Samsung S20 FE 5G vs google pixel 4a 5G

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jezevcik8475 19. 4. 2021 11:33

Zdravím všechny. Reším nákup nového mobilu a rozhoduji se mezi těmito dvěma. Cenu obou neřeším. Jde mě hlavně o kvalitu focení, rychlost, spolehlivost, kvalitu telefonu. Děkuji za každou připomínku, radu...
jezevcik8475
Junior

Odeslat příspěvekod OSTRAVAK 19. 4. 2021 13:34

Zdravím...

Rozhodoval jsem se naprosto stejně :)

Vyhrál S20 FE 5G protože v teoretickém srovnání před koupí v danou dobu vyhrály tyto argumenty:

- za mě lepší sestava fotoaparátů - "širočejší" širokáč + 3x fyzický použitelný optický zoom
- výkonnější procesor
- IP 68
- 120 hz displej
- prodloužená podpora Samsungu (v podsatě stejná jako u Pixelů)
- tehdy nižší cena 10.400,- z ofiko CZ distribuce (= záruka)

S20 FE 5G - hlavní postřehy v praxi: fotoaparát je opravdu skvělý!, výdrž dva dny při 120hz (hry nehraji), vše funguje tak, jak má, fungující VoLTE, opravdu mizerná čtečka v displeji (kombinuji s odemykáním pomocí obličeje).

Ale ani jeden není špatný podle mě, takže volba bude jen a jen na Tobě!

Pt
OSTRAVAK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 19. 4. 2021 14:01

Sice lepší sestava (Samsung) ale fotí hůř (Samsung). Lepší je jen v noci (Samsung).

Aktualizace možná stejně, ale trošku jiné :D U Pixelu celý systém, u Samsungu bezpečnostní aktualizace. Takže asi tak. :D
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezevcik8475 19. 4. 2021 15:49

Děkuji za vaše názory. V současné době používám ještě stále telefon HTC U11, tak se spíše přikláním k pixelu 4a 5G...., neboť tam byla spolupráce htc a googlu při výrobě telefonů.
jezevcik8475
Junior

Odeslat příspěvekod OSTRAVAK 19. 4. 2021 20:50

Ředitel ČTÚ: Samsung oznámil podporu 3+4, nebo ne?

Jezevcik: Ani s jedním chybu neuděláš... Oba jsou to špičkové telefony.

Pt
OSTRAVAK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 20. 4. 2021 03:40

Pixely moc získávají softwérovou podporou při focení. Může mít horší hardware na focení, ale dohání to při zpracování fotografie. S S20 FE 5G byl hodně vyrovnaný, to je nutno uznat, ale podle mého soudu přece jen je o trošku lepší Pixel (mimo noc, tam záhadně ztrácel na ostrosti, i když bych čekal, že bude o dost lepší). Některé fotky ve dne lepší Samsung (o trošičku), ale mnohem víc fotek ve dne lepší (o trošičku) Pixel. Ale připouštím, že někdo na fotce cení něco jiného a může to vidět opačně to umístění. Páč u těchto dvou je to vážně velice těsné. :D
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků