Realme 6 4/64 - pár otázek

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 8. 12. 2020 10:20

Ahoj,

jsem tady zase, abych prudil. Hlavně bych chtěl poprosit JiříhoTechnika, ale i všechny ostatní. Mám pro přítelkyni zamluvený Realme 6 4/64GB, jde o poslední vystavený kus, krabička nemá fólii. Mám možnost ho mít za 4 300. Původně jsem chtěl koupit verzi 8/128GB za 4 990, ale čekal jsem, až ho za tyhle peníze budou mít poblíž přítelčina bydliště kvůli reklamaci, což se samozřejmě nestalo. Uvažoval jsem i o Motorolách, ale ty mi přijdou obrovské, navíc na GSM Aréně tvrdí, že Realme 6 je nejlepší mobil do 230 eur.

Jirka mě ale vyděsil tím, jak moc ta nástavba RealmeUI žere RAM, stěžujou si na to i v diskuzi právě na tý GSM Aréně. Je to opravdu taková tragédie? Jde mi o to, že když tam bude mít "jen" 4GB RAM, aby se pořád neukončovaly aplikace, WhatsApp používá taky. Objednávku jsem učinil v neděli, oni pak v podvečer napsali, že mají poslední kus skladem, byl vystavený ve vitríně, nikdy nebyl zapnutý a že krabička nemá fólii, že mi můžou nabídnout 200 korun slevu, takže mám možnost ho mít za 4 300 ve verzi 4/64. Pokud na ten e-mail neodpovím do tří dnů, objednávku stornují. Myslím, že to je skvělá nabídka. Ale:

1. Krabička bez fólie, nebudu socka?
2. Ukončování aplikací kvůli RAM
3. Motoroly nechci, Xiaomi, Redmi, Pocco nechci

Šli byste do toho? Dík

Martin
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 8. 12. 2020 10:34

Trošku OT ale kamarád si koupil výstavní kousek čelovky Ledlenser asi za 2000Kč Jinak stála asi 3000.
Také to byl výstavní kousek, lidi se na to koukali osahávali a já nvm co.. A už jí má dva roky a naprostá pohoda..Záruka na to je ^^ Tak co řešit. :)
Takže jsem ti pomohl / nepomohl :) Já vím ukamenujte mě :hm
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 8. 12. 2020 10:37

Spíš nepomohl, ale spíš mi jde o to, jestli vy byste někomu koupili jako dárek mobil bez fólie na krabičce...:-)
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 8. 12. 2020 10:54

No hele já když dostal svůj úplně první telefon když jsem byl kid tak ten telefon byl z bazaru :D :D Taky dobrý!
Telefon mám do teď i s krabičkou a účtenkou z Bazaru :D
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 8. 12. 2020 11:12

Proč vystavený kus za 4,3k, když u zeleného ho mají nový za 4400, -
https://m.alza.cz/realme-6?dq=5822166&k ... X0EALw_wcB
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 8. 12. 2020 11:14

No, po tom, co jsem se dočetl, že Alza neprodává českou distribuci, asi ne. Ale zvážím. Dík.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 12. 2020 12:24

Vždycky nový, nerozbalený, neopatlaný, neoťukaný, bez drobných škrábanců a ostatního opotřebení

Alza má sice něco z jiné distribuce, ale bez problémů reklamuješ u nich a za 2 roky je to stejně jedno

jinak do Realme bych nešel ani kdyby měl prametry jako Poco X3
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 8. 12. 2020 13:41

Ona ta nadstavba bere tím víc, čím víc má k dispozici RAM. WhatsApp už jede byl to nějaký bug se zabezpečením, WhatsApp se tím pádem pokaždé sestřelil. Nicméně za tu cenu stejně nic lepšího nebude, navíc už začínají vydávat A11 s UI2.0 a tam je to celkem slušně dotažené prostředí. Mě spíš na těch telefonech od nich irituje to zpracování, levní Číňani umí kvalitněji zpracovat telefon. Ne že by se rozpadaly, ale při detailním pohledu člověk nejde nerovnosti, vytlačené lepidlo, v noci prosvítající spoje...
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 8. 12. 2020 13:43

Take bych do Realme nesel. Maji se jeste co ucit.Mlada to znacka.
Radeji nehonit vykon, ale mit odladeny telefon. Taky by me u nich zajimala podpora, jestli ty novejsi modely dostanou android 12 atd.
To je mozna zbozne prani.

Jinak mimo tema. Mel sem kdysi cinana Jiayu a zpracovani perfekt. Kdo znate muzete potvrdit.Mel sem ho tenkrat primo z ciny.
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 8. 12. 2020 15:14

JiříTechnik píše:Ona ta nadstavba bere tím víc, čím víc má k dispozici RAM. WhatsApp už jede byl to nějaký bug se zabezpečením, WhatsApp se tím pádem pokaždé sestřelil. Nicméně za tu cenu stejně nic lepšího nebude, navíc už začínají vydávat A11 s UI2.0 a tam je to celkem slušně dotažené prostředí. Mě spíš na těch telefonech od nich irituje to zpracování, levní Číňani umí kvalitněji zpracovat telefon. Ne že by se rozpadaly, ale při detailním pohledu člověk nejde nerovnosti, vytlačené lepidlo, v noci prosvítající spoje...


Dík moc, to jsem chtěl slyšet.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 12. 2020 15:45

Mám realme 7 pro. Zpracování asi model od modelu. Já osobně jsem ještě neměl lépe vypadajici a zároveň vůbec nevrzajici mobil.
Ale je fakt, že vždy kupuji levnější kusy.
Tím neříkám, že bych realme doporučoval.
Ale vždycky mě fascinuje, jak realme někdo odsoudí, aniž by ho měl kdy v ruce(to není na Technika).
Našel jsem par bugů, které překvapí.
Ale kdyz to srovnám s mým minulým Redmi 9, tak levné Xiaomi už bych nekoupil, ta nadstavba fakt *****.
Ale realme 7 pro je už cenově vyšší kategorie.
Zase nevěřím, že by realme 6 na tom byl nějak výrazně hůře.
anonymni

Odeslat příspěvekod dockalacek 8. 12. 2020 16:19

Přesně tak, maminka přítelkyně má Realme C11 a je spokojená. Každý je zvyklý na svůj model. Když je někdo spokojený s Xiaomi, bude tlačit Xiaomi, další Motorolu, další třeba Samsung. Pokud si vzpomínám, Xiaomi to taky na začátku nemělo lehké, budilo nedůvěru a bylo vysmíváno. Nakonec to dotáhlo na krále poměru cena/výkon.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod walter n. 8. 12. 2020 22:33

dockalacek píše:[...]
1. Krabička bez fólie, nebudu socka?
[...]

Pokud máš v plánu ten telefon někomu darovat, a navíc se dá sehnat za cca stejnou cenu nový nerozbalený (např. Alza, Datart), vystavený kousek bych určitě nebral. Nový je nový, máš minimálně jistotu, že nikde nebudou mikrovlásečnice či přímo mikroškrábance apod. Krom toho, pocit, když sundáš z krabičky i telefonu fólii, je fajn.
walter n.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod avalonboy 9. 12. 2020 04:38

Mal som moznost testovat realme 6 2 tyzdne nakonec som si zobral realme 6 pro kvoli fotakom a vetsi pameti. Ale realme 6 je velmi dobry telefon. A nebol problem s pameti. Ten telefon je extremne rychly. A v unoru ma byt nove ui aktualizacia. Za tie peniaze neni co premyslat. Bol som zastancom xiaomi ale realme ma lepsi system.
avalonboy
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 9. 12. 2020 09:24

Díky všem, nakonec jsem ho vzal, tak uvidíme.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků