Galaxy s21 vs iphone 12/13

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Reactor 23. 9. 2021 21:49

Zdravím, měl jsem Huawei P30 pro a hledám náhradu.
Určitě už nechci zahnutý displej a větší rozměry, raději i trochu menší.
Vychází mi z toho jen s21 a iphone 12/pro nebo 13.
Nemám žádné zkušenosti s iOS, ale klidně bych ho vyzkoušel.
Fungují google aplikace na iOS úplně stejně jako na androidu?
Je možné si otevřít nebo stáhnout v iOS z google disku excel soubor a upravovat ho?
Je možné stáhnout do iOS přílohu z emailu?
Lze vybrat soubor z telefonu a přidat ho jako přílohu do mailu?
Lze připojit i jiná bezdrátová sluchátka než airpody?
Používám telefon často jako navigaci a tím pádem je vystaven vysokým teplotám, nebude mít s tím ani jeden problémy?
Vůbec nevím jak se rozhodnout, ale už bych potřeboval nějaký objednat, budu rád za všechny rady a postřehy pro usnadnění výběru.
Reactor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 23. 9. 2021 22:54

Na vsechny otazky najdes na googlu odpovedi do par sekund.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 23. 9. 2021 23:04

Tipuji že pro tebe bude jednodušší zůstat u Androidu. Kromě S21 připomenu Asus Zenfone 8, který je taky menšího vzrůstu. Jinak ti také doporučím nejdříve Google, protože tam najdeš mnoho odpovědí na mnoho otázek. A pokud budeš mít pocit, že ti iOS sedne, klidně ber iPhone.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 9. 2021 04:08

Reactor
tady je poměrně obsáhlá diskuze k iOS
viewtopic.php?style=6&f=2&t=1317993&style=default
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 24. 9. 2021 04:52

Neboj, ani s jednou veci mit problem nebudes ani na jedne platforme ;-)
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reactor 24. 9. 2021 07:19

Děkuji, to vlákno jsem si přečetl. Ty moje otázky sem píšu proto, že jsem moc odpovědí na googlu nenašel.
V prodejně v EW mi neuměli odpovědět a doporučovali spíše samsung.
Budu kupovat na IČO, na iphone je jen 12 měsíců záruka a na samsung je i na IČO 24 měsíců?
Koukal jsem, že samsung má i cashback 4000,-Kč, ale akce už bude končit a nemůžu vědět, zda už těch 1700 prvních není vyčerpáno. Je asi lepší to využít hned na začátku akce.
Reactor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jege 24. 9. 2021 08:14

Reactor píše:Budu kupovat na IČO, na iphone je jen 12 měsíců záruka a na samsung je i na IČO 24 měsíců?

iPhone se také dá koupit se zárukou 24 měsíců i na IČO, třeba v iWantu, ElectroWorldu, Smarty, prý i Datartu a pod.: viewtopic.php?f=1904&t=1315383
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 24. 9. 2021 08:24

iPhone není problém na IČO koupit se zárukou 24 měsíců, jak už psal jege. Co se týče toho, že Ti doporučují Samsung, tak je to jednoduché. Z prodeje produktů Samsung má prodejce absolutně nejvyšší provizi. A je jedno, jestli se jedná o mobily, pračky, televize ... žádný jiný výrobce není ani zdaleka tak štědrý, jako je Samsung, proto ať půjdeš koupit jakoukoliv elektroniku nebo domácí spotřebič, tak se dozvíš "Samsung best of". Co se týče cashbacku, tak prostě ty drahé Samsungu kupuje tak málo lidí, že to nutí Samsung neustále dávat cashbacky, přidávat sluchátka atd ... Ostatně v zahraničí se ty telefony běžně dají koupit za cenu jaká je u nás po uplatnění cashbacku, akorát u nás to zase musí jít složitější cestou. Takže jestli chceš ušetřit, kup Samsung, tu S21 teď koupíš za velice atraktivní cenu s tím cashbackem. A chybu s ní určitě neuděláš, pro mě by to po iPhonu byl favorit č. 2.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 24. 9. 2021 08:36

Já myslím že ti Samsung doporučují právě proto, že máš tolik otázek. To je potom pro tebe opravdu nejjednodušší zůstat na platformě a netrápit se zjišťováním co kde a jak funguje.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 25. 9. 2021 14:54

Vse na co ses ptal, tak ano. Vse jde. A s teplotou neni problem ani u jednoho mobilu. Spis bude zalezet na odladenosti appky.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Reactor 27. 9. 2021 12:27

Děkuji za odpovědi! Ještě musím porovnávat, zatím nemůžu rozhodnout jestli ip12 pro, ip13 nebo S21.
Reactor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 3. 10. 2021 14:13

No ja uz taky zvazuji vymenit Mate 20 Pro a nevim jestli pockat na snizeni ceny nebo akci na S21+ nebo vzit Ip11max (dvanactka je uz docela draha a akce na IP nejsou) nebo neco jineho. Mam doma na vyzkouseni Iphone XS...mno asi jsem uz zkontnately, ale prechod na iOS je pro mne jakozto dlouholeteho androidaka co jeste flashoval S2ku hodne bolestivy...nemam AoD, notifikacni lista je k smichu, aplikace fotaku vlastne taky, nemuzu sdilet pres BT, nenainstaluji nic mimo appstore (ani nevim jestli jsou este jailbreaky), na zadnem komplu mi nejede UMS (nebo podobny mod), USBC kabely bych mohl zahodit a urcite bych po par dnech plneho uzivani nasel dalsi neduhy...delat cokoliv nestandardniho mimo bezne aplikace je narocne az nemozne. Myslel jsem ze se od dob iPod 2gen co jsem mel neco zmenilo ale ono ne...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod cz.hook 3. 10. 2021 14:28

iPhone není pro každého. Naštěstí tu je široká nabídka ostatních výrobců, ke spokojenosti si vybere snad každý rozumný člověk.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 3. 10. 2021 15:25

kultus píše:No ja uz taky zvazuji vymenit Mate 20 Pro a nevim jestli pockat na snizeni ceny nebo akci na S21+ nebo vzit Ip11max (dvanactka je uz docela draha a akce na IP nejsou) nebo neco jineho....

Pokud máš už teď možnost vyzkoušet iPhone a nesedí ti, zapomeň na něj. Ty negativa tam prostě jsou, byť někomu nemusí vadit nebo někomu můžou být dokonce nějak prospěšná. Pokud ale nepatříš mezi takové uživatele (a podle seznamu nevyhovujících + zmínka o flashování S2 je celkem patrné že ano) poohlédni se jinde. S21+, levnější by mohla být S20FE (neznám tvé priority) nebo Moto G100. Jak jsem psal, neznám tvé priority, ale i A52s zase nemá tolik ústupků, záleží co požaduješ. Pokud by nevadil menší displej, pak Asus Zenfone 8, ale dle tebou zmíněných návrhů to vidím na větší rozměry.

Bohužel, situace na trhu se poněkud smrskla. Kategorie levných smartphonů je přeplněná Xiaomi, Realme, Oppo a jinými "číňany", kategorie dražších a balastem nezanesených smartphonů je teď vlastně jen Samsung a Apple. Pak tu je už dlouho mizerné Sony, snaha Motoroly dostat se i do této kategorie a možná tak ještě One+. Přijde mi, že v minulosti by měly stroje jako S21 nebo iPhone 11 více konkurence než je tomu dnes.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 3. 10. 2021 17:25

Pokud se nepletu tak kultus hodně fotí. Takže A řada od Samsungu asi ne...
Smysl dává jen S21 nebo iPhone, možná nový Pixel. Nebo Sony, ale to je ještě dražší než iPhony.

kultus: aplikaci fotoaparátu můžeš nahradit alternativou z Appstore, já požívám např. Moment. Obecně je k dispozici tolik aplikací, že nějak nevidím potřebu řešit stahování z jiných zdrojů.
Akce na iP12 je třeba ta sleva od Monety na mall.cz 10%.
mas0n
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků