Nabíječka 65 W a starší telefony

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod cosmicboy 5. 2. 2022 22:08

Možná úplně blbej dotaz, ale raději se zeptám, než něco podělám :-). Uvažuji nad koupí telefonu Oneplus Nord 2, který má mít superrychlé nabíjení 65 W. Rád bych se zeptal, jestli můžu tuto nabíječku použít i na nabití staršího telefonu (s tím, že se asi tak rychle nenabije) a zároveň jestli můžu případně použít starší nabíječku pro nabití Oneplus (opět s tím, že by se nenabil tak rychle). Prostě mě zajímá "proudová kompatibilita", konektory jsou věc jiná.
cosmicboy
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 5. 2. 2022 22:23

Ne není to problém jak nabíječky tak telefony a baterie v nich mají elektroniku která zajistí, že nedojde k přetížení nabíječky ani baterie telefonu. Ono to vypadá, že nabíječka je jen jednoduchý zdroj, ale probíhá tam komunikace, telefon se s nabíječkou "domluví" na napětí a proudu, je několik protokolů, které různé značky podporují.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Standa_82 5. 2. 2022 23:31

Ano muzete. tyto nabijecky umi prepinat podle pozadavku zarizeni napeti od 5V az po 20V je nekolik standartu.
Napr. Power Delivery, QuickCharge, apod. Ale zda ze ze to je aspon castecne kompatibilni. Ja treba nabijecku od Macbooku pouzim bezproblemu na Samsung telefon.
Standa_82
Junior

Odeslat příspěvekod Da Gony 6. 2. 2022 15:42

To jako fakt existuje a funguje? Já mám pocit že jde o kecy který v realitě nefungujou(ani se o to nesnaží předstírat). Já mám třeba avizováno 18W nabíjení, ale proud 18W/4.4V jsem tamnikdy neviděl, maximálně 2.3A.
Da Gony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 6. 2. 2022 16:42

18 W je výkon, ne proud.
4,4 V je napětí, ne proud.
2,3 A je proud.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod Stoura 1 6. 2. 2022 17:22

Da Gony píše:To jako fakt existuje a funguje?

Funguje. Netušil jsem kdysitaké, že mám nový telefon s Quickcharge 2.0. Proto mne překvapilo, že napětí na USB ze zdroje najednou vyskočilo z 5V na 9V a proud na vylezl na 1,5A. Kdosi mi tu ve fóru tenkrát poradil, abych si pročetl
https://en.wikipedia.org/wiki/Quick_Charge .
Stoura 1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků