Jaký nejlepší fotomobil na "technické" focení?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jege 20. 3. 2021 12:01

mas0n píše:Já ale píšu o přechodu na nový model. Takže ne mezi systémy.

Ale jinak já běžně, minimálně jednou do roka, na jednom z telefonů ty systémy střídám, a dá se to. Takže zase z toho nebudeme dělat neřešitelný úkol. Kdyby to měl Android lépe zvládnuté, bylo by to lepší, ale možné to je.

No a já píšu o přechodu mezi systémy, kde to už tak jednoduché není, a pokud je požadavkem i přenos historie hovorů a chatů Viberu a WhatsAppu, tak se jedná o celkem složitou věc, nezvládnutelnou bez několika placených programů, instalace iTunes a pod.

V rámci iOS je brnkačka, manželka má iPady a přecházela z iPad MIni 1 na iPad Air 2019, a stačilo nový iPad připojit na WiFi, zadat Apple ID, a po cca 1/2 hod klidového režimu a bez dalšího zásahu byl nový iPad připraven k k stejnému použití jako předchozí iPad Mini 1. I proto uvažuji o přechodu na iOS, kde nebudu muset řešit problém přechodu na jiné zařízení.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas0n 20. 3. 2021 12:26

Přesně tak, nebudeš. Už ti to psalo víc lidí, prostě to zkus a uvidíš sám. Můžeš k tomu klidně využít tu čtrnáctidenní lhůtu. Za tu dobu stihneš zjistit, jestli ano nebo ne.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod jege 20. 3. 2021 13:10

Čtrnáctidenní lhůtu? U B2B? To těžko, ta platí jenom pro spotřebitele.

A jak jsem psal výše, pro mě přechod znamená i přenos historie hovorů, byť u iOS to asi ani moc smysl nemá, jelikož ten pořádnou historii hovorů ani nemá, ale také přenos chatů z Viberu a WhatsAppu, což také není triviální záležitost. Na Androidu totiž zálohují na Google Disk, u iOS na iCloud, a nedají si říci, aby dali uživateli možnost použít stejné zálohovací médium, třeba Google Drive na iOS nebo DropBox pro oba.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szantus 20. 3. 2021 13:43

To jege: při požadavku na přenos dat ze starého do nového u Androidu využívám vždy aplikace daného výrobce nového hardwaru ( Samsung: Smart Switch , Huawei/Honor: Phone Clone, Xiaomi: Přesun do nového zařízení (Mi Mover)) a nikdy sem neměl problém - jak historie hovorů, SMS, fotky a videa bez problémů. Kalendář, kontakty a hesla Wi-Fi sítí mám synchronizována na Google, WhatsApp a Viber těsně před migrací záloha na Google disk a obnova do nového mobilu, teké bez problémů. toto se samozřejmě týká jenom migrace Android - Android, pokud tam bude iOS, tak je to výrazně problematičtější (jak píšeš ve svém příspěvku)...
Používám vedle svého starého Huawei Mate 10 Pro i iPhone 12 mini a nemůžu si zvyknout na jejich ovládací UI - vadí mi nekonzistentnost (na Androidu používám gesta: swipe z boku do středu o jedno nazpět (iOS neumí), od spodu nahoru na začátek a odspodu nahoru s podržením multitasking (iOS umí), na iOS je o jedno nazpět v menu.: vlevo nahoře šipka, v prohlížeči vlevo dole šipka - prostě proč to nemají na stejném místě, nebo ještě lépe jako Android gestem...
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 20. 3. 2021 13:49

szantus: Jo, Android - Android většinou není problém, iOS - iOS ještě menší, ale Android - iOS znamená přijít o veškerou dosavadní komunikace a její historii, nebo velké drbání s jejím převodem ...
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 25. 3. 2021 15:32

Tak jsem zvědavý, jestli se mi místní děcká, které nemohou pochopit, že někdo může vydržet 10 dní nezapnout nový telefon za 38.000 Kč, teď omluví! Reálné, dnes nafocené fotky S21 Ultra 512 GB:

Obrázek

Obrázek
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 28. 3. 2021 21:32

Tak už přetahuji data z Honoru 8 64GB+128GB do S21 Ultra 512GB a jsem zvědav, jestli bude kvalita fotek dotyčné vyhovovat. A různým pochybovačům a posměváčkům foto procesu jako důkaz, namísto keců:

Obrázek
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan.nikdo 28. 3. 2021 22:46

Telefon za 38k, který podává horší foto výsledky než 3x levnější pixel 4a :)
pan.nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod jege 29. 3. 2021 01:40

To se ještě uvidí! Je to ale holt ženská, uviděla jej u známého, který ho náležitě pochválil, tak jej musela mít také. Navíc to bylo před kulatým výročím a budget na dárky byl skoro neomezen, tak se rozhodla, že chce S21 Ultra a také ho dostala.

Já už bych ho nejraději hodil do zdi, program Samsung Smart Switch moc dobře nefunguje a vždy se na něčem sekne. 1/2 hodina příprav, pak to chvilku běží a ... konec!

Když zadám přenos včetně Google účtu, tak skočí na autorizaci účtu, začne stahovat programy a nastavení z Google účtu a na přenos zapomene, když přenos Google účtu přeskočím, tak po chvilce se spojení rozpojí, a to jak přes WiFi, tak dokonce i přes kabel. :grr:

Jelikož v Honoru má 60 +120 GB dat, tak to bude celkem zajímavé, jak to přetáhnout do S21U a jak pak prověřit, jestli se to všechno správně zkopírovalo. :hm
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 3. 4. 2021 16:30

Sateza píše:Jako snazim se byt opravdu objektivni, ale u tebe mi vazne prijde, ze lžeš, jako kdyz tisknes. Takze znama uz ma mobilnod narozenin, prijede za tyden, takze uz ho ma dele nez minimalne tyden a ty ji ted budes nastavovat jo? To musis byt asi Sheldon Cooper pres mobily, ze ho dosud (nejmene) tyden nikomu jinemu nesverila a pouziva ho snad nenastaveny :D To je fakt blbost.

Tak fakt si začínám myslet, že jsou tady samí géniové, kteří přehodí 100-200GB z mobilu jedné značky na mobil úplně jiné značky levou zadní! Já se s tím trápím již 3. den, množství dat jsem musel zmenšit na 1/2 a stejně je úspěšný konec nejistý: viewtopic.php?f=30&t=1315365 :grr:
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 4. 4. 2021 08:36

No mas se jeste hodne co ucit :D
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 4. 4. 2021 10:27

Lidi, proč ho krmíte? Ste stejný jako on :mrgreen:
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 4. 4. 2021 15:02

SerifJohn píše:No mas se jeste hodne co ucit :D

A co omluva? Na tu už jsi zapomněl? :mrgreen:

šulda píše:Lidi, proč ho krmíte? Ste stejný jako on :mrgreen:

Myslíš, že také přenášejí 100-200GB z jednoho mobilu do druhého? 8-P

Není to taková sranda, jak se všude popisuje, samozřejmě kromě iOS, což myslím úplně vážně. Tam je to práce na 5 minut, na Androidu na celé odpoledne.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 11. 4. 2021 13:33

NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 11. 4. 2021 16:39

orgasmic: Pozdě, už má S21 Ultra 512GB, tak uvidíme, jak jí to bude fotit, ale ohledem na to, jaká je to velká a těžká cihla, a jak omlácený po X pádech je ten Honor 8, tak bych řekl, že S21 Ultra takový přístup dlouho nevydrží.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků