iPhone 12 nebo pockat na Galaxy S21?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Rival1 10. 1. 2021 10:43

Ja urcite pockam na predstavenie Galaxy S21, len som chcel pocut Vase nazory. Tiez si myslim, ze Apple vo vyvoji iPhonov posledne roky stagnuje. Lebo ked si porovnate iPhone 11 a 12 skoro ziaden rozdiel tam nie je okrem 5G, ineho dizajnu a troska lepsich fotoaparatoch. Keby aspon fakt tam dali 90 Hz displeje alebo zmensili vyrez. A uz dnes sa spekuluje, ze Apple nakoniec pouzije 120 Hz displeje do iPhonov 13, ale len pre Pro verziu.
Rival1
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 10. 1. 2021 10:51

Me spis prijde hrozne vtipne, ze vlastni aplikace googlu jdou lepe na iOS, nez na Androidu :D Protoze to pro google dava vetsi smysl.
A pak promoteri ruznych Android telefonu na Twitteru, Instagramu, kteri jsou nachytani ( posted from iPhone)... a proc? Protoze to funguje lepe a zivot je jednodussi.

Tady je velmi vtipne video o tom https://youtu.be/cZIso9uqNls

Proste je to o tom, ze jestli chces telefon porad resit a mit nejaktualnejsi geekoviny, kup si Android. Pokud telefon ma slouzit spolehlive a zvladnout kazdodenni ulohy lepe a bez zavahani, vol iOS.
Pokud mas MacBook nebo iPad, pak bych se nerozhodoval vubec, tam Android nedava smysl, protoze Apple to ma tak vychytane, ze mit Android by byla blbost.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Rival1 10. 1. 2021 11:06

Od Applu mam len tablet momentalne, kedze v tejto oblasti su android tablety o dost horsie. Ale ostane zariadenia uz mam od Samsungu t.j. hodinky, sluchatka, bezdrotovu nabijačku. A notebook mam s Windowsom 10. Takze si uvedomujem, ze v pripade kupi iPhonu 12 by som musel neskor kupit od nich aj hodinky ci sluchatka.
Rival1
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 10. 1. 2021 11:13

Hele ono tady od kluku muzes neco slyset. Ale ja ti to dam i s odkazem. Promo na Androidim webu mas clanek, ze Appky na iOS bezi lepe. https://www.google.com/amp/s/www.androi ... sion%3famp

A jestli to dirtyking rikal neco o facebooku, tak ten zrovna na iOS je proste lepsi. Mas to tam napsane, staci si to precist.
A pokud mas iPad, nevahal bych. Mas tam zaplacene jin nejake appky a ta provazanost.. muze pak doma pracovat s iPadem jako s iPhonem, vse se synchronizuje a hlavne vse funguje jak ma.

Ale pokud chces nejmovejsi vychytavky jako 100x zoom, 120Hz panel, nebo stare veci jako pouzivani bluetooth k prenosu souboru, stahovani mp3..pak je volba jasna a to je Android ( a tam asi je uplne jedno jaky.. od Xiaomi po Huawei.. koukej jen na kvalitu zpracovani a cenu).
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 10. 1. 2021 11:49

Serif: co znamena, ze jedou appky lepe? Ze se nactou o 0,2 sekundy rychleji? Vzdyt to je celkove smesne. Pokud nemam doma vsechno od jablka. Tak mi neda iOS nic navic nez droid. Ktomu jablko na 1% baterie? Asi moc alkoholu bylo.
Jinak ne vse je na spotify :-)
Pokud IP 13 nebude pecka, tak pokrok IP je o nicem.
Naposledy upravil hurec dne 10. 1. 2021 11:53, celkově upraveno 1
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rival1 10. 1. 2021 11:53

Tak podla mna z androidu maju vyznam len vlajkove lode od Samungu, ktore kludne konkuruju Apple zariadeniam resp. su na ich urovni či momentalnou optimalizaciou softveru s UI 3.0, ktora nema dnes konkurenciu v androide alebo dielenskym spracovanim. Taky Huawei nema dnes uz ziaden zmysel, kedze prisiel o Google sluzby. Preto si vyberam len medzi tymito dvoma kandidatmi. A viem co hovorim, kedze momentalne vlastnim Galaxy S10 a ta previazanost ci s hodinkami alebo sluchatkami je tiez na vysokej urovni. Dokonca Samsung spolupracuje dnes aj s Microsoftom, takze sa zlepsuje aj previazanost s Windows 10.
Rival1
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 10. 1. 2021 12:06

Všem zde díky a názory a plodnou diskuzi. Prostě neurážet se, jen sdělovat své zkušenosti a názory.
Já se teda nakonec rozhodl, že do samsungu (ani jiného androidu) nepůjdu. Udělal jsem si takový experiment...vzal jsem doma od děcek starý iP6 a používám ho nyní asi 3 týdny, no spíše 1 měsíc. A i když je to moc malý telefon a prostě už zastaralý na vyzkoušení si systému to stačí. Za měsíc si už člověk si myslím systém osahá a dostatečně vyzkouší. A musím říct, že mi nic neschází.
Nepoužívám (nemám) facebook, ani instagram nebo podobné sociální hovadiny. Jediné, co mám, je whatsapp.
Chci aby telefon fungoval, nesekal se, perfektně fotil a natáčel, vydržel dlouho na baterii.

Měl jsem v ruce týden Note 20, pak i iP12 Pro a musím říct, že iP 12 Pro je ve všech ohledech lepší. Takže už jsem si ho objednal. Vydržel jsem s ním fungovat zhruba den i půl, s Note 20 jsem byl kolem 17 hodiny na 25%, fotky prostě lepší a noční fotky mnohem lepší. Co se týče měsíc používání iP6, resp. systému iOS - nepotřebuji přenášet žádné soubory a už vůbec ne přes bluethoot, hudbu neposlouchám, filmy nesleduji (tedy ne na mobilu). Takže potřebuji, aby mi telefon fungoval jako mobil, aby perfektně fotil, fungoval na prohlížení netu a vydržel na baterii. V tomto ohledu (pro mě), je tedy iP 12 Pro lepší.
Dokonce doma používám sice noťas ještě s Win 8.1, ale mám ho už asi 7 let a myslím, si, že už nebude mít dlouhou životnost. Na noťasu pouze sleduji občas filmy v posteli a prohlížím web. Takže až klekne, pořídím nějaký tablet od Applu.
Domin7
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 10. 1. 2021 12:30

Tak hlavne at slouzi. Pouzivat ho budes hlavne ty. Vyber super.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Loader 11. 1. 2021 16:56

Ať slouží! Zbytek diskuze je na Smetišti :)
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Předchozí stránka