Nový vyvážený telefon do 9 tisíc

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ONovacek 28. 11. 2021 14:32

Hezký den,

po třech letech chci přejít ze Xiaomi Redmi 5 Plus na vyšší model. Po pár hodinách recenzí jsem došel ke trojici Xiaomi 11 Lite G NE, Realme GT Mater Edition a Samsung A52, z které už si ale nezvládnu vybrat dál. Je dost možné, že jsem nějakou vhodnější volbu přehlédl, parametry uvádím níže.

Díky za pomoc!

Finanční limit - 9 tisíc
Účel pořízení - Primárně kancelářské aplikace a textová komunikace, sekundárně multimédia (Netflix etc.)
Úhlopříčka displeje - Nezáleží
Požadovaný operační systém - Android
Preference výrobce - Aktuálně jsem u Xiaomi
Specifické požadavky - NFC, dual SIM
ONovacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 11. 2021 14:59

Samsung A52s 5G
Motorola Edge 20
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 28. 11. 2021 15:59

Tady není co řešit, letos to Samsung s A52 natřel konkurenci, voděodolnost, optická stabilizace, měsíční záplaty, 3 další verze androida a stabilní systém bez bugů narozdíl od xiaomi a motorola = roční podpora a pak se uvidí.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 11. 2021 16:40

Potvrzuju výběr předchozích diskutujících.
A52s 5G má opravdu nejlepší parametry a nelze s ním šlápnout vedle. Má dualsim+paměťovou kartu. Zejmena v těch slevách, co jsou teď, je bezkonkurenční!
Já se chtěl trochu odlišovat a tak jsem vzal GT master, a 11 lite 5G NE je také krasavec, ale nadstavbu Xiaomi jsem si uz vyzkoušel a nesedla mi. Takže tak.
anonymni

Odeslat příspěvekod hurec 28. 11. 2021 19:30

A52s 5G.
Zadne lite atd…
Nejlepsi pomer cena/vykon
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ONovacek 28. 11. 2021 19:52

nnnokiaE52 píše:Potvrzuju výběr předchozích diskutujících.
A52s 5G má opravdu nejlepší parametry a nelze s ním šlápnout vedle. Má dualsim+paměťovou kartu. Zejmena v těch slevách, co jsou teď, je bezkonkurenční!
Já se chtěl trochu odlišovat a tak jsem vzal GT master, a 11 lite 5G NE je také krasavec, ale nadstavbu Xiaomi jsem si uz vyzkoušel a nesedla mi. Takže tak.


Určitě je to skvělý mobil, jen přemýšlím, jestli mi to za ty dva tisíce navíc od Xiaomi 11 Lite stojí a vůbec nevím...
ONovacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 28. 11. 2021 20:22

Ano
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 28. 11. 2021 20:52

U Realme GT za to ale nestojí.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod vormen 28. 11. 2021 21:15

Já už jsem se nechal 2x nalákat na papírově luxusní Poco a Redmi a rád jsem se po týdnu vracel k Samsungu. To prostředí MiUI mně nevadí, ani ty reklamy, těch se dokážu zbavit. Ale problémy s android auto, výpadky BT při používání wifi v pásmu 2,4GHz, horší dosah BT sluchátek, výpadky signálu. Opravy v nedohlednu a každá nová aktualizace spíš něco do.ebe a instalovat alternativní ROM se mně nechce. Dále problémy s Google Pay, někdy jde, někdy ne. No, na to že jsem tyhle telefony používal krátkou dobu, docela dost :-) Od března mám A52 4G a vše jede na první dobrou a spolehlivě. Měl jsem i Realme a i to bylo oproti Xiaomi mnohem lepší, stejně tak i OnePlus. Další kapitola je foťák, kdy ty Xiaomi fotí s nějakým barevným nádechem, typicky do fialova nebo žlutozelena, no hnus. Samsung má mnohem reálnější barvy, ikdyž v každé recenzi je třeba obligátně zmínit, že má přesaturované barvy, tak to je přežitek. Je to na tobě, ušetřit a až opadne nadšení nadávat, nebo přidat a být 4 roky naprosto ok.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ONovacek 28. 11. 2021 22:21

Díky moc všem za rady, poslední otázka. Co ta čtečka otisků prstů u A52s? Máte s ní někdo zkušenost?
ONovacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 28. 11. 2021 22:22

Na předním skle. Funguje hned.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ONovacek 28. 11. 2021 22:29

Super, ideální. Michal v techAreně se zmiňoval, že není úplně nejsvižnější, tak jsem chtěl vědět.
ONovacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 11. 2021 05:31

Michal upřednostňuje čtečky na boku..
Ale čtečky v displeji jsou už dneska vychytané, s tím nebude problém.
anonymni

Odeslat příspěvekod vormen 29. 11. 2021 06:14

čtečka je naprosto spolehlivá, ale pomalejší než na zádech nebo v zapínacím tlačítku. Fígl je při skenování střídat levý a pravý palec a takhle to udělat na všechny 3 pozice (pokud nechceš používat jiný prst) a tímto způsobem mám úspěšnost 10 z 10 a nemusím řešit ani přesné umístění prstu. Když jsem skenoval jak se má, bylo to znatelně horší.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ONovacek 29. 11. 2021 11:24

vormen píše:čtečka je naprosto spolehlivá, ale pomalejší než na zádech nebo v zapínacím tlačítku. Fígl je při skenování střídat levý a pravý palec a takhle to udělat na všechny 3 pozice (pokud nechceš používat jiný prst) a tímto způsobem mám úspěšnost 10 z 10 a nemusím řešit ani přesné umístění prstu. Když jsem skenoval jak se má, bylo to znatelně horší.


Tohle je hrozná komedie ale :dd Každopádně díky za tip.

A ještě jedna věc, jak je to s ochranným sklem? Upřímně vůbec nevím, ale napadá mě, že by čtečce v displeji další vrstva materiálu mohla vadit?
ONovacek
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků