uspořádat jak chceš. G3 se dá na vyzkoušení objednat v eshopu a do 14dní vrátit :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 26. 11. 2015 19:47

Bol by prosim niekde jednoduchy navod na customizaciu ROM (v CZ/SK jazyku)? Aby som vedel co to obnasa.
Dufam, ze hardreset ju zrusi? Aj odkaz na tu ROMKU pre s5 nech si to hned stiahnem.
Zatial mam skusenosti len s nahravnim softu pre nokie - suite a phoenix a je tu aj navod na care suite.
Dakujem.
Mne nevadi mala Ram. Ja nemavam vela aplikacii spustenych sucasne. Ked skoncim napr email, dam ju ukoncit aj hw tlacitkom dam vycistit pamat, ale potom som chvilku (5min) na nete a telefon strasne horuci, ze mozem na displeji prazit vajicka a napise aplikacia internet sa zastavila , alebo zamrzne. z baterkovej strany to tolko horuce nieje. Pri gms sieti to vydrzi o dost dlhsie. pri wifi, ktoru mam len doma, mozem surfovat kolko chcem, okrem posielania videi, cez fb messenger, tam to tiez mrzne. telefon bol v servise vymenili suciastky a nepomohlo. Ziadnu zalohu som naspat nedaval. kontakty som vypisoval rucne, aj pamatovku som formatoval. Akonahle som chcel nieco stiahnut z google play, chcelo to aktualizovat system, pribudlli ikony ako galaxy apps a dalsie a telefon pri internete zacal mrznut. Ani z google play nejde stahovat, iba cez galaxy apps.
LTE siet tiez nikde nemozem chytit a pred rokom som ju mal stale. Potom mi v telekome poslali ako vybranym zakaznikom novu sim kartu a neviem ci tu 4Gsiet nemozem chytit odvtedy, lebo vtedy nejako zacal ten telefon mrznut
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 27. 11. 2015 14:12

Tak kupujem Galaxy S5.
Chcel som ho z hej.sk ale tam ho kazde 2 hodiny zdrazuju. Teraz ma kolega upozornil, ze maju zlu komunikaciu pri reklamacii, takze dobre ze to zdrazeli. Uz o 10€ viac. Kartu na platbu ked to bolo lacnejsie, som pri sebe nemal. Nastastie ho maju aj inde lacnejsie.
Cital som o nejakych nakupnom zlavach m.topky.sk/cl/10/1512437/Na-Slovensku-zacalo-nakupne-sialenstvo-Black-Friday--Pozrite-sa--ktore-obchody-ponukaju-ake-zlavy
ale ziadne niesu.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoSch 27. 11. 2015 15:29

V akci Black Friday má S5 Alza.cz za 8.990,- Kč (cca 335€) ;-) Nevim tedy jak to mají s dopravou na SK.
Samsung Galaxy S5 (SM-G900) Charcoal Black
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 28. 11. 2015 09:06

Dik. 8990cz + 94cz za dobierku. 60e usetrim. Mozem si to dat poslat na cesku postu budem to tam mat 12 dni. K hraniciam to mame kusok a vlak maju nasi tiez zadarmo.
Len problem by bol asi z reklamaciou. Ist na cesku postu a posielat im to a potom alza znovu na postu a platit to vsetko.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoSch 28. 11. 2015 12:49

Tak zkus zavolat nebo napsat na alza.sk, jestli ti tam uznaji reklamaci zbozi, zakoupeneho na alza.cz? Za to nic nedas ;-) A dobirku bys teoreticky taky usetril, kdybys poslal penize prevodem z uctu; banka by ti to mela automaticky prevest s pomerem k aktualnimu kurzu?!
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 5. 1. 2016 20:22

Dakuejm za odpovede. ale nakoniec som kupil Samsung S5 neo o 50€ lacnejsi ako S5.
Displej identicky. Ma aj radio bez rds, 3farebnu informacnu diodu, 8jadrovy procesor, lepsiu vydrz 5Mpxl predna kamera.
mass storage pamat telefonu ako pripojeny disk k televizoru cez usb. (s4 mini to nedokazal)
To ze nema snimac otlackov prstov, baromerer a infra mi nevadi.
snapdragon sa vraj prehrieva, tento ma nejaky cortex A57.


http://samsungmania.mobilmania.cz/clank ... obiredir=0


Ja som spokojny. Nieje ani moc velky, pekne citatelny na slnku. S4mini mi pripada teraz uplne mrnavy. :)
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků