Špičkový fotomobil / android

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hurec 16. 11. 2021 14:37

Sranda je to, ze v dnesni dobe ti udelaji super fotky za dobreho pocasi i mobily za 3000kc. Zoom je u s21U jinde, jeste realne vyuziti je male. V seru je vyrez z hlavniho fotaku snad u vsech modelu.
A12 je tu kratce a pocitam, ze v Pixel6pro bude vylepsen a ctecka optimalizovana.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod p.david 16. 11. 2021 14:54

A co třeba Sony Xperia 1 III? Podle všeho udělali dost velký pokrok u foťáku. A to říkám jako někdo, kdo ze Sony přešel na Samsung. Pravda, Pixel 6 Pro vypadá taky slibně, ale potřebuje ještě pár aktualizací, než bude ideální. Chce to si ten mobil osahat v co nejpodobnějších podmínkách.
N620->Alcatel OT Easy->N3110->6150->6210->6310(i)->6600->6230->6230i->N70->N73->N82->BB 9000->BB 9600->iPhone (2G)->Nexus S->Xperia Z->Xperia Z3 Compact->S8->S9->S10+->S20+->S22->S23
p.david
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 16. 11. 2021 15:08

Ano, taky je tu tenhle mobil a je na kazdem jak preferuje znacku sony. Tuhle znacku ja treba nepreferuji a nemam s ni zkusenosti. Vlastne bych ji ani za ty $ nechtel. Takze snad tu nekdo hodi vlastni zkusenost.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 16. 11. 2021 15:13

Sony jsou podle mě designově nádherný telefony, ale ta cenovka neodpovídá realitě... kdyby to stálo 25k, tak bych to asi zvážil. Plus ta baterka je fakt špatná, to se shodují všechny revence.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hudys 17. 11. 2021 14:00

https://9to5google.com/2021/11/17/pixel ... er-update/
Google už řeší snímač u řady 6
iP 13 pro/AWU
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 17. 11. 2021 23:54

Dneska jsem cvičně objednal Pixel 6 Pro 256 GB, našel jsem ho nepoužitý (i když asi s problematickou zárukou) za velmi výhodnou cenu, tak uvidíme. Dorazí mi cca příští středu a když mi nebude vyhovovat, tak ještě možná bude čas najít S21 Ultra v nějaké slevové akci :-)
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hurec 18. 11. 2021 05:08

Nebo s21U do vanoc bude jeste hodnekrat v akci.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 24. 11. 2021 10:51

Pixel Pro 256 GB je doma... smíšené pocity. Wow efekt se žádný nekoná - ani z telefonu, ani z prostředí (můj předchozí OnePlus 8 Pro s čistým Androidem vypadal podstatně líp). Zkušební fotky taktéž smíšené pocity. Fakt super je stabilizované video. Pěkné jsou fotky z hlavního snímače, telefon hází vysoké ISO i na světle, což pochopitelně tolik šumu neudělá, ale umožní kratší časy. 4x zoom bůhvíproč nejde, telefon nezaostří. Selfie kamera dejme tomu - fotka pěkná, ale není úplně přesně zaostřena. Budu testovat třeba týden a teprve pak uvidím, jestli si ho nechám nebo přejdu na ten S21 Ultra.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 28. 11. 2021 13:34

Tak po pěti dnech používání pořád nevím, jsem rozpačitý. Android 12 v Pixelu vypadá oproti 11 v mém předchozím Oneplus dost pochybně, musel jsem nainstalovat Microsoft Launcher, aby se mi to začalo líbit. Stejně je něco řešené divně (třeba přepnutí režimu zvuku na vibrace - zbytečně složitá kombinace HW tlačítka a dvou kliknutí). Dobrou zprávou je to, že fotky a video má Pixel fakt moc pěkné. Občas se vůbec nechytá ostření u teleobjektivu, ale ten nepoužívám. Selfie oproti Samsungu o něco horší, ale hlavní kamera skutečně velmi dobrá, takhle si to představuju. Nicméně zásadní problémy jsou dva - za prvé je to trochu cihla (což jsou ale všechny vlajkové lodě) a hlavně za druhé ten fingerprint scanner je fakt zoufalý. I po tom posledním updatu (nechci vidět, jak to vypadalo před ním). Na cihlu bych si zvykl, ale odemykání mobilu na šestý pokus třicetkrát denně je fakt peklo (a to jsem si tam svůj hlavní prst nahrál dvakrát nebo třikrát, jak radily návody). Ideální by bylo mít telefon trvale nezamčený (pracuju z domova) a používat čtečku pouze třeba pro bankovní aplikace, ale tak to nastavit nejde.

(Ještě zkouším dnes jeden malý hack... android umožňuje 5 otisků prstů, tak do každého jednotlivého z nich naklikám postupně všechny prsty, které používám... teoreticky to pak může fungovat lépe, čtečka pobere víc prstů).

Pořád kvůli skvělé čtečce zvažuju ten Samsung, ale S21 Ultra je ještě větší cihla. Menší S21+ už má svoje nevýhody. Xperia designově krásná, ale foťák zřetelně horší. A myslím, že se nedělá žádnej jinej mobil, kterej by byl o něco štíhlejší/menší a měl srovnatelně skvělý foťák...

A to jsem si dal letos neomezený rozpočet... ale stejně nejde vybrat. Zkusím možná někde ještě levně sehnat S21 Ultra, udělám jednodenní srovnání a prostě si nechám ten, který bude lepší.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hurec 28. 11. 2021 19:42

Klidne zkus a dej pak vedet co a jak. Na srovnani s21U vs pixel 6 pro jsem zvedavy. Ja si tedka zkousim iOS a uvidime co dal.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Kája 30. 11. 2021 00:14

Neodpustím si drobné rýpnutí k Dominovi - já osobně považuji Huawei za nejlépe fotíci mobily a vrcholné řady i za solidně odladěné mobily (fakt bych je nehodnotil na základě zkušeností s Xiaomi... to je asi jako hodnotit Samsung na základě Pixelu), na P30P jsem přecházel z S7 a neměl jsem nejmenší problém - oba telefony fungovaly skvěle. Zvlášť fotoaplikace u mé P30P mile překvapila - např. s nočním režimem nebylo problém použít i telekamerku za horšího světla (125mm). Pokud nejde o video, myslím že P50P bude z mého pohledu stále jeden z nejlepších fotomobilů (a ano, mění noc v den, ale uživatel má na výběr a upřímně - fakt reálné fotky bez vytahování stínů se u žádné vlajkové lodi dnes nenosí, možná s výjimkou Sony, ale i tam je to pochybné).
Ale jasně, bez podpory googlu to nemá cenu. Uvidí se jak dopadne licenční výroba (a lá snaha vyčůraně obejít restrikce).

Jinak, pokud jde opravdu o foťák, doporučuji se podívat na GSMArénu - nově jsou tam dlouhodobé zkušenosti s Xiaomi Mi 11 Ultra a může to hodně poradit při výběru. Hodně lidí tam bylo lehce zaražených z kvality fotek v článku, byť redaktor si telefon vcelku chválil a dával mu přednost před iphonem i ultrou od Samsungu (ale vadilo mu přehřívání S888)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 30. 11. 2021 14:40

Huawei je světový top, o tom myslím není sporu, nicméně uvidíme, jak to bude vypadat za rok s tím embargem.

Mi 11 Ultra jsem i na několikátý pokus vyloučil, už si teď nepamatuju proč, ale vadily mi tam nějaké věci.

Po důkladném rozmyšlení jsem se rozhodl si Pixel 6 Pro nechat. Důvodem je to, že každý mobil má nějakou nevýhodu. Velikost a divné tvary jsem částečně eliminoval tenkým pouzdrem. S blbou čtečkou se zkusím smířit. Jednak jsem zrušil SmartLock, který se do toho pletl a znepřehledňoval to. A jednak jsem zaregistroval každý prst mnohokrát a v součtu to snad jakžtakž funguje (nevadila mi nízká rychlost, ale nízká spolehlivost). Divnej Android 12 jsem pořešil launcherem. Ještě trochu zápasím s AOD, občas mi zmizí a nevím proč, ale jinak si na mobil docela zvykám. Láska na první pohled to není, ale fotky jsou fakt pěkný a to jsem chtěl hlavně.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Domin7 30. 11. 2021 17:32

Pan Kaja: to je uplne v pohode. Kazdy ma svuj nazor, sve zkusenosti. Mobil je ovsem celek. Je to kus elektroniky skladajici se z hodne jednotluvych dilku. A jednim z nich je pak i SW.

A treba zrovna tohle (nize odkaz) v mobilu asi nikdo nechce a pokud ano, tak je blazen!

https://www.chip.cz/novinky/infikovano- ... -malwarem/
Domin7
Schvalování příspěvků

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků