Telefon pro otce do 9K

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod morthorcz 3. 12. 2020 21:09

Dobrý den,

jelikož mi tu už bylo kolikrát dobře porazeno, tak se na Vás znovu obracím s žádostí o radu a inspiraci.

Chtěl bych svému otci 65+ pořídit nový mobil. Používá starší Lenovo P70 kterej už je prostě nedostačující jak co se týče baterky, tak i kvality fotografií a plynulosti prostředí. Co se týče plynulosti prostředí tak je teď celkem navyklý na tablet lenovo m10 plus.

Já sám nevím pořádně jaký telefon pořídít. Požadavky na telefon jsou samozřejmě co nejlepší poměr cena výkon. Nejde o to aby to mělo 450K bodů v antutu, spíše aby byl pěkný displej na který se dobře kouká (nejsem si jist jestli jít do klasického ips nebo amoled, vím každé má svoje, takže to beru spíše tak že to beru jako vedlejší a co tam bude to tam bude). Taky bych rád aby telefon dělal obstojné fotografie a pokud možno aby u telefonu byla dobrá stabilizace. Samozřejmě co se týče výdrže baterky tak čím dýl tak líp, i když při běžnm používání mého táty to bude na volání, smsky, prohlížení netu, sledování yt a focení, popř nějak vybran aplikace, takže baterka tolik zabrat nedostane a taky je mi jasné, že ne vždy větší kapacita baterie znamená delší výdrž. Co se týče plynulosti prostředí tak bude určitě vše lepší než stávající lenovo p70 :D.

V názvu sice je, telefon do 9K, ale sám nevím jestli to má cenu a jestli tam budou nějak propadné rozdíly, protože mě třeba zaujal Xiaomi Redmi Note 9 Pro který se zdá v pohodě a je ,,jen´´ za 6K... stejně tak Honor 9X Pro kterej vypadá taky dobře a já sám vlastním Honor 20 a jsem maximálně spokojen, ale u 9x pro by byl asi problém s nedostupností google služeb, pokud jsem to podle dostupných informací nepobral blbě. Otázka jestli si nepřiplatit za Xiaomi Mi 10T Lite nebo verzi 5G, neměl jsem v dnešní době žádný z telefonů v ruce takže vážně nevím a hledám spíš podle pocitu a parametrů :D Dále je pak zde Xiaomi Note 10 Lite, kterej se mi líbí a kdybych neměl sám Honor tak bych nad ním asi dost přemýšlel, ale opět neměl jsem možnost ho vidět na živo, někdo říká že je problém s psaním díky zaoblenému displeji.... Koukal jsem ještě po motorole one zoom a podobně, ale čím víc procházím net tím víc jsem do toho zamotanej :D Proto se obracím na Vás s žádostí o radu a případnými tipy a odůvodněními proč třeba ten a ten brát nebo nebrat.

Předem všem děkuji za Váš čas.
morthorcz
Junior

Odeslat příspěvekod Nery 4. 12. 2020 00:16

Já bych pro seniora doporučil např. Motorola G9 Plus. Určitě s mobilem nebude dělat psí kusy, prostředí je jednodušší, větší displej bude vyhovovat, starší lidé mohou ocenit lepší čitelnost a ovládání.
Nery
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 12. 2020 03:14

Pokud je zvyklý na prostředí Lenovo tak ještě lepší má Motorola doplněné o Moto displej a Moto gesta. Nej foťák má Motorola One Fusion+ za 6tis.
Zda by dal přednost obří baterii a tím i ještě delší výdrži baterie, tak před vánoci přijde Motorola G9 Power
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod morthorcz 4. 12. 2020 16:05

To, že se jedná o seniora bych v potaz moc nebral, jak jsem psal kromě nějakého hraní fortnite a podobných blbin bude telefon využívat obdobně jako každý jiný uživatel.

Z toho co píšete je do 9K tedy nejlepší volba Motorola? O.o
morthorcz
Junior

Odeslat příspěvekod Sirzachy 4. 12. 2020 16:19

Velice dobře vychází nějaký model od Realme (třeba 7 pro), případně POCO NFC. Navíc ani nestojí 9 tisíc. To jsou podle mě telefony s nejlepším poměrem cena/výkon.
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod red98 4. 12. 2020 21:10

Trochu priplatit a vziat Iphone SE 2020.
Argumentum ad hominem je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod morthorcz 5. 12. 2020 01:10

Já osobně nechápu proč by měl někdo v dnešní době platit takové prachy za iPhone který má bradu i čelo přes 1/4 přední plochy... Samozřejmě si určitě své zájemce najde, ale není to "můj" případ.

Jinak jsem koukal na ten realme 7 pro a poco x3 a oba vypadají dost zajímavé, jen přemýšlím jestli by bylo lepší podivani na amoled se 60hz nebo ips se 120hz, protože o herní telefon se vážně jednat nebude. U realme by mě osobně asi trochu sr*** ovládání hlasitosti na levé straně, ale to táta by to asi nijak neřešil :D Těžko říct který by fotil lépe jestli realme nebo poco, i když líp než staré lenovo p70 budou sto pro fotit oba :D
morthorcz
Junior

Odeslat příspěvekod red98 5. 12. 2020 01:20

Ber to tak, ze kupujes mobil pre stareho cloveka. Ios je prenho lepsia volba ako android. 120hz ani neries- ma to prilis vysoku spotrebu. Hladaj blbuvzdorny mobil a nie papieroveho draka.
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod morthorcz 5. 12. 2020 02:27

Rozumím na co narazis/narazite, ale asi jsem neměl psát věk a nejspíš ani to že bude pro otce :D mám která je uživatelsky o dost méně náročná má teď xiaomi mi 8t a je s ním spokojená a naplno ho využívá. Já jsem se vždy snažil naše v ohledu moderní technologie vždy "vzdělávat" :D takže to vážně není telefon pro zaprdeneno dedulu který si na tom max přečte sms a zavolá příbuzným.

Je to jako bych teď vybíral telefon sám pro sebe akorát s tím že není kladen takový důraz na grafický výkon. Koukatelny displej, pokud možno dobře fotky, podpora nfc, ucházející výdrž baterie, plynule prostředí, reálná podpora telefonu do budoucna, to vše hraje roli a to pro svého otce hledám.
morthorcz
Junior

Odeslat příspěvekod strny88 5. 12. 2020 09:35

red98 píše:Ber to tak, ze kupujes mobil pre stareho cloveka. Ios je prenho lepsia volba ako android. 120hz ani neries- ma to prilis vysoku spotrebu. Hladaj blbuvzdorny mobil a nie papieroveho draka.


Ano tohle je opravdu ideální :D staršímu člověku koupit iOS, když několik let používá android :D Tím sem si prošel v rodině také, rodičům pořídil Microsoft, posléze iOS a konečně jedou na androidu a mám boží klid od neustálých dotazů, jak změnit klávesnici, jak nahrát vlastní vyzvánění, jak fotky stáhnout do TV/PC. Jak nainstalovat tamtu aplikaci co má tamta tetka na FB atd. Brrr, nedělal jsem při návštěvě rodičů nic jiného, než se hrabal v nastavení, které je mi cizí a stejně nic nenašel :D

Jinak k dotazu, alfa omega je velikost displeje ne? P70 má 5", teď mu koupíš telefon s 6,7" je to ok?
Do úvahy bych zařadil pixel 4a. Bezkonkurenční foťák, přehledný systém, aktualizace na 4 roky, rozumný rozměr. Amoled. Stereo.

Jestli nevadí velké pádlo, šel bych do motoroly.

Nic jiného bych nebral :)
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hons 5. 12. 2020 12:03

Kdyz se libi redmi note9pro tak h ja bych ho taky doporucil.Vyhody:cena(6/64)do 6k je super,rychlost,displej,fotak,vydrz,rychle nabijeni.
Nevyhody:slozitejsi nastaveni-prispusobeni,vaha210g),fotak v horsich podminkach,ale to je asi u vsech mobilu,rozmery-mam mensi ruce a nemam problem-moje zena vetsi ruce a problem ma � .
Za me:obyc pouzivani dobra volba,cena ok, takze to berte jako typ a mini recenzi
hons
Junior

Odeslat příspěvekod morthorcz 5. 12. 2020 20:48

Tak už se rozmyšlim nad takovými třemi favority :D Nakonec to bude nejspíš buďto redmi note 9 pro, Poco X3 a nebo realme 7 pro. MÍt tak tyto telefony vedle sebe na porovnání :D

Edit: ještě jsem zapomněl zmínit xiaomi note 10 lité, který jsem měl možnost vidět naživo a vypadá fakt parádně.
morthorcz
Junior

Odeslat příspěvekod hons 5. 12. 2020 21:58

Ja byl limitovan pouzitim 2x sim+sd karta.Ale urcite zadny z tech tri neni spatna volba.Akorat u realme bacha na ovladani hlasitosti vlevo-me vychazely prsty pri drzeni prave na tlacitka takze jsem je mackal, ikdyz jsem nechtel...
hons
Junior

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 6. 12. 2020 19:27

1) mi note 10 lite
2) Poco X3
3) Note 9 pro
4) Realme 7 pro
Asi takhle bych to pořadí dle mě udělal...
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sirzachy 6. 12. 2020 20:39

Realme 7 pro je lepší, než xiaomi mi note lite. Poco je super, ale už je to fakt rozměrově velký telefon. Souhlasím s telefonama napsanyma přede mnou v příspěvku, akorát bych dal jiné pořadí.
Sirzachy
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků