Mobil s prioritou pro turistickou navigaci

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Domin7 19. 4. 2021 20:21

Locusu jsem nikdy neprisel na chut. A ze jsem se snazil. V prubehu snad 10 let mozna 5x. Ale tohle je tak tezkopadna navigace, ze to za tu namahu nestoji.
Jak jsem psal, mapy.cz dostacuji pro veskere bezne pouziti a zorientovani. Nejen v CR, ale vsude mozne po svete. Staci stahnout offline a je to.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod yxcv 20. 4. 2021 03:23

Cetl jsi vubec, co tazatelka chce? Vytvorit si v mape vlastni sit cest dle zaznamu tras. To mapy.cz neumi, narozdil od Locus Map, ktery to zvladne offline.
yxcv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 20. 4. 2021 04:46

njn ale co potom když ten locus je uživatelsky dost "nepříjemný?. neintuitivní, takový těžkopádný alespoň mně se tak jevil, dědek
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod yxcv 20. 4. 2021 05:16

Naopak je uživatelsky přívětivý, intuitivní, vše funguje i offline, první nastavení trvá déle, protože má hodně nastavitelmých položek v menu. Mapy.cz nedokaží ani uložit trasu offline.
yxcv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bubu2 20. 4. 2021 12:40

Ahoj,
Tak jsem si to přečetla a od každého příspěvku si něco vzala.
Objednala jsem zatím powerbanku a zkusím to nejdřív s mobilem a Mapami.cz. Už jsem to dříve zkoušela ve Stopaři, ale telefon nevydržel celou procházku a zaznamenané trasy byly neúplné . Procházky dělám většinou jen 20-30km, tak by ta pwbanka mohla stačit. Pak bych případně koupila nějaký MT s dobrou GPS. Když to nepůjde, seženu nějakou bazarovku Garmina s Topo mapami. Tam ta výdrž je přes 10 hod což musí i s rezervou stačit a také je to navigace na to přímo určená. Jen jsem nechtěla další věc, co by mohla pak zbytečně ležet v šuplíku.
P. S. S těmi Mapami.cz si nedělám iluze, protože chodím po cestách, které tam vůbec nejsou a naopak, když jsem si naplánovala cestu, tak tam už některé cesty z mapy nebyly, případně jen zarostlá torza končící v lese. S Topo mapami si také nedělám iluze, ale věřím, že by na tom mohly být lépe.
Proto si chci projít vlastní trasy, abych věděla, kde se dá např. projet na kole.
bubu2
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 20. 4. 2021 13:56

Mapami.cz :mrgreen: mapy.cz jsou na procházku kolem komína, pro tvoje účely budou nevyhovující, pokud se tedy něco hódně nezměnilo o čemž pochybuji.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domin7 20. 4. 2021 15:31

Yxcv:

Jak neumi? To, ze ty to neumis neznamena, ze to nejde.
Neni nic jednodussiho, nez trasu projit se zaznamem trasy a tuto si pak hodit "do batuzku" v mapach.cz.

Šulda: nevim no. Pokud pocitas tim kominem i Svycarsko a celou trasu Scenic trailu nebo Chorvatsko a celou trasu Istria trailu, tak v tom pripade seno ten komin hadat nebudu. Cus.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod bubu2 20. 4. 2021 18:20

šulda píše:Mapami.cz :mrgreen:

Jsem ráda, že jsem ti udělala radost.
A jestli mi ještě napíšeš v čem jsou nevhodné, budu nadšená. A když mi něco napíšeš o TOPO mapĚ, budu hýkat blahem. Fakt
bubu2
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 20. 4. 2021 19:24

yxcv píše:Naopak je uživatelsky přívětivý, intuitivní, vše funguje i offline, první nastavení trvá déle, protože má hodně nastavitelmých položek v menu. Mapy.cz nedokaží ani uložit trasu offline.

dokáží, no problem, už to zmiňoval domin 7, dědek
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 20. 4. 2021 22:00

Nechápu proč se tu tak řeší aplikace. Nic mi nebrání nahrát si (v takřka) libovolné aplikaci záznam třeba do gpx a pak vložit do jiné aplikace (a třeba těch map.cz). Osobně bych dal přednost tomu geo trackeru před mapami.cz, protože mám subjektivní pocit, že jsou větším žroutem energie (odborný test jsem nedělal).

bubu2: S telefonem to bude horší. Pokud se bavíme o GPS a pomineme, že člověk občas narazí na horší kus, pak by mohl být velmi solidní volbou pod 10 tisíc třeba Xiaomi Mi 10T lite. Otázkou jest, jestli to není kanón na vrabce. +- trasu zaznamená i horší telefon. Levnější Xiaomi note nejspíš taky odvede tu práci v přijatelné kvalitě. Ale fakt netuším jaká jsou očekávání a jaké jsou ty telefony v praxi. Přesnost GPS se u telefonů moc netestuje. Konkrétně Mi 10T lite má duální GPS a velmi příznivý test na notebookcheck. Moc dalších vodítek krom vyhledání uživatelů (tady či na jiných forech) mě nenapadá.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků