Telefon kolem 10 000 Kč, který dobře fotí

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod LVitek 15. 10. 2021 06:07

Ahoj, plánuji koupit telefon.
Nevadí mně koupit jej z druhé ruky, v tom případě, by cena měla být kolem 10 000 Kč. Za nový jsem ochoten zaplatit o pár tisíc víc.
Měl by splňovat:
    * dobře fotit
    * být co nejmenší, ale rozumím, že dneska je to těžké
    * oled displej (marketingový název značky je mně jedno, jen chci, aby tam svítil každý bod zvlášť, protože mně přijde, že je na displej pak líp vidět na slunci)
    * volte u českých operátorů (mám t-mobile) (není podmínka, ale rád bych, aby to tam bylo)
    * radši s jackem než bez, ale vyloženě podmínka to není
    * nejlíp i 2 simkarty, ale není podmínka
    * voděodolnost

V minulosti jsem používal 3 sony xperie. Poslední je nyní XZ1 compact, předtím jsem měl Z3 nebo Z5 compact.
Momentálně na telefonu odešel reproduktor a gps se už špatně chytá a přijde, že kvalita fotek šla dolů, U toho předchozího telefonu odešla gps a foťák úplně. Přijde mně, že gps a foťák jsou nějaké systémové problémy xperií.

-- 15. 10. 2021 07:36 --

Ještě bych chtěl dodat, že bych tam chtěl klasický google play, četl jsem, že třeba u huawei není.
A NFC taky požaduji, ale to předpokládám jako samozřejmost...
LVitek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mas0n 15. 10. 2021 06:48

Google Pixel 4a

iPhone 12 Mini (nebo 11, ale ten nema OLED)
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Akademik CZ 15. 10. 2021 07:16

telefon do 10.000 s dobrým foťákem...

mas0n píše:iPhone 12 Mini (nebo 11, ale ten nema OLED)


jo to je fakt rada.. ptá se na cenu do 10k a ty nabídneš Iphony za 16k a ještě plkáš něco o oled o kterém vůbec nebyla řeč. :-)

S pixel 4s souhlasím, ale povrchní uživatel bude spokojenější s nějakým Samsungem který má víc foťáků a za 10k to bude i slušně fotit.
Ono "dobře fotí" znamená pro každýho něco jinýho a tady mám pocit že Pixel není vhodná volba.
Akademik CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D76666 15. 10. 2021 07:50

Nebal bych se Sony xperia 10 III.
D76666
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod roy1 15. 10. 2021 08:53

Akademik CZ píše:telefon do 10.000 s dobrým foťákem...

mas0n píše:iPhone 12 Mini (nebo 11, ale ten nema OLED)


jo to je fakt rada.. ptá se na cenu do 10k a ty nabídneš Iphony za 16k a ještě plkáš něco o oled o kterém vůbec nebyla řeč. :-)

Ale byla, zkus si ještě jednou přečíst zadání.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 15. 10. 2021 09:23

D76666 píše:Nebal bych se Sony xperia 10 III.

Já bych se Sony bál, pokud bych chtěl fotit. Ale možná máš víc odvahy. ;)

Raději doporučím A52s, s tím bude tazatel spokojenější. V současné situaci, pokud kdokoli chce slušně fotici mobil za 10-12K (a tohle téma je tu stále dokola, lidi už asi ani nic jiného nekupují), je k mání buď A52s nebo S20FE, případně Xiaomi 10T PRO či Moto G100. Sony Xperia 10 III je mizerie mizerná a nic moc jiného podobného není, kromě Pixelu 4a.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 10. 2021 09:58

Souhlas, až na jednu věc... tazatel chce menší smartphone, takže ty ostatní navrhované by si měl někde vyzkoušet případně objednat domů a v případě nespokojenosti vrátit
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod david2359 15. 10. 2021 10:35

Uz to tu bylo hodnekrat, ale stale se nic nezmenilo. Dobre fotici telefon malych rozmeru = Google Pixel 4A. I kdyz je uz trochu starsi, stale ho ceka od Google podpora a mezi malymi telefony urcite nema konkurenci (pokud nechces iOS a iPhone 12/13 mini). Nekdo povazuje za maly i Asus Zenfone 8 nebo ten novy Sony. Ale moje rada je stale Pixel.
david2359
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 15. 10. 2021 11:41

Motorola edge 20
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LVitek 15. 10. 2021 12:59

Díky za všechny tipy, pořád jsem otevřený dalším.

Hodně se tady zmiňuje Google Pixel 4A. Zkoušel jsem hledat, jak je na tom s VoLTE a prý u nás nepodporuje. Nemáte někdo bližší zkušenosti? Třeba tu moji XZ1 compact jsem na nějakém seznamu podporovaných zařízení našel, ale stejně nefunguje. Někde jsem četl, že to musí být zakoupené u operátora, kde VoLTE pak provozuji, ale moc se v tom nevyznám.
LVitek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 15. 10. 2021 14:17

Google svoje telefony v ČR oficiálně neprodává, jde vždy o dovoz, byť velkým prodejcem, např. Alza. Čili lze vyvodit, že jakákoli oficiální podpora čehokoli specifického neexistuje, vždy to buď funguje nebo nefunguje, vždy ale na základě specifikací mimo naši vlast. Někdo zmiňoval i nefunkčnost 5G, čemuž se není co divit, jelikož u nás jde o smutnou imitaci 5G, která se v mnoha směrech liší od skutečných 5G sítí jinde. Zda jde o nefunkčnost u konkrétního operátora či v konkrétních lokalitách však nevím, to by musel posoudit nějaký uživatel.
Albert.Bert
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků