Telefon za cca 13k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod simstriks 14. 9. 2016 19:08

No, jako nevypadá špatně... ale chtěl sem zase zkusit něco jiného... Už nevím... díval jsem se na recenzi S6 a jako, vypadá to pěkně... jen mám strach z té baterky..
simstriks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 9. 2016 19:16

S7 je v EU distribuci za 15k, takže jestli není problem připlatit/došetřit na něj..
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod simstriks 14. 9. 2016 19:24

No, začínám být zoufalý :D... Pokud by ještě někoho napadl nějaký model, uvítám... Zatím nemám ani adepta :(...
Naposledy upravil simstriks dne 14. 9. 2016 20:24, celkově upraveno 1
simstriks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nechic 14. 9. 2016 19:26

S7 je s baterkou hodně v pohodě. Kolega má S6 a ta je furt vybita. Pokud není priorita foťák, tak zajímavá je Z5 Compact (možná i Z5 by šla sehnat).

-- 14. 9. 2016 19:29 --

A přijde mi že ani s Nexus 5X chybu neuděláš a ještě ušetříš.
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 9. 2016 20:36

Ten Nexus 5X stejně jako S6 nemá slot na paměťové karty, takže z 32GB zbyde něco okolo 25GB, a výdrž bude +- stejná, výhodou (pro někoho zase nevýhodou) Nexu 5X může být systém bez nadstavby
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 15. 9. 2016 10:38

S dovolenim bych se malinko vetrel do tohoto tematu (jak je prikazano v upozorneni :P ), hledam mobil v cene rekneme 9-13k (15 max) s naledujicimi pozadavky:
1) Kompaktni rozmery/hmotnost
2) Vydrz baterie
3) Kvalitni fotoaparat
4) LTE (samozrejmost)

Momentalne mam SIII z ktereho nejsem nijak zvlast nadsen (pomaly system), ovsem aspon foti na dnes uz letity telefon dost obstojne a system nepada. Duvod vymeny je predevsim nepodpora LTE, jinak by mi vcelku stacil, nejsem nijak narocny uzivatel, na mobilu nehraju atd.
Z mych pozadavku mi zatim vychazi jako vitez z5 compact (libi se mi i odolnost) nicmene ten fotoaparat neni zrovna nic uzasneho, resp. asi spis jejich postprocessing, ani kapacita baterie nenadchne.
Po cem jinem se tedy podivat, kdyz zaroven odmitam uhlopricku vetsi nez +-5"?
Je jedina slabina S6 slaba baterie? Protoze jinak jsem pochopil, ze S6 (S7) je nejlepsi fotomobil.
Chystaji se nejake nove premirey, rekneme do vanoc, na ktere by se vyplatilo pockat?
maXX_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 9. 2016 10:51

Můžeš zvolit ten Nexus 5X, fotí též výborně + má čistý android a ještě ušetříš
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lojzak02 15. 9. 2016 11:44

U LG G5 lze vyměnit baterii velice snadno a rychle, je to pohodlnější než nosit powerbanku, takže bych se jí fakt nebál.

maXX_CZ

Nejjednodušší je vzít něco o kousek většího s 5.2" displejem.

Sony Xperia Z5 nebo Z3+
Samsung S7
Huawei P9/Honor P8

Na Samsung S6 zapomeň, nemá paměťové karty, má špatnou čtečku otisku prstů, je zbytečně drahý.

Za 13K je S7 z EU distribuce, má IP68, o dost výkonnější SoC a když se u ní přehraje TouchWiz na CM13, tak je z toho telefonu super rychlé dělo (můžeš to udělat klidně za dva roky po vypršení záruky) a telefon bude dál sloužit velice dobře.
Už jenom kvůli delší výdrži na baterii S7 bych nad straší S6 vůbec nepřemýšlel.
Z5 má dobře optimalizovaný nearby stock ROM.
lojzak02
BAN

Odeslat příspěvekod alfan 15. 9. 2016 13:12

A co ASUS ZenFone 2 ZE551ML 64GB Dual SIM. Teď se chystá Zenfone 3. My máme doma tu dvojku a jsme s ní spokojení. Navíc byla na jaře v ceně s powerbankou a vyšlo to na necelých 10 000 Kč včetně DPH.
alfan
Junior

Odeslat příspěvekod corecorecore 15. 9. 2016 15:20

Galaxy S6 se vybíjí doslova na očích jinak je v pohodě, Zenfone 2 má nic moc foták, iPhone SE 16 gb je hodně málo jedine 64GB ale pocitově se vrátíš do doby iphone 4s :D . Ber LG G5 ,chybu neuděláš ale mě se nelíbí vzhled nebo huawei p9 nebo honor 8 pokud nechceš 4k video . Nebo přitlač na galaxy S7 a budeš mít vše co chceš a ani nepotřebuješ :D.
corecorecore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nechic 15. 9. 2016 15:34

Rozhodně s S7 mám nejlepší pocit "ještě docela normálního telefonu". Rámečky, tělo, vzhled je v tomhle vyřešený fakt perfektně. Co bych u fotoaparátu S7 vyzdvihnul není ani tak kvalita (ta je výborná asi u všech vlajkových lodí a rozdíly řeší leda někde v laboratoři), ale rychlost. Rychlost spuštění, ostření a focení je něco, co u mobilu ocení opravdu každý bez ohledu na to jak moc to focení mobilem bere vážně.
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod simstriks 15. 9. 2016 16:28

Také se mi samozřejmě S7 líbí :-)). Ale strop je 13k a to už je o 2k více, než jsem chtěl (za začátku kvůli S6). S7 je za 19k... Podívám se na video recenze te LG G5.

EDIT: A co říkáte na HTC m9? Ten taky nevypadá špatně. Zajímá mě (pokud to někdo ví) hlavně rozdíl ve výkonu oproti tomu mému H6.

Díky
simstriks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nechic 15. 9. 2016 19:22

M9 chce s nějakým gumovým krytem, klouže jako prase a to i ze stolu :D
Foťák nic moc, prostředí odladene (ale s podporou nevím). Pokud máš rád hudbu, tak má nejlepší repraky v mobilním světě
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod simstriks 15. 9. 2016 19:56

Hudba určitě je to poslední :D... nepotřebuju chodit po městě a dělat disco všem okolo... Takže nedavaš palec nahoru jo...
simstriks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nechic 15. 9. 2016 20:37

Tak nevím, pochybuju už v nějakou extra podporu, i vzhledem k tomu jak na tom HTC je. Navíc teda Snap 810 v tom hliníkovém těle musí brutálně hřát. Vím, že tohle tělo když se rozpálí, tak se to i v ruce drží blbě
Nechic
Mírně pokročilý

Předchozí stránka