Fotomobil na děti do 10 tisíc s android

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Lmnevim 25. 2. 2021 10:52

Finanční limit - 12 tisíc, ale raději do 10 tisíc
Účel pořízení - fotografování dětí a možnost vytisknutí hezké fotky do fotokalendáře ve velikosti A3
Požadovaný operační systém - nejspíš android, nikdy jsem nic jiného neměla

Ahoj,

potřeboval bych doporučit telefon. A moc prosím o radu. Čtu všelijaké články a recenze, koukám na videa a pořád se v tom vůbec nevyznám. Chtěla bych mobil, u kterého je hlavní požadavek focení dětí. Tj focení v běžné vzdálenosti, portrétní fotky, fotky ze selfie. Nepotřebuji dobrý zoom a nepotřebuji super focení ve špatných světelných podmínkách. Chtěla bych, aby fotky byly hezké po vytisknutí v A3 velikosti. Chtěla bych i koukatelná videa.

Chtěla bych i koupit chytré hodinky do 3 tisíc, takže mobil, který si s takovými hodinky bude rozumět a bude se mi na nich zobrazovat SMS a když někdo volá, popřípadě s nimi přepínat hudbu v mobilu. (Něco jako Huawei watch fit, Xiaomi mi watch nebo Amazfit GTS.) Nevím, jestli je lepší mít stejnou značku hodinek a mobilu, tudíž, jestli je to při rozhodování důležité?

Byla by fajn aspoň malá odolnost mobilu. Dříve jsem měla Sony se skleněnými zády a musela jsem je do půl roku vyměnit. Nyní mám 2,5 roku P10.

Nic dalšího nepotřebuji a není to pro mě tak důležité. Jack na sluchátka (budu kupovat bezdrátová), jak dlouho vydrží baterie, jak dlouho se nabíjí, vzhled a podobně.

Porozhlížím se po těchto: Realme 7 Pro, Realme X3 SuperZoom - ale má skleněná záda, Xiaomi Mi Note 10, Xiaomi Mi 10T Pro, Huawei P30 Pro. Poslední jsou nad limit, ale pokud by se koupě vyplatila, raději bych do nich investovala než mít nepoužitelné fotky. Možná jsem nějaký dobrý mobil přehlédla?

Moc Vám děkuji při výběru, sama bych nic vybrat nedokázala.
Lmnevim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hamayaan 25. 2. 2021 11:31

Z těch co máš ve výběru tak Huawei P30 PRO, nebo ten Xiaomi MI 10T PRO, Samsung Galaxi
S20 fe, Google pixel 4,
Realme bych jako fotomobil nebral, ty ještě fotáky moc neumí. Ale jsou to telefony spíš do těch 12 tisíc.
hamayaan
Junior

Odeslat příspěvekod jege 25. 2. 2021 22:25

Tady máš Huawei P30 Pro 8/256 GB v akci za 12.999 Kč, standardně 14.999 - 17.999 Kč, a levněji jej v nejbližší době těžko seženeš: https://consumer.huawei.com/cz/shop/pro ... i-p30-pro/

Edit: Tak konec, po akci se cena zvedla na 20.999 Kč! :-P
jege
Junior

Odeslat příspěvekod HawkeyCZ 26. 2. 2021 09:46

Předvybráno máte dobře.
Pod 10t: Realme 7 Pro.
Ale nefotí tak dobře jako ty co stojí nad 12t: Huawei P30 Pro, Xiaomi mi note 10, Pixel 4a. A další-dražší...
HawkeyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Lmnevim 26. 2. 2021 12:54

Děkuji všem. Už mám ve výběru jen P30 Pro a pixel 4a. U Huawei mě odrazuje zadní sklo, velikost a za pár měsíců končící aktualizace. Google se dá v zahraničí sehnat prý o 3 tisíce levněji než P30 Pro. Pokud se mi to podaří, půjdu asi do pixelu a ušetřené peníze dám do lepších sluchátek a hodinek. :)
Lmnevim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jege 26. 2. 2021 13:25

Tak P30 Pro by byla asi lepší volba, ale akce za 12.999 Kč již skončila a nejlevnější je nyní už jenom na Alze za 14.999 Kč a pak šedivky. Samozřejmě mluvím o 8/256 verzi, jelikož dát o 1.000 Kč a dostat poloviční paměť mi moc smysluplné nepřijde, tím spíše, že P30 Pro používá NN karty, které jsou 3x dražší než klasické microSD.
jege
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 26. 2. 2021 14:09

Měl bych pár poznámek. Záda u P30P bych neřešil. Bez pouzdra bude vadit hrb s foťáky, s pouzdrem bych se nebál o záda.

Nevím jak moc velké jsou nároky na kvalitu fotek. Možná bych zauvažoval nad Xiomi mi10 nebo note 10 se 108mpx foťákem. Proč? Běžně na automat ukládá fotky do cca 27 megapixelů bez většího doostřování. Pixel 4a fotí do 12mpx s trochu viditelným doostřováním, P30P z hlavní kamerky dokonce do 10mpx. Už na mém větším monitoru se mi na to nekouká úplně dobře. Na tisk A3 to z mého pohledu není úplně pravé ořechové. Nedejbože když chce člověk udělat nějaký výřez.

Podíval bych se třeba na web gsmarena.com, kde jsou fotky z testování. A pokud jsem extrémista, zkusil bych je vytisknout. Jasně, že bych raději sáhl po kompaktním foťáku, ale v rámci požadavků bych fakt bral v potaz co píšu výše.

Jiná věc je, jestli A3 mají být ty fotky nebo celý kalendář, kde je na každé straně menší fotka :)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod mas0n 26. 2. 2021 15:37

Pixely nekdo preprodava i na aukru. Vyjdou pod deset tisic.
Troufnu si rict, ze bude ostrit lepe a rychleji nez Xiaomi, coz je u foceni deti dost dulezite.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Lmnevim 11. 3. 2021 11:12

Zdravím. Nakonec jsem se rozhodla pro Pixel 4a 5g. O víkendu budu testovat fotky, tak sem pak hodím dojmy.
U P30 pro mě odrazovala velikost, skleněná záda a zaoblený displej. Pixel je stejně velký jako má aktuální P10 a nic většího nechci.
Děkuji všem za rady a váš čas.
Lmnevim
Kolemjdoucí