Cesta kolem světa..jaký mobil?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod HJ47 6. 9. 2017 14:26

Mám dojem, že s tím iPhonem asi bude v mém případě víc starostí, když hu budu hodně užívat na focení.
Koukal jsem třeba na Sony Xperia Z3, má IP65 a IP68. Nějaký názor na tuto značku? Děkuji.
HJ47
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 9. 2017 14:35

Necekam ze budes nonstop v zemi kde net je celkem vzacnost ale radim ti jedno.Nespolehej jen na mobil, jakmile budes u dobry wifi okamzite synchronizuj fotky se vzdalenym ulozistem, ja synchronizoval i na opravdu bidne wifi, no pockal jsem si a neco to stalo.Obecne, clovek by mel mit veci jednou zalohovany na mediu, to s kartama zvladnes, podruhy v cloudu.Kdyby karty selhaly.No a ty karty se hodi kdyby pro zmenu mi blokli ucet.Kombo ztratim zarizeni, cloud mne blokne a vec kam zalohuji shori je problem jen kdyz se to stane najednou.Coz je pravdepodobnost nulova.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Ladislav_Malek 6. 9. 2017 14:46

Proč ne Samsung Galaxy S8 nebo S8+, podle preference velikosti? Odolný je, pokud se dá do pouzdra, třeba typu ZeroLemon, tak se odolnost ještě zvýší, plus přibude výdrž na baterii. Pokud se do toho nebudou instalovat nesmysly, nebude se sekat ani za x let. MicroSD kartu umí taky. Výdrž 10 let se asi očekávat nedá (ale to dnes u ničeho), to je pak už o náhodě, jestli vydrží nebo ne. A chce to se naučit s tím trochu pracovat, myslet si, že si lze vystačit se stylem ovládání jako u tlačítkového telefonu, je nesmysl.
Ladislav_Malek
Junior

Odeslat příspěvekod HJ47 6. 9. 2017 14:48

Zálohovat budu na karty a uvažoval jsem na externím HD, ale na poslední cestě dva kusy nepřežily, přestože je vozím dobře zabalené, holt když se vše třese desítky tisíc kilometrů, tak je to záhul.
Mrknu se na to zálohování někde na cloudu, vůbec netuším jak to funguje, tak začnu pátrat. Potřebuji co nejjednodušší řešení, minimu kabelů, příslušenství a dalších volovin, co většinou nepřežijí.

No primárně ale potřebuji poradit, jaký ten telefon vybrat. Nedbám na značku, vzhled, jde jen o praktičnost a odolnost.
HJ47
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 9. 2017 15:04

Jet kolem sveta koupim si moto z force+ modul baterie+ modul fotak.No a mam odolnej a vykonej.Nikoliv pseudoodolnej a vykonej samsung nebo sony..
Popravde receno sam nad ni uvazuju..
Kup si dve flesky co umi wifi+cloud ti staci kombinace google photo a mega.U obou zapnes synchro automaticky na wifi, prubezne si zalohujes na flesky.Vyreseno, pocet dratu, nula..
Naposledy upravil oooooooooo dne 6. 9. 2017 15:08, celkově upraveno 1
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 9. 2017 15:08

HJ47 píše:No primárně ale potřebuji poradit, jaký ten telefon vybrat. Nedbám na značku, vzhled, jde jen o praktičnost a odolnost.

https://mobilenet.cz/clanky/proklepli-jsme-odolne-novinky-od-catu-33533
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 9. 2017 15:10

celkem *****.a, zcela nevhodna k foceni.navic moto ma ver nebo ne fakt odolnej display, ten cat ne.Tam se hraje na to ze to co je okolo ti display zachrani, sranda je kdyz ne, pri live demonstraci, potapeli jsme mobil do piva, ja mel s ip67 kamos s ip68 se rozhod mne trumfnout a frk s catem o zem.Smula, vyclenek, takze rana ne na ram ale display.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 9. 2017 15:27

všechny ty obrněné, CAT apod. jsou odolné proti pádu, IP68 ale displej mají GG 3,4 což nechápu, že tam výrobce nedá nerozbitný displej, jako má Moto X Force, Moto Z Force, Moto Z2 Force
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xlendi 6. 9. 2017 15:35

Za mě jakýkoliv iPhone od 5S výše nebo novější Samsung (dnes od S6 výše či aspoň áčkovou řadu 2016 či 2017). Navíc na cesty ještě vždycky vozím jeden obyčejný (nejlépe dualsimový) tlačítkový telefon bez možnosti připojení na internet. V něm mám soukromou i služební SIMku. Ve smarphonu buď místní SIM nebo O2.sk (to byste se divili, co se dá třeba v Americe přečíst za informací s 10MB a Operou mini). U toho hloupého telefonu (Nokia 105) se mi ale stalo, že mi nefungoval, protože nepodoroval ani 3G ani LTE (stalo se mi to konkrétně na Bahamách a na Floridě, v Asii nikdy). Nicméně letos si na cesty povezu oba telefony uvedené v podpisu. Ten Asus má výhodu, že SIM karta ve slotu 2 se nikdy nepřipojí na internet, takže do ní dám kartu s paušálem. Do slotu I dám O2.sk (kdybych na internet potřeboval za svoje) a do iPhonu služební SIMku (ta nepodporuje data vůbec).
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 9. 2017 16:03

tou vyhodou u asusu se neztrapnuj, kazdy dualsim, trisim, singlesim :-) , jde behem 5 vterin zaridit aby se karta v slotu jedna nebo dve, nebo obe nepripojily na net.Staci pridat, nebo ubrat jedno pismenko pro kartu v slotu 1 nebo v slotu2 u apnpoint.kazdy mobil ma tu moznost..vyhoda asusu, nula, nula, nic
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod krc1 6. 9. 2017 16:13

K problematice HDD: také existují jako SSD, bez mechanických částí, takže otřesy nevadí. Jsou dražší, a chce to dobře vybírat, ale měly by vydržet víc než USB kolíky.
Další záloha na cloudu je samozřejmě +.
krc1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HJ47 10. 9. 2017 19:26

Aktualizuje se iPhone také tak často jako třeba Samsung. Každý měsíc je nějaká aktualizace a telefon je pak celej dodrbanej. Jelikož to je služební, tak aktualizovat musím. Jde se v případě soukromého mobilu aktualizacím vyhnout? Docela lidé chváli Sony Experia Z3 na výdrž baterie a odolnost a cenově je taky super.
HJ47
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 9. 2017 19:42

Aktualizaci když si nestáhneš, tak se sama nenainstaluje.. jinak po větší aktualizaci by se měl udělat hard reset, obnovení továrního nastavení
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tompr 10. 9. 2017 21:31

ja už bych telefon bez moznosti SD karty nechtel klekne mu telefon a přijde o všechny fotky , to se mi stalo....
Tompr
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 11. 9. 2017 00:21

Tompr: mne uz neraz klakla microSD a tiez som prisiel o fotky - odvtedy zalohujem castejsie... skusal som aj okamzity upload na Dropbox, no on si tie fotky premenuje podla seba... po kupe noveho tel. dam asi sancu Google Drive

Ale k teme - ako bolo spomennute, 10 rokov nevydrzi uz nic... ak ma byt pouzivanie telefonu pohodlne, tak pri high-endoch su to max. 4 roky, mozno 5.

Napr. priatelka ma OnePlus One uz 3 roky a okrem chybajucich LTE pasiem je to stale vyborny smartfon, to iste plati o vyssie spomenutej Xperii Z3 (Z2) a za zmienku stoji aj 4 rocny Galaxy Note 3... myslim tym, ze povodnym majitelom mozu tieto telefony este stale vyborne sluzit, nie ze by ich mal niekto dnes kupit.

Cize zhrnul by som to asi tak, ze ak to ma byt telefon na dlhu dobu, asi by som poradil vysolit trochu viac penazi a kupil nieco nove, dostatocne "future-proof" - cize USB Type-C konektor (prinajhorsom Lightning :-D ), s kvalitnym foto a IP68 (67) krytim. Kandidati:

G6(+), V30(+), Galaxy S8(+), Note 8, iPhone 7 (Plus, 128?, 256GB?), novy iPhone (predstavia ho zajtra) ... urcite by som to ale doplnil ochrannym sklom a odolnym obalom.
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone Xs Max 64GB Silver | Apple MacBook Air M1 Space Gray (16/256GB) | Aple iPad Air 64GB Wi-Fi Space Gray (2019)
Mr.Bombastic
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka