Mobil pro manželku do 4000,-

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod petrak123456789 13. 11. 2020 19:47

freddy158158:Co takhle lidem se snažit poradit více variant a ne pořád jednu věc která jim třeba nemusí vyhovovat

Nick Cave:Oneplus N100 cena něco málo přes 4500Kč A pán který zakládal toto téma sám navrhl mobily bez googlu některým lidem to nevadí když nemají google služby.
petrak123456789
Junior

Odeslat příspěvekod avalonboy 13. 11. 2020 20:04

Taky odporucam realme 6s ted v akci za 3990. 48mpix fotak rychle nabijanie. do 50 minut nabity telefon mam, ma nfc cize muze platit mobilem, fotky v noci dobre, ma dual wifi podporuje rychle wifi. ma slot na 2 sim plus jeste dalsi na sd kartu. takze 3 sloty. proste super mobil co ma vse. plus ma slowmotion fotak , nataca v 4k a ma aj stabilizaci videa vo full hd. proste super kauf za tu cenu
avalonboy
Junior

Odeslat příspěvekod szantus 13. 11. 2020 20:12

Nyní je Xiaomi Redmi Note 8T 4GB/64GB v akci na solidních e-shopech za 3990,- Kč (vč. gelového pouzdra v balení) - dobrá volba.
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vaso00 13. 11. 2020 20:14

Dámy a pánové, netřeba se hádat, všechny odpovědi čtu a zkoumám.

Co se týká Motorol, nemám s nimi problém. Jak jsem psal, mamka měla G4 Plus a včera jsem ji zakoupil G8 Plus a jsem si jist, že bude naprosto spokojena. Já sám jsem měl Moto One Vision (v bronzové, nádherný telefon), ale kvůli výdrži jsem ji dal bratrovi na roli záložního mobilu (v tom čase jsem se zařekl procesorů Exynos, už mi nesmí přes práh).

Rozpočet je 4000 z vícero důvodů. Ona skutečně dražší nevyužije. Stačí dobrá výdrž, průměrný výkon a průměrné foto. Jedná se o upgrade z Huawei P20 lite, což je 2 a půl roku starý přístroj... A jak jsem psal, vyřadil jsem pouze procesory Exynos, SD 4XX a Mediatek PXX. To jsou opravdu slaboty.

Dneska jsem měl v rukách Redmi 9 a vyřadil jsem jej... ty fotky v interiéru, to je skoro srovnatelné s tím starým mobilem...

Co se týká Google služeb, bez nich by to pro mne byla práce navíc, ale nějak bych tam ty její sociální sítě dostal. Pokud by ty telefony fotily lépe, není to nepřekonatelná překážka.
Jak jsem koukal na ty nové Motoroly G9 xxxx, tak raději ještě kouknu na tu velikost, jsou to docela obři a i když na velikosti takřka nezáleží, cihla je cihla :-)

Osobně koukám na akce, co teď jsou (pravda, není to žádná sláva) a telefon do 4000 určitě seženu :-) Zatím vypadají nadějně ty Motoroly vs Realme. Výkonu mají na rozdávání, výdrž OK a ted jen zjistit, jaký mají výstup z foto. Honor 9X a Xiaomi Note 8 Pro nechávám jako ověřenou zálohu. Ta LG, co jste doporučili musím nastudovat, ta mne nějak minula.

-- 13. 11. 2020 20:15 --

szantus píše:Nyní je Xiaomi Redmi Note 8T 4GB/64GB v akci na solidních e-shopech za 3990,- Kč (vč. gelového pouzdra v balení) - dobrá volba.


Díky, zrovna na to koukám a zařazuji do finálového výběru. Tady je i ta velikost naprosto OK.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 13. 11. 2020 20:23

petrak123456789 : ty jsi fakt retardovanej jak tvuj kolega? jak mohu doporučit něco jiného když nemám žádné zkušenosti?
jako lhát? vymýšlet?
kdyby ho zajímaly jen papírové hodnoty tak nepíše sem.
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrak123456789 13. 11. 2020 20:34

freddy158158: Doporučovat se dá i na základě recenzí jinak by tady každý psal tak o jednom mobilu co v tu dobu zrovna vlastní. Chápu že vlastní zkušenosti jsou lepší ale jak jsem zmínil každej by jinak psal o jen jednou mobilu.
petrak123456789
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 11. 2020 21:01

Vaso00
dovolil jsem si i přes rozsáhlé protesty na tomto fóru, tedy protesty některých ultimativně založených uživatelů, zakoupit Motorola G8 Plus, za cenu 3150 Kč. Velmi intenzivně si s tím telefonem hraji již několik dnů a zatím jsem velmi příjemně překvapen. Netvrdím, že má foťák 1A, že odemkne obličejem ve tmě atp. Ovšem když si vezmu původní cenu i tak se jednalo o zajímavý kousek, no a nyní v akci bude asi málo co přímou konkurencí. V těchto cenových výšinách je samozřejmě rozdíl/může být rozdíl, kupovat něco za trojku, za pětku a za šestku. Člověk prostě za víc peněz očekává víc kvality.

Sám mám pro sebe iP11, kdy jsem ho kupoval, jakožto člověk, který tuto značku nepreferuje a nepotřebuje se chlubit na Facebooku atp. logem nakousnutého jablka. Nicméně když si vezmu mobil v této cenovce, že bych s ním byl vždy a za všech okolností spokojený na 100 % - ne, to v žádném případě nejsem.

Motorolu jsem už kdysi měl, byla to skvělá MPX220.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 13. 11. 2020 21:57

petrak123456789 : ano. recenze udělá nástřel ale mnohdy přijde po zakoupení ke vystřízlivění.
s Lenovem mám zkušenosti ještě než přišel na náš trh. Co koupil Motorolu a své odsunul tak s ní.
G7+ mám osobně přes rok a G8+ cca 1/2? 3/4? .. to ti žádnou recenzi nenahradí ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 13. 11. 2020 22:38

Pro manželku do 4000? No, to je cena tak pro tchýni. Nicméně, pokud to je pro manželku, tak doporučuju bazarový iPohne SE 1. generace nebo i 6S. To se do 4000 Kč sehnat dá. To jsou pořád dobré telefony, mají pořád nejnovější operační systém, dobrý foťák a jsou blbuvzdorné (i pro Američany). Jinak z mé zkušenosti, opravdu dobrá rada - jen ne žádnou číňárnu! Osobně mám špatné zkušenosti jak s Huawei, tak s Xiaomi. A můj Asus Zenfone 3 taky nestál za moc. O "značkách", které jsem nedopatřením (chtěl jsem taky ušetřit) koupil dceři, jako Go Clever nebo Lenovo ani nemluvě. To už byly lepší Nokie/Microsoft s Win 10. Osobně bych něco málo přidal a když ne bazarový (což chápu), tak z androidů aspoň nový Samsung Galaxy A41. Ten má slušnou výdrž i - za tu cenu - docela dobrý foťák. A když ušetřit, tak se dá poohlédnout, a možná i sehnat, loňský Galaxy A40. Tam už poměr cena / výkon je opravdu slušný. Radím opravdu ze zkušnosti, osobně bych do lacinek asi už nešel (ani pro tu tchyni).
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod petrak123456789 13. 11. 2020 22:40

freddy158158: Sám jsem psal že vlastní zkušenost je lepší než recenze ale zkušenost je k ničemu když máš zkušenosti s s pár telefony ještě k tomu stejné značky. Tím chci říct že kdyby jsi měl v ruce a vyzkoušel telefony např oneplus, Iphone, realme, nebo něco jiného ten pocit by mohl být podobný či i možná lepši netvrdím že motorola dělá špatné telefony to jsem nikdy nenapsal ale vadí mi že když přikládáš tak moc velký důraz na vlastní zkušenosti ale tvé zkušenosti jsou jen s motorolama.
petrak123456789
Junior

Odeslat příspěvekod avalonboy 14. 11. 2020 00:29

tak ja mel xiaomi a uz nechci . kopa balastu co nejde odinstalovat plus reklamy v aplikacich i v systemu. realme je ted dobrej a je to podznacka xiaomi. je bez reklam a dobrej
avalonboy
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 11. 2020 00:40

jen upřesním, Realme není podznačka Xiaomi, tou je Redmi

Realme se vyčlenilo ze skupiny BBK electronic kam patří Oppo, Vivo a OnePlus
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 14. 11. 2020 08:11

petrak123456789 píše:freddy158158: Doporučovat se dá i na základě recenzí jinak by tady každý psal tak o jednom mobilu co v tu dobu zrovna vlastní. Chápu že vlastní zkušenosti jsou lepší ale jak jsem zmínil každej by jinak psal o jen jednou mobilu.

promiň, nemyslím to osobně ale :oboze ty si pitcha petráku , dědek

-- 14. 11. 2020 08:30 --

co se dívám na fotky z realme 6s na techaréně tak jsou naprosto katastrofální, co mě udivuje tak ta nekvalita za dne, neostrě, slévání malých detailů, viz techaréna, ten xiaomi 8t podává lepší výsledky na té techaréně, dědek
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Mangalica 14. 11. 2020 09:35

Vaso00:
Jestli chceš, můžu otestovat foťák toho Realme 6i, oproti 6s má výhodu 128GB paměti, což mi přijde docela důležitý.

Zatím jsem porovnával jen pokusný snímek v režimu NOC s mým Mi9 Lite a můj byl pochopitelně o dost lepší, ale je to taky telefon z jiné kategorie a navíc si myslím, že zrovna u nočního režimu je to víc o SW.

Kdybys o to stál, udělám fotosrovnávačku a někam nahraju...
Mangalica
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 14. 11. 2020 10:04

Pánové, nehádejte se, je to zbytečné :-))))
To, že každý preferuje nějakou značku, to tak bývá. Také jsem kdysi měl rád Nokie/Lumie, než mi je zrušili...

Jinak já si teda nemyslím, že se za 4000 nedá koupit lepší mobil než ten, co má teď. Tady se nejedná o nákup nějakého super mobilu, ale o upgrade Huawei P20 lite. A to si myslím, že u focení budou splnovat všechny ty 48 MPix čipy od Samsungu. Číny se doma nebojíme, momentálně mám Honor 20 Pro a jsem naprosto spokojen (čekal jsem na iPhone 12 mini, ale cena je zatím vysoko).

Metyn - ty fotky jsem také viděl a to podle mne není možné, tam to muselo projít nějakou šílenou kompresí, než to uložili na web...

Mangalica - to by bylo super, na ten jsem také koukal. Ale najít někde na netu relevantní recenze Realme 6i/6s není nic snadného...

-- 14. 11. 2020 10:11 --

MgX píše:Vaso00
dovolil jsem si i přes rozsáhlé protesty na tomto fóru, tedy protesty některých ultimativně založených uživatelů, zakoupit Motorola G8 Plus, za cenu 3150 Kč. Velmi intenzivně si s tím telefonem hraji již několik dnů a zatím jsem velmi příjemně překvapen. Netvrdím, že má foťák 1A, že odemkne obličejem ve tmě atp. Ovšem když si vezmu původní cenu i tak se jednalo o zajímavý kousek, no a nyní v akci bude asi málo co přímou konkurencí. V těchto cenových výšinách je samozřejmě rozdíl/může být rozdíl, kupovat něco za trojku, za pětku a za šestku. Člověk prostě za víc peněz očekává víc kvality.

Sám mám pro sebe iP11, kdy jsem ho kupoval, jakožto člověk, který tuto značku nepreferuje a nepotřebuje se chlubit na Facebooku atp. logem nakousnutého jablka. Nicméně když si vezmu mobil v této cenovce, že bych s ním byl vždy a za všech okolností spokojený na 100 % - ne, to v žádném případě nejsem.

Motorolu jsem už kdysi měl, byla to skvělá MPX220.


Díky za reakci. Jsem na tom podobně. Ta G8 Plus stála (v růžové) 3490,- a co jsem to máti nastavoval, tak musím uznat, že za ty peníze super. Svižnost a kvalita fotek naprosto bez problému. Kdyby to nebyl poslední kus za tu cenu, klidně bych jej koupil i ženě.
S tou cenou je to tak vždy. Když jsem na jaře kupoval mobil pro sebe, chtěl jsem do 10k (čekal jsem, že budu kupovat iPhone 12, z čehož zatím sešlo). Jenže za 10 bylo Xiaomi Mi9 a stačilo připlatit 1000 a bylo tam v akci LG G8s... Tam stačilo přihodit další 1000 a bylo tam Xiaomi Mi note 10 a Zenfone 6. No, nakonec udělal akci Honor a mám za 10k Honor 20 Pro a jsem naprosto spokojen. Takže mi je jasné, že za 5k už jsou lepší přístroje a na 6k je třeba Moto Fusion+ a jiné střely. Jenže já hodnotím i to, k čemu ten mobil bude používán a jaké jsou na něj požadavky...
Vaso00
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků