Náhrada XA2 - Samsung Galaxy S10e

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jiřba 25. 3. 2021 13:29

S baterií nemám problém. Pracovní telefon používám hlavně na volání (cca 1 hod. denně), focení (cca 1 hod. denně) a internet (taky tak 1 hod. denně). Telefon mi bez problému vydrží dva dny. Při práci mám zaplá data i polohu. Jinak je vypínám. Myslím si, že je to hodně o stylu používání. Kdo nedá telefon přes den z ruky, tak asi bude trochu z výdrže rozladěn. Kdo používá telefon střídměji, tak si na výdrž nebude stěžovat.
Pravda, když mám náročný pracovní den, tak večer dobíjím (ráno 85%, večer 30%). Když mám nenáročné dny, tak nabíjím i třetí den.
Jiřba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sateza 25. 3. 2021 13:32

Nez jsem to docetl az dolu, tak me Nick predbehl, ale tohle musim potvrdit - S10e ma vydrz na baterii opravdu slabou. Mel jsem ji asi pul roku a byla to bida. A pokud bys bral starsi z MP, tak to bude jeste horsi. Telefon jako takovy je to fajn. Kdo chce maly telefon, tak ok. Ale priprav se, ze vydrz je slaba.
A jak jsi psal o nejakych neterich, nevim teda kolik jim je, ale tipuji to na nejake mladsi rocniky a tohle vidim u nasich decek - je uplne jedno, jaky maji telefon, hlavne, kdyz je to iPhone, tohle je dnesni mladez. Je nezajima vyuziti, pro jaky ucel to potrebuji atd., oni proste musi mit iPhone. Tim nerikam, ze to jsou spatne telefony, to rozhodne ne! Chtel jsem tim rict to, ze se nerozhoduj podle toho, co rikaji nejake decka, ale jake mas potreby ty a co od telefonu cekas. Pises porad o androidu, tak si vyber neco s androidem. Ja mel iP12 Pro 3x a nakonec skoncil stejne u S21 Ultra, protoze jsem iOS proste nedal. Byť je ten telefon spickovy!

Jiřba: nenarocne dny a vydrz 3 dny je nesmysl, to ti pak jen lezi na stole. A mluvit o stridmejsim pouzivani, tak to pak neni pro koupi smartphonu. Dneska je mobil tak vsestranne zarizeni, ze treba ja uz ani nezapinam doma skoro notebook. Pokud mas telefony 2, je to zase jine, protoze spoustu veci vyridis druhym mobilem. To pak ale nemuzes srovnavat vydrz, protoze jej ppuzivas jen z casti, by z casti vetsi nebo mensi. Pokud bys ho mel ale jako jediny telefon, tak je vydrz opravdu slaba.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod Tomas28 25. 3. 2021 14:15

No k baterii - samozřejmě, že by každý chtěl co největší výdrž baterie, ale jsem v kanclu a strávím většinu času u počítače, takže nabíjení není problém, data mám zaplá, ale mrknu na to během dne párkrát, spíš přes oběd. Doma je to už spíš o TV a o notebooku i kdyxž ho nechi pokaždé otvírat, ale někdy se mi nechce psát messengerové zprávy na mobilu delší tak raději v NTB. A taky je to už horší s očima, brejličky jsou potřeba, jsem přeci jen Husákovo dítě :-) A neteře tvrdí, že to chtěly kvůli tomu, že je to plynulé a neská se to a má to dobrý foťák, samozřejmě to viděly u kamarádek...,taky měly před tím huaweie :-) a k použitému ipohnu přesvědčily nakonec i segru :-)
Tomas28
Junior

Odeslat příspěvekod Sateza 25. 3. 2021 16:17

Pokud to mas takhle, tak je to asi ok. Nicmene taky pracuji v kanclu, ale kdyz jsem o vikendu nekam vyrazil na cely den, kde se hodne fotilo, obcas nahled do mapy kvuli navigaci a podobne, tak k veceru, tzn. kolem 16 az 18h byl clovek na 20% a kde je treba druhy den nebo zbytek dne do pulnoci. Ale pokud to mas opravdu jen takhle, tak ti to bude stacit. Kazdopadne jsem se nedival, ale ja bych bral urcite novy, ale nevim, zda se jeste prodava nebo da sehnat.

Edit: tak jsem se dival a na alze je za 12K, ale tys chtel okolo 8K.
Naposledy upravil Sateza dne 25. 3. 2021 16:20, celkově upraveno 2
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 3. 2021 16:19

dá se ještě koupit v ověřeném eshopu iSPACE
https://www.ispace.cz/samsung-galaxy-s1 ... SSUG970056

a k tomu dokoupit powerbanku s rychlonabíjením a je vystaráno
Yamaha AX-900, Yamaha AVX-500, Marantz CD67, Harman/Kardon HD750, Kenwood GE- 7030, Cabasse MT32 Alderney, Focal JMLab Chorus 707
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sateza 25. 3. 2021 16:20

To uz radeji ta Alza, nez tenhle noname eshop.
Ted se ale divam, ze dole maji uvedeno: made by Setos, takze i tohle by slo, pokud to neni nejaky fake. Ja o tomhle eshopu nikdy neslysel.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod Tomas28 25. 3. 2021 20:03

Tak to už je lepší datart, tam je to za stejno cenu ale 12 litrů se mi za phone dávat teda moc nechce
Tomas28
Junior

Odeslat příspěvekod Sateza 25. 3. 2021 20:47

Tak datart nebo alza uz je opravdu uplne jedno. Nicmene v teto kvalite a kompaktnosti nemuzes (bohuzel) cekat, ze sezenes neco levneji nebo neco ve srovnatelne kvalite. Se snizujici se cenou umerne klesa kvalita celeho zarizeni. Pocinaje fotkami, videem, odolnosti, podporou, vykonem, rychlosti...proste vse. Vse bude uz jen kompromis mezi cenou a vykonem. A spoustu toho budes muset u zarizeni s cenovkou do 8000 proste ozelet. A kupovat starsi S10e u MP o 3000 levneji a nevedet, jak je stary, jak se kdo choval k baterii, co je uvnitr?! Ja bych to za ty 3000 neriskoval. Vse se toci kolem penez a vsichni chteji vydelat. Necekej, ze ti MP da za 8500 mobil ve stavu noveho.
Budes muset hold volit mezi kvalitou a cenou. Ostatne jako kazdy a u kazdeho nakupu cehokoliv. Nejvetsim problemem je, ze dnes prevazuji proste velke mobily. Malych mobilu je malo a malych telefonu s dobrou vybavou jeste min. Za cenu okolo 8000 pak neni prakticky z ceho vybirat.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 3. 2021 21:23

Sateza píše:To uz radeji ta Alza, nez tenhle noname eshop.
Ted se ale divam, ze dole maji uvedeno: made by Setos, takze i tohle by slo, pokud to neni nejaky fake. Ja o tomhle eshopu nikdy neslysel.

jen pro info, obchod iSPACE je OK a patří k těm důvěryhodným, kdyby tam někdo chtěl nakupovat...
Yamaha AX-900, Yamaha AVX-500, Marantz CD67, Harman/Kardon HD750, Kenwood GE- 7030, Cabasse MT32 Alderney, Focal JMLab Chorus 707
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas28 26. 3. 2021 07:48

Díkyza reakce, v Datartu už jsem bral třeba TV, dívám se na ispace a pak na tu Alzu, tam je za nejnižší cenu 10790 Kč a je uvedeno - rozbaleno, jiný tam není:
https://www.alza.cz/samsung-galaxy-s10e ... 72.htm?o=1

Tento telfon už není nutné dovybavoat tvrzeným sklem které nebízejí ne?
Tomas28
Junior

Odeslat příspěvekod Sateza 26. 3. 2021 11:46

Nevim, co myslis tim "dovybavovat". Od vyroby ma kazdy samsung jiz radu let ochrannou folii. Nekdo tvrdi, ze nic neochrani a sunda ji a lepi sklo. Jiny tvrdi opak. Ja jsem z te druhe skupiny. Origo folii nechavam tak dlouho, jak to jde. Je kvalitni. U S10 se mi stalo, ze mi spadl displejem primo na asfalt. Z vysky pasu. Folie byla sice po cele plose poskozena, ale displej byl netknuty. Je to ale samozrejme o uhlu dopadu a mel jsem i kryt spigen rudger armour.
Co se tyce rozbalenych kusu u alzy, tak jsem taky uz bral. Posledni byla S8+. Tyhle rozbalene kusy jsou vetsinou vracene do 14 dnu, toho bych se vubec nebal.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod Tomas28 28. 3. 2021 08:53

Díky, myslel jsem si to, ale nebyl jistý s tím sklem, ale neměl jsem čas to vyřešit a prováhal jsem, už v pátek z Alzy ten rozbalený zmizel. Zatím vyčkávám až na něco narazím, Xperia XA2 zatím funguje i když to není nejsvižnější, tak mně to tolik netlačí.... Díval jsem se i na telefony u Vodafone, kde mám paušál, mám jen 1 simku, dvě už jsem zrušil (T-Mobile). U Vodafonu nabízí exkluzivně Samsung Galaxy S20.
https://www.vodafone.cz/telefony/samsun ... s20-fe-5g/
škoda, že to není menší telefon a i kdybych si zvedl paušál z 460 na 600 tak bych asi nedosáhl na tu cenu 10 801 Kč.
Tomas28
Junior

Odeslat příspěvekod Tomas28 17. 8. 2021 20:32

Ahoj všem, občerstvuji diskusi, stále jsem vydržel se starou Sony Xeprií XA2. Padla mi do oka nová Xperia 10 III, jak je na tom ve srovnání s Samsungem S10e?
Tomas28
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků