Pixel 4a vs S10e vs iPhone SE 2020

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod P3p3k 20. 4. 2021 12:42

Asi bych to porovnavani fotek ukoncil s tim, ze na displeji to vypada dobre a jinak se na to nikdo nekouka ;) A tak to dneska "foti". Snimac je par procent vysledku, zbytek se dopocitava a vytvari se libiva fotka.
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod david2359 20. 4. 2021 16:29

Tak ten, kdo si fotky prohlidne pouze na displeji telefonu, asi kvalitu fotaku ani resit nebude, ne?
Ale dneska uz je kvalita nekterych fotaku v mobilech dokonce daleko pred samostatnymi kompaktnimi fotaky, takze neni uplne prekvapivy, ze spousta lidi je jiz nahrazuje fotakem v mobilu. A ti pak samozrejme kvalitu resi...
david2359
Junior

Odeslat příspěvekod phv 20. 4. 2021 20:42

Jedna 3 -4 měsíce stará s10e mě leží v šuplíku
- neuvěřitelně rychle se vybíjí
- neuvěřitelně dlouho se nabíjí
- když poslouchám spotify a na sluchátkách zmáčknu prostřední tlačítko pro zastavení hudby(třeba v obchodě), tak úspěšnost zastavení spotify byla tak 20-30%, v opačném případě se pustilo bixby, které nejde vypnout. Bixby otravné nad mraky včetně nepoužitelného tlačítka(jde přemapovat třeba na spuštění foťáku, spolehlivost tak 60%)

Nahradil jsem za iphone XR.
Při stejném zacházení baterie vydrží 3 dny(u s10e stěží jeden den).

Samsung vzal střeva velkého telefonu s velkou baterkou a narval jej do malého těla s malou baterkou. Zřejmě snížili dobíjecí proud(se srovnáním s s10) z nedostatku místa, aby telefon při dobíjení nevybouchl. Nedovedu si s10e představit na dovolené, kde nemám běžně přístup k zásuvce. Předtím jsem měl s7 a ta byla dokonalá a proto jsem u s10e neváhal a koupil si ji bez čtení recenzí.
phv
Junior

Odeslat příspěvekod .soul 21. 4. 2021 07:02

Jestli se nemuzete rozhodnout, tak by mozna stalo za to chvilku pockat na vydani a recenze Sony Xperia 10 III. Na vysku sice o 3 mm nad pozadavkem (zato v pase uzsi nez ostatni telefony), ale vybava skvela, 4500 mAh baterie, 5g, 6" OLED panel bez výřezu s HDR
Jen kvalitu fotaku ukazi az recenze, cenove by se mela vejit.
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l00ki 21. 4. 2021 19:22

to phv:jasne, S10e na baterku není přeborník, ale jestli dáváš s XR 3x tolik co s S10e při stejném používání, tak jsi ji měl reklamovat. Nebo jsi jí zadělal nějakým bordelem. Podle standardizovaných testu má "battery endurance" XR 78h vs S10e 86h , takže těch tvých 3x víc je totální blbost. Co se týče problémů s přemapováním Bixby tlačítka, tak po přechodu na A11 aplikace blbla, ale teď už chodí dobře, alespoň já si problémů nevšiml. Na celodenní výlet s focením a GPS trackingem/navigováním to není, to je pravda, ale pochybuji, že s XR by to šlo. Nebo ten test na GSMarene je uplně mimo.

Pro zajímavost baterka S10e z dneška. Wifi stále puštěná, BT hodinky připojené. AOD vypnuté. Synchronizace 4účtů puštěná. Ale teď zrovna jedu na LOS 18.1, ONE UI by na tom bylo hůř. Nabito z nuly mám za cca hodinu patnáct. Baterky mají s XR cca stejné a oboje 15W nabíjení. Zkrátka to co píšeš je buď lež, nebo máš nějakej čínskej fejk.

tady nějaký test efektivity https://www.youtube.com/watch?v=DGZOBoQ7mBI XR dopadlo hůř než S10e ... ale zase v jiných testech bylo o něco lepší než s10e...ale 3x lepší? Ani náhodou.

Na nové Xperie jsem taky zvědavý, ale jsou už ku*wa dlouhý.
Přílohy
Screenshot_20210421-194314_Nastavení.png
l00ki
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 21. 4. 2021 20:12

2h zaplej displej a jen 58% baterie? Tak sice mozna prehanel, sale XRko v tomhle tu S10e smazne na plne care. Dale treba iP ma fakt zanedbatelnou spotrebu pri nepouzivani oproti Samsungu. Takze pokud ten telefon zase tolik nepouziva, tak ty 3 dny vs. 1 den je naprosto realny.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l00ki 21. 4. 2021 21:17

U mě to není jen 2h SOT, je tam samozřejmě 17h standby včetně veškeré synchronizace. To že iP má zprávu dobře zvládnutou vím, ale zkrátka 3x ... No, to se mi nechce věřit a k tomu zmíněný dramaticky rozdíl v nabíjení. To že správa baterie a procesor je na s10e mizerná a je to "jediná velká chyba" přístroje vím. Pokud to pro tazatele není finančně/rozmerove přes, tak xr může zařadit do výběru. Je kolem 13ti tis a podpora ještě nějaký čas bude. Ale skoro 200gr.
l00ki
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 21. 4. 2021 22:04

Toho standby jsem si nevšiml. To pk uznávám, že to není vůbec špatné. I když se stock ROMkou to rozhodně taková sláva nebude si myslím. Jinak to co se týče toho nabíjení je zhovadilost, to je jasné. Jako plus u mě by byla rozhodně ta čtečka z boku, ta ze zadní strany jako má Pixel mi nikdy nevyhovovala a byl jsem hrozne rad z prechodu na celni, pripadne bocni stranu. Ja osobne bych v tomto pripade nakonec fakt asi volil Pixel, pripadne iP pokud by v dohledne dobe planoval vyuzit cely ekosystem.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gegy 22. 4. 2021 07:24

XR se mi opravdu moc nelíbí. 3mm nad můj požadavek bych ještě bral, ale ten obří výřez a váha skoro 200g :( displej mě taky moc nenadchnul a cena i v nejlevnějších obchodech je také 14,5k....

Ještě dotaz - jde v ČR koupit s10e se snapdragonem?
a možná ještě jeden dotaz - pixel se oficiálně v ČR neprodává, ale některé shopy ho v nabídce mají (třeba alza). Pokud se rozhodnu pixel koupit, mám ho koupit tady? Má nějakou výhou ho koupit v zahraničí -bydlím na hranicích s PL, ale do Němec daleko :)
gegy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pan.nikdo 22. 4. 2021 09:12

Měl jsem také čtečku na boku ( moto z3), u pixel5 je na zádech a je to o zvyku. Zvykl jsem si na záda a vyhovuje mi to. Vytahují telefon z kapsy již s přiloženým prstem a telefon je odemklý. Ta čtečka funguje perfektně. Toho bych se nebál.
Samsung S10 se snapdragonem neseženete, možná nějaký dovoz, ale tomu bych se vyvaroval. Oficiálně se do EU nedovážely.
Výhoda u Alzy je bezproblémová záruka a případně vrácení do 14 dnů. V PL jsou také mediamarkty, zkus kouknout na jejich webovky, za kolik ho mají. Já bral od borce z Bazoše, který je vozil z Německa. Bral jsem pětku a 4a, takže docela ranec peněz, naštěstí jsem měl cestu na Šluknov a telefony jsme si předali osobně (důvěrná osoba). 4a mne vyšla na 8k. Akorát záruka je komplikovaná, je nutné zaslat do Polska ( servis Google) a zpět je potřeba poslat na adresu v Německu.
pan.nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod gegy 22. 4. 2021 09:28

tak v polském mediamarktu pixely neprodávají. v ostatních pl ochodech je pixel 4a v přepočtu od 11k. u nás vyjde na 12k.
O tom "překupníkovi" s německými pixely na bazoši vím, ale trochu mě to odrazuje, kdybych musel telefon z jakéhokoli důvodu reklamovet.
gegy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod l00ki 22. 4. 2021 10:25

v cz sehnat variantu se Snapdragonem bude velká náhoda a těžko pořídíš nový. Pokud se pustíš do nákupu z ciziny, tak na Ebay jsou kusy ve Španělsku. To jsou ty "Aliexpress" eu sklady asi. Pokud se dá věřit, že to není nějaký fejk, tak za 9500,- jsou různé barvy, což mi přijde dobrý. Kdybych si v minulosti mohl volit a věděl, že po dobu záruky nebudu mít se zařízením žádný problém, tak bych taky šel po variantě se SD. V nějakých srovnávačkách bylo, že je o cca 15% na baterce lepší a pak ještě někdo viděl rozdíly ve fotkách, ale to je pod mou rozlišovací schopnost. Ale když už bys byl ochotný zkousnout zařízení z ciziny (pro mě krapet komplikace s DPH), tak to můžeš vzít Pixel4a v Mediamarktu (tam jsem ho kupoval pro babu) kde je aktuálně za cca 8500,- Máš jistotu originálu a
dobrému přístupu k případné reklamaci, byť to není dostupný jak v "Alze". Kdo chce menší telefon s Androidem, má zkrátka pořád potíže. Souhlasím s pan.nikdo
l00ki
Junior

Odeslat příspěvekod vocapmen 22. 4. 2021 11:34

A jak sis nechal telefon z Mediamarkt poslat? Objednával jsem tam před Vánoci nějaké zboží a 2x mně to blokli, že na virtuální adresu neposílají, na Saturn.de to pak už šlo bez problémů...
Teď vybírám taky buď P4a nebo P4a 5g, tak ať vím, jak objednat až vyberu. Díky
vocapmen
Junior

Odeslat příspěvekod tubik 22. 4. 2021 11:57

gegy píše:Ještě dotaz - jde v ČR koupit s10e se snapdragonem?


V CR urcite ne, musel se importovat ze zahranici, ale uz ani tam ho nesezenes, kdyz jsem ho kupoval cca pred rokem tak to byl jeden z poslednich kusu v tech obchodech (Hong Kong verze z Wonda Mobile/eGlobalcentral). Resit eBay/Aliexpress viz vys nema cenu - tam koupis leda SD verzi z Ameriky kterou prodejci prodavaji jako "novou" ale jsou to refurbrished telefony.

Jinak SD verze je skvela :oboze , i se zapnutou WiFi ten telefon ztraci jenom 0.5% nabiti za hodinu a vydrzi klidne 2-3 dny z cehoz je 5-6h SoT (ale nepouzivam nic of FB coz byvaji nejvetsi zrouty baterky).
tubik
Junior

Odeslat příspěvekod l00ki 22. 4. 2021 12:14

to vocapman: já s tím poslanim měl starosti taky. 2x mi vrátili peníze na kartu. Zkoušel jsem přímo Google pak ten Mediamarkt přes virtuální adresy a vždy to selhalo. Nakonec jsem objednal na smyšlené jméno a německou adresu s osobním vyzvednutí. Jak byl přístroj v Deggendorfu, tak mi ho kámoš vyzvedl a zaplatil. Jezdí tudy denně, takže to šlo dobře.
l00ki
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků