Telefon do 10 tisíc pro jablíčkáře

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 2. 5. 2021 17:01

Ahoj,

kamarád se na mě obrátil, že jeho přítelkyně shání nový mobil, ideálně do 10k. Do teď měla Apple, jaký, to netuším, ale nebrání se ani Androidu. Bližší podrobnosti nemám, kdyžtak upřesním. Předpokládám, že hry se hrát nebudou. Mé tipy:

Samsung A52 - je důvod se bát vypalování u OLED?
Poco F3 - mám strach z přeplácaného a nepřehledného prostředí plného reklam a balastu
Motorola G100 - rozměry
Realme 8 Pro - podle jedné recenze nemá úplně konzistentní výsledky fotoaparátu
Nějaký OnePlus - nemá tahle značka prostředí nejbližší iOS?

Nejvíc se mi líbí Samsung A52, přijde mi takový nejvyváženější, a to značku Samsung nemám rád, přijde mi předražená, ale za 9k s optickou stabilizací je fajn. U POCA F3 dostane asi nejvíc, ale odrazuje mě prostředí. Všechno to jsou nadprůměrně dobré telefony, výkonu dost, fotoaparáty nadprůměr, ale co má nejvyváženější mix vlastností? Díky, Martin
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz.hook 2. 5. 2021 17:15

Osobně bych pořídil znovu iPhone, klidně SE 2020 a bude klid (s podobnými přechody jsem si s ženami užil ažaž). Na Max-Shopu je za 10340 Kč.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 5. 2021 17:58

měl/a kamarád/ka někdy telefon s androidem?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 2. 5. 2021 18:45

Mám aktuálně iphone SE 2020 a Samsung A52, takže za mě bych doporučil A52, akorát bez té akce na sluchátka už to není tak dobrá koupě. ios mi zatím nechybí, vše funguje jak má, skvěle se drží, neklouže, výdrž baterie oproti SE dvojnásobná, foťák +/- podobný. Za mě ideální telefon, výkon dostačující.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mas0n 2. 5. 2021 21:49

Jestli je zvyklá na plynulost iOS tak klidně hned vyřaď Číňany. Tam nepomůže ani 12GB RAM. Samsung v 5G verzi, HW to vypadá, že by mohl fungovat bez většího sekání. A nebo iP SE, u kterého je ale problémem výdrž, případně zkusit najít akci na Xr. Pixel 4a by byl fajn, ale čistý Android je úplný protiklad iOS, to by jí nemusel vyhovovat.

Kdybych se měl vracet od iOS k Androidu tak bych zvažoval jen Samsung a Pixel, možná Sony (kdyby nedělalo taková pádla).
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod xlendi 2. 5. 2021 21:59

Za mě totéž - vynechat jakékoliv Číňany! Bez ohledu na papírovou výbavu. Včtně Lenova, Motorly či Xiaomi. Ze Samsungu stačí A42 nebo A52, nebo lépe starší esko - S10e se ještě občas sežene. Pro někoho je ale re-migrace z iOS k Androidu těžká. Já jsem nakonc taky "vyměk" a přeci jen si jako hlavní telefon zase koupil iPhone. A "levný" iPhone pořád existuj - SE(2020). Se 64GB pamětí nestojí o moc víc, než těch 10000.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod janekjankovatej 3. 5. 2021 05:12

No Číňany používám min 5 let a žádný problém - chce se jen optat někoho kdo ty telefony vážně používá - no jestli chceš dát za nálepku Samsung 3 tis na svém telefonu tak každého volba.
janekjankovatej
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 3. 5. 2021 07:35

Čínu nebrat ani omylem, ty neustálé problémy, ikdyž drobnosti, se dlohou nedá trpět, na Samsungu jsem se s tímhle nesetkal, příp. stačilo česky napsat zpětnou vazbu a problém byl vyřešen.
Po předchozím používání ios přichází v úvahu jen Samsung nebo Pixel. Ostatní jsou čistokrevná čína se vším co k tomu patří. Bohužel se ten trh takhle vyprofiloval. Ještě by se dal použít Sony, to je ale kapitola sama o sobě.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod myscho123 3. 5. 2021 07:42

Pridávam sa k názoru ostať u Apple aj keby to mal byť bazar, šedý dovoz, rozbalený, vratka...

Mám kamarátku, ktorá vždy mala iphone a nič na svete ju nepresvečí o tom, že sú aj lepšie telefóny za lepšiu cenu (na účely, na ktoré ho chcela). Ani priame dôkazy. A kto to potom chce počúvať?
N3510i > N6021 > SEK750i + HPM82> HP ipaQ 614c > NEXUS S > Sencor P5500 > Samsung Galaxy NOTE 10,1 + Honor 8 > Huawei P30pro
Nikon D5000 > FujiFilm X100F
myscho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 3. 5. 2021 08:44

Díky všem za rady, diskuze přeposlána.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmenx201 3. 5. 2021 09:10

Zdar, ti dva co tady tak brutálně vychvalují Samsung mi přijdou jako lháři. Sestřenka dostala A41 a nadšená z ní fakt není. Zbytek rodiny jsem vybavil Xiaomi telefony od lowendu po highend a nikdo si nestěžuje. Jedu na Xiaomi přes 3 roky a za ty prachy je to super koupě vždy! Xiaomi jako jeden z mála výrobců zaručuje podporu phonů na 3 roky. Co se týká prostředí vždyť přece stačí dát jiný launcher, já u své Mi9 přešel na POCO launcher který mi víc vyhovuje. Jinak A52 se Samsungu velice povedla to uznávám, mě osobně se ale teď nejvíc líbí Mi 11 Lite 5G - tloušťka pouhých 6.8mm a váha pouze 159gramů - tohle je prostě pecka... má větší baterii i display než moje Mi9 navíc i lepší foťák, jediné mínus je čtečka otisků na boku telefonu.
xmenx201
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 3. 5. 2021 09:59

Změna launcheru ti stejně nezaručí, že ten telefon je zahnojený tou rychlokvaškou od A do Z. Měl jsem x Xiaomi telefonů a už bych do toho nešel. S každým vždy nějaké menší nebo větší SW i HW problémy. Od nedokonale fungujího nastavení jasu, po pády aplikací, zádrhely. Ani na jednom se nestalo, že by mi 100% fungovali notifikace na Garmin hodinky a to ještě jak u idiotů se tam musí uzamknout appka do RAM, zapnout autostart a vypnout úspora energie pro appku, s čímž si spousta BFU ani neporadí. K čemu, když stejně ten telefon má mnohem vyšší spotřebu, než cokoliv jiného? Ono je sice hezký ty "HW čísla", ale když je SW úplně na ho..., tak můžou bejt čísla jako chcou.

// A konkrétně Mi9 jsem měl také. To bylo ještě zařízení, které fungovalo za danou cenovku docela dobře a neměl jsem s tím žádné výraznější problémy. Jako poslední. Pak co jsem zkoušel a co máme v rodině, tak je to jedna velká tragédie. Zejména Redmi řada, tam se nikdo absolutně neobtěžuje s optimalizací OS.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 5. 2021 10:10

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 3. 5. 2021 10:11

xmenx201 píše:Zdar, ti dva co tady tak brutálně vychvalují Samsung mi přijdou jako lháři. Sestřenka dostala A41 a nadšená z ní fakt není. Zbytek rodiny jsem vybavil Xiaomi telefony od lowendu po highend a nikdo si nestěžuje. Jedu na Xiaomi přes 3 roky a za ty prachy je to super koupě vždy! Xiaomi jako jeden z mála výrobců zaručuje podporu phonů na 3 roky. Co se týká prostředí vždyť přece stačí dát jiný launcher, já u své Mi9 přešel na POCO launcher který mi víc vyhovuje. Jinak A52 se Samsungu velice povedla to uznávám, mě osobně se ale teď nejvíc líbí Mi 11 Lite 5G - tloušťka pouhých 6.8mm a váha pouze 159gramů - tohle je prostě pecka... má větší baterii i display než moje Mi9 navíc i lepší foťák, jediné mínus je čtečka otisků na boku telefonu.


Díky za radu, ale já stejně nevidím logiku si u nového telefonu nahazovat nový launcher. To je jako předělávat Octávii na pick-up. Vím, že jsem na specializovaném fóru, ale stejně si troufám tvrdit, že zde nezastupujeme většinovou mobilní populaci, aspoň ne teda já s tlačítkovou Nokii C2-01. Ale to, co se snažím říct, je to, že málokdo si bude stahovat po koupi novýho telefonu jiný launcher. Myslím, že většina lidí chce po koupi telefon, a vlastně nejen telefon, ale jakékoliv jiné zařízení, hned používat.

Začínám se přiklánět k tomu, že když měla iPhone, měla by u něj zůstat, nicméně já nedokážu posoudit, jak moc obtížný je přechod pro applistu na android či obráceně, asi je to u každého individuální, ale setrvání na stávající platformě by asi bylo nejjednodušší.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmenx201 3. 5. 2021 10:12

Řekl bych že miliony uživatelů Xiaomi s tebou nebude souhlasit, každá značka má něco ale zase tak bídně na tom Xiaomi není. V rodině máme taky dost Redmi telefonů a už mne nikdo neotravuje že mu něco nefunguje což se o předchozích značkách říct nedalo asi tak. Ty jsi psal že ti prostředí nevyhovuje, přece není problém tam hned po zapnutí hodit jiný launcher když ti tak vadí základ :lol: . Navíc je to otázka pár minut u nového telefonu ...
xmenx201
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků