Jaký nejlepší fotomobil na "technické" focení?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Loader 5. 1. 2021 16:41

No já nevim, mě tohle téma přijde jako strašná blbost. Jak dotyčná fungovala doteď? Asi nějak.

Pan Kája odpověděl brilantně. Pokud je potřeba smartphone, lze na internetu dohledat, jaký telefon (možná i jaký snímač, ale pochybuju) po zoomu fotky se nejlépe popere s redukcí šumu / ztrátou ostrosti.

Nejsem odborník na foto, ale možná by bylo lepší to nějak vyfotit a pak třeba v Lightroomu to poštelovat, aby vynikly požadované detaily? :hm
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 5. 1. 2021 17:14

Dosud měla Honor 8 Premium https://mobilni-telefony.heureka.cz/hon ... e/#section, vyfotila, zvětšila a ukázala, ale po několika letech a desítkách pádů má dojem, že již nefotí tak dobře, jako když byl nový, a že současné mobily by měly fotit podstatně lépe.

Bohužel v obchodě není čas na nějaké podrobné zkoušení a teď je to ještě horší, že běžné obchody s elektronikou a showroomy moc nefungují a byť se tam nebo u operátorů dá mobil narychlo osahat, tak na delší testy a zkoušení to není. Nějaký postprocesing v PC nepřipadá do úvahy, tím se zabývat určitě nebude.

Včera jsem si pohrál s P30 Lite, který jsem koupil pro méně náročnou osobu a při troše hraní si s nastavením a stažení jiné galerie (vestavěná neumožňuje potřebné zvětšení), z toho vychází celkem slušné a ostré fotky. Bohužel je to taky i obsluhou, dotyčná s tím třese jak Parkinson, takže není divu, že jsou detaily při zvětšení neostré. Také šmahem zamítne model jenom proto, že nedokáže dostatečně zvětšit výřez, a v obchodě není možnost nainstalovat alternativní Galerii, jak jsem to udělal včera doma. Zatím asi počká, co ukáže nastupující generace mobilů a také až se otevřou obchody i showroomy, a pak si něco vybere, ale už by možná brala i ten Huawei P30 Lite, nemluvě o P30 Pro.

Mimochodem, v Huawei Markete je již hromada použitelných aplikací, a na rozdíl od Google Play i bez uživatelského účtu (zatím jsem GP účet nepřipojoval). Dokonce i u Sledování zásilek píše, že na základě mé poptávky (asi nebyla jediná) se pokusí jej zařadit do Huawei obchodu. Tomu říkám User Friendly přístup!
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 5. 1. 2021 19:15

:D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 18. 3. 2021 20:15

Tak známá na narozeniny "vyfasovala" S21 Ultra 512GB a za týden přijede do ČR, tak se přesvědčím osobně, jak to fotí a jestli ta šílená cena stojí za to. Asi dostanu za úkol přenos dat a nastavení z Honoru 8 na S21 Ultra, takže bude čas na pořádné osahání a testování .... :mrgreen:

PS: Dělám si z ní srandu, že ode mě dostane k narozeninám nákupní tašku na kolečkách, aby mohla tu svou "cihlu" vozit s sebou!
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sateza 18. 3. 2021 23:00

Jako snazim se byt opravdu objektivni, ale u tebe mi vazne prijde, ze lžeš, jako kdyz tisknes. Takze znama uz ma mobilnod narozenin, prijede za tyden, takze uz ho ma dele nez minimalne tyden a ty ji ted budes nastavovat jo? To musis byt asi Sheldon Cooper pres mobily, ze ho dosud (nejmene) tyden nikomu jinemu nesverila a pouziva ho snad nenastaveny :D To je fakt blbost.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod jege 19. 3. 2021 07:52

Ty asi moc neznáš ženský, co? Ta na něj nesáhne i pár let, dokud jí ho někdo nenastaví a hlavně nepřetáhne veškerá data do nového telefonu. Telefon je pro ní pracovní mašina, dělá přes ní většinu své práce a to vydělává vyšší desetitisíce až statisíce měsíčně. Do teď (občas) používá nějaký pomalý Acer s Celeronem, tablet po pár letech nepoužívání darovala mamince, které po dalších pár letech nepoužívání odešla baterka, ale novou techniku si nekoupí a nezačne používat jednoduše proto, že se neumí rozhodnout pro konkrétní výrobek. I ten NB a tablet jsem vybíral já a dostala je na narozeniny nebo Vánoce v předchozích letech.

Ale ve čtvrtek přiletí, tak Ti jej klidně vyfotím a postnu sem fotku. :mrgreen:
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sateza 19. 3. 2021 14:51

Ty zas vymyslis. Je to pro ni, jak pises, mašina, vydelava statisice, ale soucasne napises, ze na to nesahne nekolik mesicu. No nic. Uz na tebe radeji nebudu reagovat.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod jege 19. 3. 2021 19:34

Sateza píše:Ty zas vymyslis. Je to pro ni, jak pises, mašina, vydelava statisice, ale soucasne napises, ze na to nesahne nekolik mesicu. No nic. Uz na tebe radeji nebudu reagovat.

Když Ti tu v pátek postnu fotky reálného S21 Ultra 512 GB, omluvíš se mi?

Vy jste tu fakt děcka, co se třesou nad novou hračkou a honem ji musí rozbalit a vyzkoušet. Já mám třeba už 2 roky v šuplíku iPhone SE, se kterým jsem si pár hodin pohrál, ale nedokopal se k tomu, převést data ze stávajícího telefonu Xiaomi Redmi 2E, jelikož tam mám kromě jiného Viber, WhatsApp a životně důležitou historii hovorů za pár let, takže to neustále odkládám. Ještě déle mám "šuplíku" Xiaomi Redmi 4x, který si ale dočasně půjčila manželka po dobu opravy své Nubie Z11 MiniS, namísto které již má od nového roku Huawei P30 Lite New Edition, ale oba telefony čekají na to, až budu mít čas zazálohovat z nich data a použít na nějaký účel. Teď již pár měsíců uvažuji o iP12 Mini, který se mi líbí kvůli rozměrům, ale obávám se, že když si jej koupím, tak jej také strčím do šuplíku, až budu mít čas na přenos a zůstane tam dalších pár let. Pokud ovšem Redmi 2E náhle neodejde a nebudu nucen rychle zprovoznit některý ze záložních mobilů.

U ženských je to jednodušší, ty do mě drbou tak dlouho, až mě donutí to udělat, abych měl od nich klid.

PS: Tak jsem se jí zeptal, jestli už používá nový telefon ... :mrgreen:

[19:30, 19.03.2021] Já: Ты Самсунг подключила?
[19:30, 19.03.2021] Ona: Не
[19:30, 19.03.2021] Já: А когда подключишь?
[19:32, 19.03.2021] Ona: Так тебе привезу, ты подключишь
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas0n 19. 3. 2021 21:33

Je vtipné, že někdo nemá čas provést zálohu a nastavit telefon na použití, ale má čas poctivě přispívat do diskuzí. K tomu bych jen dodal, že obnovení ze zálohy u takového iPhonu zabere MÉNĚ času než napsání jednoho příspěvku do diskuze. V podstatě se přihlásím k účtu, a to je všechno.
Ale chápu, pro někoho je to jistě tak složitá věc, že raději koupené smartphony nechá ležet měsíce a roky v šuplíku...
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 20. 3. 2021 09:20

Jege by si mel zmenit pismenko g ve svem nicku za b. :mrgreen:
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 20. 3. 2021 09:46

mas0n: Ty umíš za jen tak jednoduše přihlášením k účtu přenést kontakty, SMS, historii hovorů, fotky, videa, historii Viber a WhatsApp chatů z Androidu na iOS bez ztráty dat? Pokud ano, tak si to rád přečtu.

SerifJohn: Ty jsi fakt iOvce zralá na porážku!

-- 20. 3. 2021 09:56 --

PS: A důkaz místo slibů:

Obrázek
Naposledy upravil jege dne 20. 3. 2021 10:56, celkově upraveno 1
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 20. 3. 2021 10:17

jebe píše:SerifJohn: Ty jsi fakt iOvce zralá na porážku!


Z ceho tak usuzujes? :mrgreen:

Meles tu totalni neuverenihodne hovadiny a ja jsem iOvce? :hm
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 20. 3. 2021 10:53

SerifJohn píše:
jebe píše:SerifJohn: Ty jsi fakt iOvce zralá na porážku!

Z ceho tak usuzujes? :mrgreen:
Meles tu totalni neuverenihodne hovadiny a ja jsem iOvce? :hm

Že by z Tvých příspěvků ohledně iPhone? Nějak nechceš pochopit, že existují i jiné systémy a že přechod mezi nimi není tak snadný ...
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 20. 3. 2021 11:25

Tak a ted mi teda rekni, ze ktereho telefonu jsem nedavno presel na iPhone?
Asi tomu rozumim vis nez ty, co? Kolikrat jsi prechazel, ze hazis rozumy.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 20. 3. 2021 11:52

Já ale píšu o přechodu na nový model. Takže ne mezi systémy. A tam je to v pohodě. Stejně jako to může být (i když moje osobní zkušenost je odlišná) v pohodě při přechodu na nový model jednoho výrobce. Ale běda, jestli si po Xiaomi koupím Samsung nebo Huawei.
Btw. naprosto jednoduché obnovení ze zálohy podobné tomu u iOS zvládal už stařičký Windows Phone systém. A vůbec nevadilo, že HTC vystřídala Nokia.

Ale jinak já běžně, minimálně jednou do roka, na jednom z telefonů ty systémy střídám, a dá se to. Takže zase z toho nebudeme dělat neřešitelný úkol. Kdyby to měl Android lépe zvládnuté, bylo by to lepší, ale možné to je.
mas0n
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků