Náhrada za Huawei P30 pro

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Učko 11. 4. 2022 08:48

Ahoj nadšenci, jdu k vám pro radu. Dosluhuje mi P30 pro a rozhlížím se po jiném telefonu. Hodně fotím jak pracovně tak i doma rodinku (3 děti). Denně mám okolo 45 hovorů a když netelefonuju tak poslouchám spotify, takže slabou baterku nebrat. Taky bych ocenil rychlost odezvy, telefon který pravidelně zamrzává, má u mě občas nehodu :-). Bohužel P50 pro nemá podporu googl aplikaci a tak ten vyškrtávam, a jablíčko 13 pročko je dost drahé. A ostatní jablíčko 12 pro ? něco od googlu? nebo jiné, nevím. Prosím poraďte vaše zkušenosti. Díky předem za pomoc.
Učko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 11. 4. 2022 09:19

Já bych s danou aktivitou volil Pixel 6 (bez Pro). Za 17,5k těžko hledat telefon s podobnými přednostmi.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vaso00 11. 4. 2022 12:47

Ono to nebude lehké... Vzhledem k požadavkům na baterii jde pryč Samsung, kvůli foto Xiaomi. Apple je sázka na jistotu, ale rozpočet je vyšší a zvládneš jiný OS? Pixel by byl skvělý, kdyby neměl ta omezení kvůli lokalitě...
P30 Pro byl skvělý a nadčasový mobil...
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Učko 11. 4. 2022 12:58

Tak to si vystihl přesně :-). Rozpočet ani jiný OS není problém, jen mi to musí dávat smysl (myslím tím poměr ceny a výkonu. Když se budeme zaměřovat na Jabka tak bys doporučil co? 11, 12, 13 a pro verze?

Díky R.
Učko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vaso00 11. 4. 2022 13:32

Bratr má 13 Pro (bez Max) a je to skvělý stroj. Fotky a výdrž parádní, dělá kurýra a hodně volá. Ale já bych za něj 29k nedal, už to je docela raketa. 12 Pro jsem neměl, ale dle recenzí uvidíš, že oproti 13 jsou ty ústupky malé, cena je o dost nižší. 11 Pro jsem chvíli měl, na svou dobu skvělý, dneska už postarší. Navíc sehnat úplně nový už asi nebude úplně snadné. Foto a výdrž má ale také super. Bohužel mé pracovní aplikace jsou jen na androidu, tak jsem jej musel vrátit. Takže pokud nejsi vázán na android, iPhone je sázka na jistotu. Já osobně čekám až bude možnost pracovně fungovat na iOS a mám v plánu koupit základní iPhone 13. Foto, video a výdrž jsou také mé základní požadavky.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 11. 4. 2022 14:38

Hodne stesti. Nastupce P30 pro hledam do ted a snad ani neexistuje.
Jak pise kolega, xiaomi zklamani z fotaku, zvlast vecer. Samsung se da, ale jen s21u.
Iphone 11PM jsem prodal, iOS byl pro me fakt nevyhovujici.
Nic jineho nez s21U, popr i13PM.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sateza 11. 4. 2022 16:49

Už od řady 12 dělá iP fotky osob špatně. Brutálně to kazí HDR a strašně hodně zasahuje postprocesing, tedy Al. Osoby jsou preostrene, barva pleti je úplně jiná, než realita. Nebýt tohodle, tak už jsem taky u iP. Měl jsem 12 Pro i 13Pro, ale přesně kvůli tomuhle jsem zpátky u Samsungu.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 11. 4. 2022 19:29

V tom souhlas.
U samsungu me stve to foceni v interieru treba deti. Prodluzuje neskutecne cas a fotky jsou vsechny mazle. Proste vse ma sve + a -.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myscho123 12. 4. 2022 08:21

Ako presne sa prejavuje to "dosluhovanie"?
Ja mám P30pro a práve musím povedať, že aj po rokoch je stále v pohode. Konečne telefón, v ktorom mi ešte nedošla pamäť, zvláda aj nové apky, neseká sa, pekne fotí... Aký máš dôvod na zmenu?
N3510i > N6021 > SEK750i + HPM82> HP ipaQ 614c > NEXUS S > Sencor P5500 > Samsung Galaxy NOTE 10,1 + Honor 8 > Huawei P30pro
Nikon D5000 > FujiFilm X100F
myscho123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Učko 12. 4. 2022 08:32

Při příchozím hovoru mi není 5-7 sekund rozumět - slyšet. Uvažoval jsem že si ho koupím znovu, (mám už totiž druhý, první mi vypadl do rybníka :-)), ale je potřeba se pohnout dál.
Učko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GalaxyS22plus 12. 4. 2022 10:04

hurec píše:V tom souhlas.
U samsungu me stve to foceni v interieru treba deti. Prodluzuje neskutecne cas a fotky jsou vsechny mazle. Proste vse ma sve + a -.


Mazlení fotky třeba na S22? To jako vážně? A to fotím i v interiéru vše v pořádku. Zajímalo by mě čím jsi fotil. V rodině taky vlastníme jednu P30 a ty fotky to je na dnešek už hrůza.
GalaxyS22plus
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Sateza 12. 4. 2022 11:01

Nekomentuji tvé příspěvky zde, protože ty máš ke všemu co říct.
Nicméně tohle je zcela všeobecně známý fakt, že Samsung má prostě hodně dlouhé expoziční časy (pokud se bavíme o automatice). V tomhle směru je na tom iP určitě lépe a proto má taky menší procento zkažených (čti mázlých) fotek. A i když už tady všichni víme, že máš S22+ a nemáš ani jediný problém, ba naopak mi to přijde, že ty jediný máš.i funkce a HW v telefonu, které Samsung běžně lidem nedává, tak toto je prostě fakt.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod jan.machalik 12. 4. 2022 12:01

GalaxyS22plus píše:
hurec píše:V tom souhlas.
U samsungu me stve to foceni v interieru treba deti. Prodluzuje neskutecne cas a fotky jsou vsechny mazle. Proste vse ma sve + a -.


Mazlení fotky třeba na S22? To jako vážně? A to fotím i v interiéru vše v pořádku. Zajímalo by mě čím jsi fotil. V rodině taky vlastníme jednu P30 a ty fotky to je na dnešek už hrůza.


Ale no tak...Mel jsem S10+, S20+, S21U a ted mam S22U. Vsechny tyhle telefony fotily skvele, az na interier a pohybujici se objekty (deti, zvirata) . Proste v interieru je prakticky nemozne vyfotit rychle se pohybujici deti. A nerikej, ze na tve S22+ to jde bez problemu. Lez jak vez. Bud lzes zamerne, nebo si to ani nemel moznost vyzkouset, protoze si se do te situace treba nedostal....
Galaxy Spica>Xperia X1>HTC Touch HD>Galaxy Ace>Galaxy S Advance>Galaxy S2>Galaxy S4>LG G3>LG G4>Honor 8>Huawei P10>P20>P20 Pro>P30 Pro>Galaxy S10+>S20+>Mi10T Pro>S21U>S22U>S23U->S24U
jan.machalik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sateza 12. 4. 2022 12:57

Jan.Machalik: jak říkám, má ve své S22+ i takové funkce, které jsou asi jen pro hrstku lidi na světě a tím jim dělají z jejich zařízení něco lepšího.

Ale beze srandy, jak jsem psal výše, tohle je všeobecně známá věc, že Samsung má dlouhé časy oproti iP.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod GalaxyS22plus 12. 4. 2022 14:45

Jenže ve finalen ten Samsung ty fotky prostě lepší má o tom žádná. A nějaká sekunda moc nikoho nezajimá
GalaxyS22plus
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků