Iphone 12 mini vs ...

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dj.kure 10. 9. 2021 10:31

Je to možné, ale asi s tím nic moc neudělám. Počítám, že na baterii je záruka stejně jen půl roku a když telefon pošlu na reklamaci s tím, že po šesti měsících má o 12% kondice méně, tak to asi na záruku úplně nebude.
Edit: tak jsem našel, že je to tedy 24 měsíců, ale otázka je, jestli taková reklamace bude považována za oprávněnou. Na druhou stranu, nerad bych byl za rok bez telefonu :(
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 10. 9. 2021 11:13

Vůbec se neomezuješ, ale telefon nevybíjíš pod 40% :D
Možná ti to nikdo neřekl, ale takové chování je úplně zbytečné a asi ani nebudeš nějaký náročný user, když ti Mini vydrží do večera se 40%, takže by baterka nějaký záhul mít neměla.
Standartní záruka na ztrátu kapacity je 6 měsíců, 2 roky je jen na HW poškození, takže ztrátu kapacity 12% nevyreklamuješ...navíc je otázka jak moc je kontrola kondice v iPhonu relevantní reálnému stavu.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 10. 9. 2021 11:56

Já nevím, ale je to telefon, používám jej na volání (dvě SIM + data), zprávy (SMS, WhatsApp, Messenger), maily, firemní a soukromé kalendáře, instagram, Siri, brouzdání po netu, koukání na Youtube, focení, poslouchám Spotify přes BT sluchátka ... Hry nehraju. Nevím, co bych s ním měl dělat více, aby se to nepovažovalo za "málo". Podle statistik mám displej zapnutý průměrně kolem 3-4 hodin. I tak mi to přijde až dost, protože můj život != mobil. Výdrž odpovídá výrobcem udávanému vzhledem k využívání, navíc jsem většinu času na Wifi (pro data i VoWiFi), takže nemá moc co užírat, maximálně displej.

Telefon jako takový v pohodě zvládne 8+ hodin nostop používání. https://www.youtube.com/watch?v=vunB44gaLME
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honcka 10. 9. 2021 13:23

Já to mám taky podobně, bez problémů mi mini vydrží 2 dny, kdy mívám cca 20%, ale mám k němu ještě watch a jako primární zařízení ipad, screentime mám průměr 1:30
JVC DLA-X30
Sonos Playbar
honcka
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 10. 9. 2021 13:37

Mám to stejně, hodinky na ruce pro notifikace, jinak jsem většinu zbývajícího času na iPadu (mini 5).
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 13. 9. 2021 06:28

Ahoj pánové. Už jsem to hledal všude možně, ale nemůžu najít, jak pokračovat ve stahování dat v Chrome. Najdu si potřebný soubor a dám stáhnout. Vše jede do doby, než zhasne displej. Po znovuotevření už to píše, že stahování selhalo. U Androida to normálně běželo na pozadí. Díky
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod cz.hook 13. 9. 2021 07:37

Se Safari to funguje? U mě ano, takže chyba bude asi v Chrome - je povolena aktualizace na pozadí?
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod Pavlos23 13. 9. 2021 08:17

V Safari to jde. Tu aktualizaci na pozadí někde najdu, v nastavení Chrome jsou polohy atd, ale tohle ne. Popravdě Safari jsem nikdy nepoužíval, tak mě ani nenapadlo použít jiný prohlížeč:)
Edit: Tak jsem ty aktualizace na pozadí našel a vůbec tam Chrome v nabídce není
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod cz.hook 13. 9. 2021 09:37

Aha ja chrome nepoužívám, tak jsem nevěděl, ze to neumí. Možná je to bug a bude opraven.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod Pavlos23 13. 9. 2021 11:58

I tak díky za nasměrování na to Safari, tak hold občas něco stáhnu přes tento prohlížeč:)
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod cz.hook 13. 9. 2021 14:20

Rádo se stalo. Jinak pro stahování a práci se soubory je vynikající program Documents od Readdle.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 28. 9. 2021 15:09

Tak to jsme na tom úplně stejně. Taky mám i Mi 10T Pro a úplně stejný názor :-). Telefon sám o sobě by ušel, na danou cenovku fotí dobře, zpracování taky docela dobré, ale to MIUI je naprostá šílenost, co ten telefon přivádí do absolutně nepoužitelného stavu (alespoň pro mě). Těch SW problémů je tam prostě na můj vkus až moc a ta těžkopádnost nástavby je fakt šílená.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 9. 2021 17:40

DirtyKing píše:Rozhodně nehaním Android, naopak. Nicméně moc skvěle funkčních Androidů prostě není, vše je to dojebané nástavbama a podobně. Používám i Xiaomi Mi 10T PRO a používat tu příšernost MIUI jako hlavní telefon, tak z toho asi zešedivím.

manakkaran0 píše:Rozhodně nehaním Android, naopak. Nicméně moc skvěle funkčních Androidů prostě není, vše je to dojebané nástavbama a podobně. Používám i Xiaomi Mi 10T PRO a používat tu příšernost MIUI jako hlavní telefon, tak z toho asi zešedivím.


Spammer si z Tebe dělá srandu.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků