Jednoduchý použitý dotykový spolehlivý mobil do 3000

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod suchyc 1. 9. 2021 00:38

Doposud používám pouze různé tlačítkové mobily NOKIA. Rád bych si pořídil svůj první dotykový mobil, který by měl mít následující parametry: -jednoduché a snadno naučitelné ovládání
-dostatek místa na poznámky v kalendáři
-bezporuchovost
-podobné ovládání u novějších modelů
-možnost nainstalovat WhatsApp, nebo Telegram na komunikaci přes internet
Uvažuji o nějakém starším iPhonu, např iPhon SE 32GB, ale nevím, zda by splňoval všechny mé požadavky.
Můžete mi někdo poradit?
Děkuji
suchyc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 9. 2021 03:01

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 1. 9. 2021 03:19

Bezporuchovost ti nikdo u ničeho nezaručí, ale za 3k ten iPhone bude docela obstarožní kousek, kde bude baterie na výměnu a určitě nebrat verzi s 32GB (jinak iPhone není špatná volba, ale ne za tuhle cenu).

Koupil bych něco nového, např. nějakou tu Motorolu, jak psal Nick Cave, nebo Realme 7i, které je teď za slušnou cenu a má taky jednoduchý systém.
https://www.techarena.cz/recenze-realme ... al/a-3646/
https://www.huramobil.cz/realme-7i-4gb- ... dp-141726/
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 1. 9. 2021 07:57

Ja bych vybiral mezi Motorolou G9 Play (MobilPohotovost 3190Kc) nebo tim Realme 7i, oboje se 4GB RAM. Pokud tedy nevadi jejich velikost, iPhone SE je velikosti jinde.

Edit:
Az ted jsem si vsimnul toho "pouzity" v nadpisu.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 9. 2021 08:12

Použitý nebrat! Vždycky nový, neomatlaný, neotlučený, bez možných skrytých závad s plnou zárukou!
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BukCZ 1. 9. 2021 08:44

jak je uvedeno výše Moto G9 play je optimální, navíc na Mobil pohotovosti je nový za 3190,-, dostenete k němu 3 roky záruku, sklíčko na displej a také pouzdro. 4GB RAM/64GB úložiště, 5000mAh baterie, velice dobrý displej a velmi solidní SD 662. Motorola má obvykle skvěle odladěný systém a solidní podporu. Trochu nevýhodou je sice jeho relativně velká velikost do kapsy, ale zase na druhou stranu větší displej je prostě větší displej.
BukCZ
Junior

Odeslat příspěvekod suchyc 1. 9. 2021 10:13

Děkuji za odpovědi. 5000mAh baterie by bylo na výdrž supr. Oměřil a vyzkoušel jsem si mobily dětí a jelikož mobily nosím po kapsách a plánuji v tom pokračovat, tak by mi velikostí a váhou Motorola nevyhovovala. Mobil stále plánuji používat především na telefonování a SMS, tak bych radeji nějaký menší do kapsy. Na internet si možná časem pořídím tablet.
Navíc s koupí nového mobilu bych měl osobní problém, viz např odkaz níže, kvůli kterému jsem si nový mobil koupil poprvé a naposledy v r. 2000. Budu rád, když mi někdo napíše tip na nějaký menší mobil.
https://www.denik.cz/ekonomika/vyroba-s ... 70628.html
suchyc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 1. 9. 2021 10:14

no vidiš to, já myslel, že jsi v insolvenci, dědek
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 1. 9. 2021 11:00

suchyc nemuze byt na suchu, dedku

Mobil stále plánuji používat především na telefonování a SMS, tak bych radeji nějaký menší do kapsy. Na internet si možná časem pořídím tablet.

No vidis, tak jsme zpatky u tlacitkace, ne?
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 1. 9. 2021 23:03

Pokud je problem s novym telefonem a velikosti, tak bych v supliku za ty 3 tisice nasel pouzity Samsung S4 mini :D
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod orgasmic 2. 9. 2021 12:08

Do kapsy se ti vleze nejlépe Samsung Flip 3 :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil_Mobil 10. 9. 2021 06:32

Přidán se k dotazu. Hledám něco levného na chatu. Na internet (máme chatu u hranic, takže je lepší koupit sim u sousedů) a pro děti na geocaching.
Z těch levných jsem narazil na Alcatel S1. Máte s ním někdo prosím zkušenosti?
Mobil_Mobil
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 9. 2021 09:06

všeobecně - měl jsem kdysi Alcatel, jejich top, softwarové chyby, slabá výdrž baterie neodpovídající kapacitě, žádné aktualizace
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků