Prosím o doporučení fotomobilu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Lucie7 27. 2. 2021 20:03

Zdravím všechny, ráda bych si pořídila nový mobil a to převážně kvůli focení. Vím, že v mnou požadované cenové kategorii /max. do 12.000 Kč/ to bude možná oříšek, ale věřím, že se něco najde. Budu fotit převážně rodinu, přírodu, no prostě co mě napadne. �
A kdybych mohla natáčet taky nějaká slušná videa, nezlobila bych se.
Fotoaparát z praktických důvodů zatím nechci. Předem děkuji mockrát! Pěkný víkend. L.
Lucie7
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 27. 2. 2021 20:33

Xiaomi Mi 10T Pro 8GB/128GB ale ten bude asi moc velký :D
Samsung Galaxy S10 Lite G770F 8GB/128GB
A dál mě nic nenapadá :D
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 27. 2. 2021 20:56

Tam by mohol do toho zapadnúť dokonca aj Samsung S20 FE, ten, ak si dobre pamätám, má foťáky z S10+, alebo zdieľa to, čo má aj S21, nie som si úplne istý.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 27. 2. 2021 21:34

Samsung Galaxy S20 FE ale nestojí 12000Kč :D
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 2. 2021 06:37

Yamaha AX-900, Yamaha AVX-500, Marantz CD67, Harman/Kardon HD750, Kenwood GE- 7030, Cabasse MT32 Alderney, Focal JMLab Chorus 707
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan.nikdo 28. 2. 2021 07:21

Pixel 4a
Pixel 4a5g
pan.nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 28. 2. 2021 19:58

Divím se, že v tomhle tématu nikdo nenadhodil Hauwei P30 Pro. Sice už starý, s minimální vyhlídkou updatů v bližší budoucnosti, ale dá se sehnat už lehce nad 12tis. a zdaleka bude nejuniverzálnější fotomobil z výše nabízených (kvalitní tele, fotografování v noci) a nemá vyloženou slabinu (krom toho stáří).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan.nikdo 1. 3. 2021 06:35

Dát 12k za starý telefon bez podpory je fakt úlet. Za ty prachy je Pixel 4a5g s 3 roky podpory, s A11 přímo z krabice.
pan.nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 1. 3. 2021 08:26

Tak to uz nech laskave na ni...hleda co nejlepsi fotomobil do 12K tak k cemu ji bude nejnovejsi A11 s fotkama na pendrek. Ja bych vzal klidne P30Pro. Mam Mate 20Pro a porad strci i spoustu novejsich telefonu do kapsy, navic A11 uz za rohem i pro P30Pro, ktere ma jeste lepsi fotky, i nocni a delsi zoom
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod snowfrost767 1. 3. 2021 10:29

Taky moc nechapu tu hysterii kolem aktualizaci. Jeste pred 4, 5 lety tolik aktualizaci nechodilo, vyjma applu byla podpora skoro jen na oko a dneska se muzou nekteri zblaznit, ze uz uz uz jim prisla aktualizace o velikosti 100Mb, ktera resi jen na oko nejake veci. Co se tyka zabezpeceni, tak i kdybych si mobil nikdy neaktualizoval a budu se chovat zodpovedne, tak mi nic nehrozi. Ale nekteri zde z toho delaji celosvetovou katastrofu. Ono je to dobre videt ve vlaknech samotnych mobilu, jak se nekteri muzou zblaznit, uz jim dosla aktualizace a jini se muzou zase zblaznit, ze jim jeste nedosla. Je to az k smichu!
Takze bych se taky nebal klidne i te P30 Pro a na ty blazny, kteri resi aktualizace se vykasli.
snowfrost767
Junior

Odeslat příspěvekod Lmnevim 1. 3. 2021 18:17

Ahoj, zrovna řeším to samé. Zkoukla jsem několik videorecenzí, přečetla několik článků, diskuzí a dostala jsem se na P30 Pro a Pixel 4a 5g. Pixel má prý dobrý foťák i pro amatéry, tj, že s ním udělá hezkou fotku i dítě. Takže ten u mě vyhrál. V Německu se dá pořídit o dost levněji, ale ještě jsem nezjistila, jak ho sem dostat. :)

-- 1. 3. 2021 19:19 --

pan.nikdo píše:Dát 12k za starý telefon bez podpory je fakt úlet. Za ty prachy je Pixel 4a5g s 3 roky podpory, s A11 přímo z krabice.


Mezi Pixel 4a a Pixel 4a 5g je ale celkem velký rozdíl ve foťáku. Není to tak?
Lmnevim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan Kája 1. 3. 2021 19:10

kultus: P30Pro s největší pravděpodobností A11 nikdy nedostane. Ono má nejspíš důvod, proč EMUI11 zůstává na A10.

Lmnevim: Skoro všechny mobily jsou dělané pro amatéry. V tomhle ohledu nevidím mezi P30P a Pixelem 4a nějaký extra rozdíl. O obojího stačí nechat chytrý automatický režim a maximálně řešit "zoomování".
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lmnevim 1. 3. 2021 20:35

PanKaja: děkuji za názor. Do týdne už potřebuji nějaký objednat, blíží se mi termín a nový mobil chci mít už v porodnici na pořízení fajn fotek nového člena rodiny. Mám hrozně nerozhodnou povahu... Vy byste zvolil jaký mobil, pokud by byl největší požadavek foťák?

-- 1. 3. 2021 21:35 --

PanKaja: děkuji za názor. Do týdne už potřebuji nějaký objednat, blíží se mi termín a nový mobil chci mít už v porodnici na pořízení fajn fotek nového člena rodiny. Mám hrozně nerozhodnou povahu... Vy byste zvolil jaký mobil, pokud by byl největší požadavek foťák?
Lmnevim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan Kája 1. 3. 2021 21:20

Nejsem objektivní a nemohl jsem osobně otestovat jednotlivé modely. Podle mě P30P i Pixel 4a bude jako fotomobil dobrá volba. Pixel nejspíš bude dělat věrnější fotky (barevně, kontrast, expozice, (ne)vytahování stínů) a hezčí video. Jen pozor, běžný 4a má jen jeden foťák vzadu, 4a 5G má i (ultra)širokoúhlý foťák. P30P trochu víc upravuje realitu. Mě osobně to nevadí... celkově jsem s ním spokojený a líbí se mi jeho univerzálnost - 3 foťáky vzadu - ultraširoký, široký + tele (to přiblížení je překvapivě velké a použitelné).
Fotky dítěte udělá nejspíš o něco lépe přirozený pixel, ale pokud mám mobil místo foťáku, ocením pro život univerzálnější P30P s teleobjektivem.

Stačí se podívat na stránky http://www.gsmarena.com nebo http://www.dxomark.com pro hrubou představu jaké fotky dělají oba telefony (oba jsou dobré fotomobily).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucie7 1. 3. 2021 22:17

Vsem moc diky, priznam se, ze mam trochu obavu z Pixel 4a 5G od Google, je to pro me neznama, ale jde mi opravdu jen o ten foťák... jeste se zeptam na posledni vec - Xiaomi Mi 10T Pro - doporucili byste? Predem diky moc. L.
Lucie7
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků