jaký mobil 6-8 tis. s podporou 5G

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod drevokocur89 28. 4. 2022 11:16

ze.us: zrovna nějak nevidím významnou finanční ùsporu u mobilu bez 5G. Navíc chce do budocna podporu 5G. kdyby nechtěl 5G napadá tě nějaký zajimavý model?
drevokocur89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marvy 28. 4. 2022 12:12

drevokocur89 píše:Pan.nikdo:Mobil bude pro otce. Obvykle má mobil 5 let, takže požadavek na 5G je do budoucna.


To nema cenu podle me, jeste ted mobil s 5G u nas v CR, otec urcite bude mit ten telefon 5 let a vic.Haha neverim,s tim jak obecne jde elektonika dopredu.-)
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod drevokocur89 28. 4. 2022 12:48

Marvy: momentalně použivá Moto Z Play ten puvodní ne Play 2 takže, už to bude 5 let. Každý nepotřebuje nový telefon každý rok, na jeho použití prostě stačí. teď mu už občas černá část displeje a telefon se seká a přesto se ho nechce vzdát s tím že mu to ještě funguje. On má vždy mobil do úplného rozpadu.

-- 28. 4. 2022 14:05 --

Co vzít? Nejvíc se mu libí Poco F3 8/256 a realme GT Master 6/128 vyplatí se ty 2 tisice připlatit?
drevokocur89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 4. 2022 14:37

z Motoroly je nejmíň problémový přechod na novou Motorolu, čistý android, moto displej a moto gesta, to mu bude u jiné značky chybět
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vaso00 28. 4. 2022 16:09

Pokud chce mít mobil dlouho, doporučil bych Xiaomi 11 lite 5G NE. Ta má dostat i Android 14...
Moto, Realme i Poco bych řekl, že skončí u Android 12...
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod drevokocur89 28. 4. 2022 16:38

Vaso00: tak xiaomi 11 lite 5G NE ten mě až tak nezaujal, protože v konfiguraci 8/256 stojí stejně jako Poco, které má lepší procesor. Předpokládám, že i to Poco dostane lepší Android než jen 12 díky alternativním rom ne? Je docela populární a výkon na to má. Teď má na té motorole Android 8.
drevokocur89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foto1977 28. 4. 2022 19:25

drevokocur89:
Tchán doteď spokojeně používá Honor 6 (3/16GB) s androidem 5... :shock:
Ten Realme Master Edition by měl dostat i aktualizaci na android 13.
Ale v případě, že to chcete používat opravdu 5 let tak bych volil tu A52s 5G, tam bude podpora ještě 4 roky...
To se ty 2 tisíce připlatit vyplatí...
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 28. 4. 2022 20:01

Zrovna Edge jako vlajková řada neskončí u 12.. dostane 13 a pak ještě rok security patch... Takže toho bych se zas tak nebál. Je fakt, že Motorola na ty aktualizace v posledních 2 letech pěkně prdí, ale i tak vydá bezpečnostní patch častěji než Xiaomi...Ono člověk co má Motorolu si koupí něco jiného a stejně se vrátí k Motorole... I když je teda občas tahle značka na zabití...
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vaso00 28. 4. 2022 22:46

Já mám Motorolu rád a její gesta jsou skvělá (nechápu, proč něco podobného neudělají další výrobci). Navíc má Moto chvíli po zahájení prodeje i super poměr cena/výkon. Ale jejich SW podpora je prostě fail.
Jinak je ale Edge 20 povedený model za cenu 8k. A v rukou působí hodnotně. Ale není tam nic, proč by jej člověk vyloženě chtěl. Kdyby si více pohráli se SW (HW mají velmi dobrý).
Ale pokud mu stačí nynější Motorola, tak bude jistě spokojený i s tím Realme GT Master Edition, což je super mobil za 6k. Ono i Realme 8 je ted za super cenu, ale to už jsme zbytečně nízko :-)
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 4. 2022 23:09

Vaso00 píše:Já mám Motorolu rád a její gesta jsou skvělá (nechápu, proč něco podobného neudělají další výrobci). Navíc má Moto chvíli po zahájení prodeje i super poměr cena/výkon. Ale jejich SW podpora je prostě fail.

mám jeden a čtvrt roku levnou Motorolu G8 Power, což je mobil, který je 2 roky na trhu, dostal update na A11 a všechny security patch, poslední únor 2022, celou dobu funguje bez jediného SW nebo HW problému, co víc chtít od mobilu za 4tis.? co třeba ostatní výrobci v cenové kategorii 6-8 tisíc, vždyť také nabízí 2 roky podpory,
myslím, že s Motorolou to není tak špatné, jak se všeobecně tvrdí
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drevokocur89 29. 4. 2022 08:17

Ještě mám dotaz nevíte jakou podporu bude mit xiaomi 11T, dimensity 1200 vypada, že je na tom podobně jako snapdragon 870 a cena je podobná.
drevokocur89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vaso00 29. 4. 2022 08:28

Z Xiaomi 11T ti teď píšu... Podporu má mít 3 roky a 4 roky bezpečnostní záplaty. Původně jsme chtěl Moto G200, ale zatím nelituji.
Dimensity 1200 je velmi silný procesor, výkonu se bát nemusíš.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 29. 4. 2022 08:47

pan.nikdo píše:Fascinuje mne, ten požadavek na 5G :D Který je tady v ČR zbytečný.


Nesmíš soudit dle sebe. Jsou lidi, kteří soukromě a pracovně pravidelně cestují po světě. A ve světě to 5G narozdíl od nás využitelné je. Zejména pokud třeba budeš chtít zálohovat fotky nebo videa na cloud a posílat to třeba rodině. A nebo jiná data, která jsou dnes dost velká. Však pouhé krátké video má dnes klidně několik GB.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drevokocur89 29. 4. 2022 09:06

Vaso00 píše:Z Xiaomi 11T ti teď píšu... Podporu má mít 3 roky a 4 roky bezpečnostní záplaty. Původně jsme chtěl Moto G200, ale zatím nelituji.
Dimensity 1200 je velmi silný procesor, výkonu se bát nemusíš.



Pravě potom pokukuji protože cenově je jak Poco F3, tak pravě by asi rozhodla podpora
drevokocur89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 4. 2022 09:17

Vaso00 píše:Z Xiaomi 11T ti teď píšu... Podporu má mít 3 roky a 4 roky bezpečnostní záplaty.

není vůbec jisté, zda to bude i u dalších smartphonu Xiaomi nebo jejich podznačky Poco, aktualizace MIUI jsou nezbytné, protože mj. opravují chyby z předchozích aktualizací
https://svetandroida.cz/xiaomi-meni-pol ... -telefony/
https://mobilmania.zive.cz/clanky/novin ... comments=1
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků