Aktuálně nejlepší fotomobil

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sajsaj 2. 12. 2021 10:32

Takže u mě je částečně rozhodnuto, bude iP13 Pro - ale úplně rozhodnuto nemám, váhám mezi verzí Pro a verzí Pro Max. Líbí se mi víc ten větší, líp mi sedne do ruky, líp na něj vidím (brýlím se zatím urputně bráním) - ale je pravda, že je to už doslova pádlo.

Takže stále nevím. :-[
sajsaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 2. 12. 2021 10:59

Je to fakt giga padlo. Ty ostre hrany delaji i to, ze mob je dost tlusty. Vyhoda, ale je super vydrz.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod orgasmic 2. 12. 2021 13:20

Pokud nevadí velikost, tak určitě Max verzi. Výdrž je bezkonkurenční.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swenik 2. 12. 2021 15:16

Pro mne by rada nebyla? Omlouvám se, ale nechtěl jsem zadávat nové téma, když se zde taky řeší fotky dětí. Navíc fotomobil je prakticky každé druhé.. :-)

Edit:
Jak jsem psal, jde mi hlavně o srovnání Pixel 6, iP12 a iP13 mini. Je mi jasné, že výkonem jasně vede Apple, ale jde nám hlavně o fotky a jejich následné zpracování třeba na PC..
swenik
Junior

Odeslat příspěvekod jidash 2. 12. 2021 15:36

Co se kvality fotek tyka, zdejsi osazenstvo nejak zapomina na Vivo X70 pro+. Chapu, neni oficialne k dostani na evropskem trhu, ale trhove omezeni ma i Pixel. Coz by nyni byla moje druha volba.
jidash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swenik 2. 12. 2021 20:22

Jsme těsně před objednáním P6 za 18k. Jsou ty iPhony na focení lepší? Jak už jsem psal, recenze řeší pouze srovnání s iP13 Pro. Z toho fakt asi vyplývá, že starší a nižší IPhony, co jsem zmiňoval jako možnou konkurenci, se nemohou s Pixelem srovnávat..

Ještě jednou díky za případnou radu..
swenik
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 2. 12. 2021 21:13

https://youtu.be/wAhn6NJHLG8

Rozdíly budou minimální. Já osobně bych určitě jako první volbu zvažoval iPhone 13. Pokud je přes limit, zbývá výběr iP12/iP13 Mini. Takže záleží na tom, jestli oceníš rozměry Mini verze a nebo budeš chtít raději větší displej iP12. O chlup líp z těch dvou ale bude fotit iPhone 13 Mini.
Pixel je asi taky ok, ale je o dost větší a taky majitelé zmiňují problémy s čtečkou.
Navíc pro mě osobně jsou iOS a čistý Android úplně jiné systémy s jinou filosofií. To bych taky zvažoval.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod swenik 2. 12. 2021 21:28

No četl jsem, že "obyč" iP13 i iP13 Mini dostaly loňské top foťáky z 12 Pro. To svým způsobem "vyřazuje" klasický iP12. A teď jde o to, jak moc jsou nová 13 Pro lepší a jestli jim fakt může Pixel konkurovat. Samozřejmě jsem si o tom dost četl a i koukal recenze, alespoň v češtině zatím.. A tam stále všichni upozorňují na občasné chyby P6, nicméně prý je to cca u dvou fotek z deseti a předpokládají, že jde o banality a půjde to řešit aktualizací systému.

V tom případě by mi P6 fakt nevadil, manželka je zvyklá na Droidy, byť s iPadem v poslední době rozhodně nepohrdla.. :-))

Další věc je, že P6 se zárukou tady člověk sežene nejlevněji za 18k..

Edit: Čtečku neřešíme. Ta nebude manželce kvůli alergii fungovat nikde...
swenik
Junior

Odeslat příspěvekod pan.nikdo 2. 12. 2021 21:58

Tvl. Je to pro manželku, všechno to ve výsledku fotí stejně. Ať si vybere co jí bude pasovat ke kabelce, případně co jí více budou závidět kamarádky a bude spokojená :D nechápu proč se v tom tak šťouráte. Doporučil bych iPhone, pro babu ideál.
pan.nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod swenik 3. 12. 2021 02:00

Naštěstí takhle jednoduchá není.. :-)

Ale pouštěli jsme si videa z YouTube, často srovnání s iPhony, nakonec fakt asi vyhraje Pixel 6. Ty fotky jsou většinou pravdivější. Bohužel tam nikde nedali srovnání fotek pohybujícího se objektu. Aby se to dalo porovnat s dětmi..
Ti recenzenti fakt asi žijí jen pro sebe a techniku, aniž by o rodinném životě měli aspoň nejmenší potuchy.. Škoda jich..
swenik
Junior

Odeslat příspěvekod red98 3. 12. 2021 06:31

swenik píše:Jsme těsně před objednáním P6 za 18k. Jsou ty iPhony na focení lepší? Jak už jsem psal, recenze řeší pouze srovnání s iP13 Pro. Z toho fakt asi vyplývá, že starší a nižší IPhony, co jsem zmiňoval jako možnou konkurenci, se nemohou s Pixelem srovnávat..

Ještě jednou díky za případnou radu..


Pixel by som urcite nekupoval. Rok co rok citame o vyrobnych vadach na tychto mobiloch. Pixel 6 nieje vynimkou. Bol si varovany!

- vezmi radsej iphone.
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan.nikdo 3. 12. 2021 07:26

Nesmysl, pixel je nejlepší Android telefon a žádného problému bych se nebál!
pan.nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod red98 3. 12. 2021 09:53

Ak by ho vyrabali tak, ako sa vyrabat ma, tak mozno! A ci je najlepsi, tak o tom sa da polemizovat...
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada t5 3. 12. 2021 13:29

Tohle je diskuze k ničemu, nejlepší telefon neexistuje, každému se líbí něco jiného, preferuje něco jiného. Sám mám Pixel 5 a nemůžu mu vytknout nic, baterka dva dny, fotky velmi dobré. Do P6 půjdu časem taky, ale ne PRO, to je na mě moc velké.
Ideální telefon pro všechny neexistuje, každý si musí vybrat podle svých preferencí a u něčeho udělat ústupek, nebo kompromis. Nic není dokonalé, ani Pixel, ani Iphone, ani Samsung.
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod swenik 4. 12. 2021 23:27

Kolega lada t5 má vlastně pravdu. Co člověk, to názor. Já pouze chtěl vyslyšet více názorů a dělal bych si čárky pro Pixel nebo iPhone.. :-)

Nakonec jsme se rozhodli pro Pixel 6, dokonce manželce vyšla i vysněná barva.
Ale teď vážně. Už přes jeden den experimentuje s foťákem, dostal jsem desítky fotek a videí dětí i krajiny. Za mne absolutní pecka, nic krásnějšího jsem neviděl. I když já jsem laik, žena focení rozumí mnohem víc. A její mamka ještě víc, ta se zabývá focením přes čtyřicet let. O to víc manželku potěšil názor, že od mého švagra s iPhonem 13 Pro jí prý tak hezké fotky nechodí..

No, musel bych se ještě více rozepisovat, ale kdo neviděl, asi nemá smysl vysvětlovat. Určitě iPhony fotí pěkně, videa mají bezkonkurenční, ale fotky, co teď ženě lezou z Pixelu, to je zkrátka nádhera. Měl jsem před pár lety Lumii, ale ani s tím to nelze srovnat. Google moc dobře ví, co dělá, jen asi musel ještě dolaďovat..

Edit: V každém případě moc děkuji za rady i názory, a netýká se to pouze tohoto vlákna. Klobouk dolů před vašimi znalostmi a zkušenostmi.. :tleskani
swenik
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků