Jaký nejlepší fotomobil na "technické" focení?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Loader 5. 1. 2021 16:41

No já nevim, mě tohle téma přijde jako strašná blbost. Jak dotyčná fungovala doteď? Asi nějak.

Pan Kája odpověděl brilantně. Pokud je potřeba smartphone, lze na internetu dohledat, jaký telefon (možná i jaký snímač, ale pochybuju) po zoomu fotky se nejlépe popere s redukcí šumu / ztrátou ostrosti.

Nejsem odborník na foto, ale možná by bylo lepší to nějak vyfotit a pak třeba v Lightroomu to poštelovat, aby vynikly požadované detaily? :hm
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 5. 1. 2021 17:14

Dosud měla Honor 8 Premium https://mobilni-telefony.heureka.cz/hon ... e/#section, vyfotila, zvětšila a ukázala, ale po několika letech a desítkách pádů má dojem, že již nefotí tak dobře, jako když byl nový, a že současné mobily by měly fotit podstatně lépe.

Bohužel v obchodě není čas na nějaké podrobné zkoušení a teď je to ještě horší, že běžné obchody s elektronikou a showroomy moc nefungují a byť se tam nebo u operátorů dá mobil narychlo osahat, tak na delší testy a zkoušení to není. Nějaký postprocesing v PC nepřipadá do úvahy, tím se zabývat určitě nebude.

Včera jsem si pohrál s P30 Lite, který jsem koupil pro méně náročnou osobu a při troše hraní si s nastavením a stažení jiné galerie (vestavěná neumožňuje potřebné zvětšení), z toho vychází celkem slušné a ostré fotky. Bohužel je to taky i obsluhou, dotyčná s tím třese jak Parkinson, takže není divu, že jsou detaily při zvětšení neostré. Také šmahem zamítne model jenom proto, že nedokáže dostatečně zvětšit výřez, a v obchodě není možnost nainstalovat alternativní Galerii, jak jsem to udělal včera doma. Zatím asi počká, co ukáže nastupující generace mobilů a také až se otevřou obchody i showroomy, a pak si něco vybere, ale už by možná brala i ten Huawei P30 Lite, nemluvě o P30 Pro.

Mimochodem, v Huawei Markete je již hromada použitelných aplikací, a na rozdíl od Google Play i bez uživatelského účtu (zatím jsem GP účet nepřipojoval). Dokonce i u Sledování zásilek píše, že na základě mé poptávky (asi nebyla jediná) se pokusí jej zařadit do Huawei obchodu. Tomu říkám User Friendly přístup!
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 5. 1. 2021 19:15

:D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků