Mobil (Tablet) bez PWM a bez cenového stropu

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod burky_nafaso 7. 10. 2021 10:12

Taky mám doma dva a nedám je ani za zlatý prase ;) A je na ně stále k mání plno příslušenství včetně battery case, takže z mírně nadprůměrného SOT 5-6 hodin udělám klidně 10 výměnou za "batůžek"
burky_nafaso
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 12. 10. 2021 13:38

Ahoj mrkací vokurky :D
Co říkáte na nový iPhone 13? PWM údajně až pod 10% při 610Hz, sami píšou, že by to mělo být vhodné i pro citlivé.

https://www.notebookcheck.com/Test-Appl ... html#toc-9
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 12. 10. 2021 16:46

Problém je, že to může být na každém mobilu jinak, vlastní fabriku nemají, vyrábí nebo montují to pro ně různé firmy v čině, vietnamu, indii, dodadaveté displejů budou určitě také různí, ...
qxdxqxdx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 13. 10. 2021 06:30

Dodavatel displeje je jeden a to samsung.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod orgasmic 13. 10. 2021 07:24

Přesně. Konečně tu máte světlo v tunelu a hned negativní reakce :D
Jinak iPhone 13 serie má opravdu hodně nízký minimální jas, takže si myslím, že by to mohlo být dobře využitelné, neklesat pod tuto hodnotu i ve tmě.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 13. 10. 2021 10:03

A jak těch 10% poznám? Až dostanu migrénu? Děkuji pěkně, ale jediný použitelný displej je ten, který je v celém rozsahu jasu bez PWM.
Toto je tak maximálně pro někoho, kdo riskuje třeba bolest očí.
Ludmila.Stanova
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 13. 10. 2021 10:23

nedá se veřit ničemu co ntb check napíše, blikají všechny iphony a pořád: https://youtu.be/xkBbNyL_eXM
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod orgasmic 13. 10. 2021 12:40

Asi měli jiný display :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 15. 10. 2021 09:41

Asi vyrábí Samsung jiné displeje v čině, jiné ve vietnamu a jiné v indii?

hurec píše:Dodavatel displeje je jeden a to samsung.
qxdxqxdx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz.hook 15. 10. 2021 14:02

Na MacRumors někteří lidé hlásí, že je pro ně iP 13 Pro (Max) použitelný, i když jsou vůči PWM citliví. Asi to chce vyzkoušet osobně.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod engine_er 22. 10. 2021 08:00

Ak má teda niekto možnosť vyskúšať 13-kový iPhone, tak budem rád za osobné skúsenosti :)
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vit_jouda 23. 10. 2021 09:36

Ahoj, taky jsem citlivý na PWM a potřeboval jsem nutně nový mobil, můj starý DC IPS už dosloužil... Tak jsem sáhl po Mi 10T Pro (ano, má PWM ale nad 2K Hz to pro mě už problém není, mám to na notebooku a odpracoval jsem na tom stovky hodin bez problému). Ale jelikož jsem si zvykl na OLED TV (flicker free), tak už se mi dosti příčí koukat na IPS displeje.

Brácha si koupil Xiaomi 11 Ultra, tak jsem měl možnost prozkoumat jeho displej a při normálním režimu ve dne nepoznám že se jedná o PWM (u typických 60HZ RR -> 240HZ PWM se mi dělá špatně jen se na displej podívám), v DC modu (ano, SW DC) se mi na něj dobře dívalo i na nízké hladině podsvícení. To mě přimělo zkusit Xiaomi 11T Pro který teď vyšel.

Má 120HZ OLED, PWM klasicky cca x4 tedy nějakých 480HZ. A dojem z toho mám podobný, ve dne absolutně nemám problém používat, v noci jsem tak na vážkách. I bez DC se na do dá dívat a jsem tak na hraně, kdy poznám že tam je PWM, klasicky když se něco hýbe. V DC režimu to je pak ještě o něco lepší, nepoznám PWM ani při pohybu ale jelikož to je SW a displej stále bliká pořád z toho nemám pocit jako mám na svých ostatních DC dimming zařízeních.

Proč to sem píšu, jednak pro případné zájemce o tento mobil, podle všech recenzí co jsem našel by měl být na poměry OLED displejů z těch nejlepších i co se PWM týká, dají se koupit levnější 120Hz mobily ale mají poloviční PWM frekvenci. Další důvod je, že se teď hodně řeší iPhone 13 a myslím že tenhle displej má k tomu hodně blízko, stejná obnovovací frekvence, PWM v plném rozsahu na frekvencích někde kolem 500Hz.

Osobně stále přemýšlím, zda si ho nechám. Ve všech ohledech je pro mě lepší než 10T Pro, ale pořád to není "ono". Ale je to zatím nejlepší mobilní OLED s PWM co jsem měl. Zkusím ještě pár nočních sledování a uvidím jak to na mě působí. Jen začínám mít pocit že už mám negativní placebo, protože předtím jsem měl TCL IPS TV která měla taky něco jako SW DC dimming, stále jsem poznal že lehce bliká když jsem před ní mihotal prstem a přesto jsem na ní odkoukal stovky hodin než jsem si pořídil OLED co mám teď a nikdy mě z ní hlava nebolela.

Kdyby jste měli nějaké otázky, rád odpovím :).
vit_jouda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod engine_er 25. 10. 2021 16:18

@vit_jouda Pokiaľ si citlivý na PWM, tak ti nemôže vyhovovať 10T Pro - ver mi, mal som ho, testoval som ho, skúšal som ho a blikanie je naozaj cítiť. Na druhej strane je pravda, že citlivosť ľudí na PWM je rôzna, ale v tomto vlákne riešime skôr nadpriemerne až extrémne citlivé oči na tento neduh :) Sám dokážem žiť s LG TV OLED, a preto hľadám OLED telefón, ktorý by sa priblížil svojimi vlastnosťami k tomuto TV, ale ešte som ho nenašiel. A to som skúšal aj 120 Hz Samsungy a OP.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 26. 10. 2021 09:10

Citlivost na PWM není záležitostí očí, ale mozku. I pokud někoho jen bolí oči, tak se bolest do očí projektuje skrze oční nerv. Jen takový detail.

Suché a unavené oči a podobné prkotiny nemají s PWM nic společné.
Ludmila.Stanova
Junior

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 27. 10. 2021 06:27

To že někomu s citlivostí na PWM nevyhovuje určitý typ mobilu ještě neznamená, že nemůže vyhovovat jinému, výrobce tam strká displeje od různých dodavatelů, výrobní technologie a součastky používané u výrobců mobilů a displejů se v průběhu času také mění, většinou tedy k horšímu kvůli úspoře výrobních nákladů.
qxdxqxdx
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků