Jaký mobil s výborným fotoaparátem?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Evice21 9. 5. 2016 20:29

Dobrý den,

už po stopadesáté to samé téma a stejná otázka. Chci si pořídit telefon, který velmi dobře fotí, ale hlavně má rychlé snímání/ostření, protože když fotím dítě je to někdy o život zachytit ho nějak rozumně. Přemýšlím o LG buď G3 a nebo G4, nikdy jsem LG neměla, ale co čtu docela mě zajímá. Dále jsem přemýšlela SGS5 nebo SGS6, ale tam je pořád cena mínus. Co myslíte? Teď mám Huawei G630 a nic moc teda, předtím jsem měla SGS2 a ten měl daleko lepší rychlost snímání. Také aby měl nějakou normální vnitřní paměť, jelikož na to Huawei mám nainstalováno pár aplikací a končím. Děkuji za rady a sorry za opakované téma... ;-]
Evice21
Junior

Odeslat příspěvekod M.BoBo 9. 5. 2016 21:10

Pokud máš hluboko do kapsy, tak ber LG G4, pokud ne, tak Samsung Galaxy S7 / S7 Edge.
M.BoBo
Junior

Odeslat příspěvekod Evice21 9. 5. 2016 21:19

no hluboko do kapsy mám a hlavně se mi nechce zbytečně ty peníze vyhazovat...takže asi lg g4 hm ...a přijde mi ze ty lg jsou docela dobrý, nejsem úplnej profik, ale fakt mi jde o tu rychlost snímnutí...
Evice21
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 9. 5. 2016 21:22

Za ty prachy nejsou dobré. Výborné, řekl bych.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Evice21 9. 5. 2016 21:30

když to říkáte, v dnešní době masivní reklamy a toho jak si kdo vychválí tu danou značku, težko říct, dokud nemám vlastní zkušenost, takže si přečtu recenze, ale jsem ráda, že takto někdo poradí... :oboze
Evice21
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 9. 5. 2016 21:40

Já mám G3. Foťák je super. O G4 sem uvažoval. Ale takový upgrade nemá smysl. Moc si nepolepším.
Na tvém místě tu G4 beru. Vypadá navíc dobře, ne tak lacině jako Samsung.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nechic 9. 5. 2016 22:15

Má LG nějakou velmi rychlou funkci pro spuštění foťáku "z kapsy" (tedy vytáhnu a fotím)? Samsung má dvojité poklepání na home a to je super. Jinak LG fotí dobře.
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vaso00 9. 5. 2016 22:24

Stačí dvakrát zmáčknout tlačítko hlasitosti, trvá to asi 2 sekundy do vyfocení.

Jinak LG G4 fotí skvěle, dokonce i pohybující se "objekty".
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod roman II 10. 5. 2016 08:14

měl jsem LG G3, teď mám LG G4 a fotí o dost lépe, další + je čitelnost displeje ve venkovních prostorech / na slunci, baterie vydrží +/- stejně, možná se občas více hřeje než G3 ale ničemu to nevadí. Za 8 tis. co se dá sehnat nemá jako fotomobil konkurenci.
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod Evice21 10. 5. 2016 08:58

tak jo děkuji Vám všem, půjdu do něj...sice jsem LG nikdy nechtěla, ale teď mě dost zajímá...a než platit za předraženej Samsung, koupím tohle...
Evice21
Junior

Odeslat příspěvekod lojzak02 10. 5. 2016 11:07

Samsungu a Libni vobloukem se vyhni...

Od mobilu očekávám, že dokáže na první pokus udělat ostrou nerozmazanou fotku, nejlépe i v případě pohybujícího se objektu a v tom je Samsung nejvíc na štíru, pak je nevýhoda Samsungu agresivní postprocessing, který mrví fotografie tak, že nemají věrné podání barev a nezobrazí realitu.

Za dobré fotomobily považuji Sony Z5/Premium, Moto X Force, MX4 Pro, Sony Z3/Z2, iPhone 6S Plus, LG G3/G4, Xiaomi Mi4, Nexus 6P, Lumii 950 nepočítám za chytrý telefon (díky zaostalým W10M), i když umí fotit. Výčet neobsahuje všechna zařízení s dobrým foťákem...jen pro názornost.

podle kvality videa:
iPhone 6S Plus, Z5/Premium...další telefony z předchozího řebříčku pořizují všechny zhruba srovnatelné videa, žádný nevyčnívá.

Poznámky pod čarou:
Jak Z5, tak iPhone 6S Plus užívají lepší senzory i optiku než Samsung S7. Galaxy S7 má camera sensor v ceně 10$, je to odpad.
Fotky na Z5 a MX4 Pro se po update na Lollipop a camera firmware update u Z5 výrazně zlepšily. Takže je vidět, že výrobce se zařízení věnuje průběžně a zlepšuje aktualizacemi.
Optická stabilizace u fotomobilů není zas tak důležitý parametr.
Huawei Mate S také nefotí zrovna nejhůř.

Sony Z5 máme v rodině a oproti S7 ostří mnohem rychleji a lépe, S7 jsem přímo porovnával a nikdy nedosahovala tak skvělých výsledků jako Z5.

S7 relativně rychle zaostří a výslednou fotku rozmaže včetně všech pohybujících se objektů.
Z5 ostří mnohem rychleji a i pohybující objekty jsou na fotce nerozmazané a ostré, Z5 nastaví kratčí čas závěrky a je vhodná i na focení sportovních událostí.

LG G3/G4 jsou optimální telefony za tu cenu fotí velmi pěkné snímky.

Můžeš vyzkoušet aplikace jako Open Camera nebo Camera FV5, lze s nimi u spousty telefonů vytáhnout lepší výsledky než ze systémového fotoaparátu.
lojzak02
BAN

Odeslat příspěvekod Evice21 10. 5. 2016 11:17

děkuji za vyčerpávající odpověď, Sony nikdy nebyl můj šálek kávy...takže to LG asi vede...budu mít zase novou zkušenost
Evice21
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 5. 2016 11:24

Jen ještě, kde G4 koupit, určitě ne v nejlevnějším eshopu za 8tis. jak tady bylo zmíněno..
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Evice21 10. 5. 2016 11:37

to určitě, máte tip na nějaký osvědčený obchod za rozumnou cenu? :hm
Evice21
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 5. 2016 11:40

LG G4 z EU distribuce, ověřený eshop
https://www.max-shop.cz/lg-h815-g4-32gb ... 9727679163
Nick Cave
VIP uživatel

Další stránka