Poco x3 pro 128/6 nebo 256/8 ?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Topes 12. 9. 2021 14:10

Už jsem více méně rozhodnut pro tento telefon, ale váhám, jakou zvolit konfiguraci, jestli 128GB pamět + 6 GB ram, nebo 256+8 ? V čem poznám rozdíl ohledně té ram ? Momentálně je totiž v datartu na tu slabší konfiguraci 20 procent sleva takže ho můžu mít za něco přes 5 tisíc, zatímco ta silnější verze stojí 6800 a každá koruna se mi teď hodí. Ještě mám možnost vzít telefon na firmu a ušetřit na DPH ale radši bych byl ofiko majitelem mobilu já a ne můj zaměstnavatel takže zvažuju co nevýhodnější nabídku. Předchozí telefon měl úložiště taky 128 GB + 6GB ram a stačilo na vše. Jediný problém byl v tom, že jsem měl puštěnou hru, z ní se přepnul do youtube a když sem se chtěl vrátit zpět tak hra se musela nastartovat znova, prostě se ta aplikace zavřela. Když budu mít o 2 GB ram více tak nebude se tohle už stávat nebo to je zkrátka vlastnost andoidu/výrobce že nedokáže běžet více apek souběžně ?
Huawei ascend G620s
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 12. 9. 2021 14:48

To záleží na konkrétní hře. U jednoduché hry nemám problém na Samsungu s nějakým zavíráním, ale u některých aplikací je potřeba "znovu nastartovat". To mluvím o 6GB, ale nejsem skálopevně přesvědčen že to je tímto faktorem.

Osobně si myslím, že 6/128 je dostačující a vyšší specifikace nepřinese dramaticky více. Jinak tomu může být v "extrémních" situacích, pro běžné použití to dle mého ale stačí. Otázka je, co je pro koho "běžné použití" a od toho se pak odvíjí verze operační paměti.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod red98 12. 9. 2021 14:51

Rozdiel spoznas aj pri buducich verziach androidu a aplikacii - kedze su neustale narocnejsie na systemove prostriedky.
Argumentum ad hominem je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 12. 9. 2021 15:08

Není tam rozdíl ještě v displeji?
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 9. 2021 16:12

u Xiaomi/Poco se dá upravit problém s uzavíráním aplikací, 6GB RAM dostačuje
https://infoek.cz/xioami-ukoncovani-aplikaci-2021/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 12. 9. 2021 17:01

To jaksi není to co ho trápí. Jemu dělá problém přepínání apek na popředí, obávám se že bez vyzkoušení konkrétní kombinace to od stolu nelze vyřešit. Obecně platí že každá paměť je malá, jen ta větší dojde později.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Topes 12. 9. 2021 17:28

Hraju pouze 2 hry a to je marvel contest of champions a potom cod mobile. Teď nevím jak cod ale ten marvel se zavře hned nebo chvilku po tom co se přepnu do youtube, kouknu na video a pak se zase přepnu zpět do hry která už mezitím neběží.

Jinak viděl jsem porovnání obou variant a rozdíl byl u tohoto telefonu jen v tom, že ta silnější varianta se rychleji zapla a aplikace spoustěly nepatrně rychleji - do půl sekundy max takže rozdíl v rychlosti prakticky žádný. Běžící aplikace telefony nechaly běžet /zaviraly stejně ale jednalo se jen o nějaké jednodušší hry a ne náročné pecky. Předtím jsem měl poco x3 nfc což je předchůdce tohoto mobilu a konfigurace byla stejná, jen u verze PRO je ufs 3,1 a mnohem výkonnější procesor. Velikost úložiště mi stačila na moje použití (videa netočím) takže jen pár aplikací, semtam nějaký fotky, 3 hry a jinak vlastně nic, takže řeším jen tu ram jestli se vyplatí připlatit nebo ne. Telefon plánuji na cca 2 roky pokud ho stejně po roce někde zas neztratím jako ten poslední a víceméně do budoucna bych chtěl nějaký samsung za jiný peníze, takže určitě nečekám že ho budu mít 5 let nebo tak něco.

Polda:displej je stejnej u obou variant
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 9. 2021 17:40

na takové použití stačí v pohodě levnější varianta 6GB/128GB
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 12. 9. 2021 18:08

Ok díky půjdu tedy do něj pokud je opravdu ta rám navíc v mém případě zbytečná. Aspoň ušetřím a ušetřené peníze použiji na jiné výdaje.
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 12. 9. 2021 18:16

Topes píše:Ještě mám možnost vzít telefon na firmu a ušetřit na DPH ale radši bych byl ofiko majitelem mobilu já a ne můj zaměstnavatel takže zvažuju co nevýhodnější nabídku.


Do 10k stačí stvrzenka/účtenka, takže tel bych objednal normálně na sebe s vyzvednutím na prodejně, v ní ti vytisknou účtenku a tu dej zaměstnavateli.
V Datartu účtenku dávají, ale nevim jak jinde.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod Topes 12. 9. 2021 18:26

Baf 13: Aha, ale aby mi proplatil DPH tak ten telefon musí přece dát do účetnictví a tím pádem to zaevidovat jako firemní majetek, nebo se pletu ? Účto jsem měl kdysi dávno na škole a už si z toho moc nepamatuju, takže se jen řídím selským rozumem. To bych pak rovnou mohl vzít tu lepší verzi a jen připlatit asi 400, nebo ještě více ušetřit na té základní.

Nick CAVE : Koukal jsem na ten odkaz a tam píšou že aplikace co chci běžet hned po spuštění a nevypínat je na pozadí vyžadují práve tu ramku. Tohle mi děla třeba gmail, že mi notifikace na firemní mail chodí se zpožděním zatímco na Thunderbird v PC se mi mail ukáže okamžitě jak byl odeslán. Ale třeba si jen Gmail klient nerozumí s naším serverem. Nerozumím tomu tak se radši zeptám :)
Huawei ascend G620s
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 9. 2021 18:37

já tam nikde požadavek na 8GB RAM nevidím, podle mě by to mělo fungovat na každém Xiaomi/Poco
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 12. 9. 2021 18:54

to ne ale pisou tam v tom okně auto spuštění "upozornění" že povolenim aplikacim spouštět se automaticky bude vyžadovat větší využití RAM paměti.... V tomhle mi jde jen o Gmail aby notifikace chodily hned jinak vše ostatní jako whatsapp mi chodí hned. Tak jen aby ta ram pak stačila :-) Telefon musím objednat max do zítra (zítra ta sleva končí) tak ať to vyřeším.
Huawei ascend G620s
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 9. 2021 19:03

jaký je tam cenový rozdíl mezi těmi dvěma verzemi?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz.hook 12. 9. 2021 19:06

Taky záleží na tom, jak dlouho mobil plánuješ používat, pokud na delší dobu, nebál bych se vzít 8GB a naopak 6GB může být do budoucna více limitující.
cz.hook
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků