Výběr telefonu do 7000 Kč. Poco M4 Pro vs Realme GT Master

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kenod 25. 5. 2022 20:15

Zdravím, aktuálně mám staříka Xiaomi redmi 3S a už začíná zlobit, tak jsem se začal dívat po něčem novém. Telefon na běžné používání volání, sms, navigace (mapy.cz), focení. Ram min 6GB, úložiště min 128 GB

Priority asi výdrž baterie, kvalita foťáku. Ideálně menší ale nějaké ty mm už asi nehrají roli (vše z těch nových bude větší než to co mám nyní). Telefon nosím po kapsách a i na venkovní práce atd., takže s ním není zacházeno jako v bavlnce.

Dole jsem vypsal telefony, na které jsem se předběžně díval. Asi v pořadí v jakém bych o nich uvažoval.

Díky za rady.

Maximální rozpočet: 7000

Předpokládané využití zařízení: Telefonování, focení, navigace, běžné aplikace (ne hry).

Požadavek na značku: Nyní mám Redmi, takže jsem zvyklý na MIUI, ale asi je mi to jedno.

Mnou navrhované modely: Díval jsem se předběžne na :
POCO M4 Pro 8GB/256GB
Realme GT Master 8GB/256GB
Xiaomi Redmi Note 11 4GB/128GB
Poco X3 Pro 8GB/256GB
Xiaomi 11 lite 5g
Samsung Galaxy A52 A525F 6GB/128GB

Ostatní požadavky: NFC, paměťová karta, lepší foťák, výdrž baterie, 5G nepotřebuju.
kenod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 25. 5. 2022 21:32

Pokud telefon na 5 let a nevadí větší hmotnost tak Samsung
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 5. 2022 08:42

Souhlas, na 5 let Samsung.
Místo A52 bych ale vzal A52s 5G. Sice trochu přes limit, ale je to na 5 let..
anonymni

Odeslat příspěvekod kenod 26. 5. 2022 09:08

Díky a proč myslíte, že samsung je na 5 let a ostatní ne?
Např. v porovnání s Realme GT Master 8GB/256GB ?

Současné Redmi 3s mám taky 6 let.
kenod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 5. 2022 09:25

protože u Samsungu dostaneš nejdelší podporu - aktualizace na nový android + security update
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kenod 26. 5. 2022 11:21

nnnokiaE52 píše:Souhlas, na 5 let Samsung.
Místo A52 bych ale vzal A52s 5G. Sice trochu přes limit, ale je to na 5 let..


Díky. Jsou nějaké výhody toho A52s ? Protože jinak bych raději vzal A52 s 8GB/256GB oproti A52s 6/128.
kenod
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod szantus 26. 5. 2022 13:37

Já bych vzal A52 8GB/256GB - teď vychází v Datartu na 7490,- Kč (akční kódy přímo u karty daného produktu).. Pokud chceš za každou cenu ušetřit, tak A52 6GB/128GB tam vyjde na 6290,- Kč. Na CZ distribuci dobrá cena.
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kenod 26. 5. 2022 14:07

Mrknu se, díky za tip.

Nyní se více-méně rozhoduju mezi tím A52 8GB/256GB (7490 Kč) a Realme GT Master, 8GB/256GB (6490 Kč na CZC).

Nevím proč, ale mám u samsungu zažité že vždy odešel po cca třech letech. Je to teď už lepší?
kenod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 26. 5. 2022 14:10

Mám Realme, jsou tam chybičky, které Samsung nedělá.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 5. 2022 14:21

kenod píše:
nnnokiaE52 píše:Souhlas, na 5 let Samsung.
Místo A52 bych ale vzal A52s 5G. Sice trochu přes limit, ale je to na 5 let..


Díky. Jsou nějaké výhody toho A52s ? Protože jinak bych raději vzal A52 s 8GB/256GB oproti A52s 6/128.


Porovnání:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... one3=10641
Ve zkratce lepší procesor a 5G (vím, že teď je pro někoho naprd, ale za 4 roky to může být jinak, tak mě nekamenujte).

Jinak realme gt master mám (protože se mi líbí-líbil). Ale 5 let bych s ním nevydržel, mám telefon tak 1 až 2 roky. Chybky jsou, ale ty jsou u každého telefonu. V žádném případě neplatí: mám Samsung, tedy vše je OK.
Stačí tady projít diskuze jednotlivých Samsung telefonů..
anonymni

Odeslat příspěvekod kenod 26. 5. 2022 14:29

polda píše:Mám Realme, jsou tam chybičky, které Samsung nedělá.


Máš ten GT master? Jaké např. chybičky? Hledal jsem tady i jinde, ale žádné větší stížnosti jsem nenašel, jen chvála.

-- 26. 5. 2022 15:31 --

nnnokiaE52 píše:Jinak realme gt master mám (protože se mi líbí-líbil). Ale 5 let bych s ním nevydržel, mám telefon tak 1 až 2 roky. Chybky jsou, ale ty jsou u každého telefonu. V žádném případě neplatí: mám Samsung, tedy vše je OK.
Stačí tady projít diskuze jednotlivých Samsung telefonů..


A jak jsi s ním spokojen? Abych se přiznal, je to zatím můj favorit, za tu cenu (6490 Kč za 8G/256G) mi příjde jako nejlepší volba.
kenod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 5. 2022 15:47

Tak namátkou:
-občas paměť sestřelí aplikaci Opera, s jinou nemám problém
-chvili mě zlobilo občasné pomalé rozsvěcování displeje po odemčení. Ale to byla zapnutá nějaká experimentální funkce. Vypnuto a je po problému
-foto v místnosti není moc kvalitní, stejně tak jako selfie, které se i při stažení na nulu pokouší o bokeh, a vzdálenější předměty nejsou úplně ostré
-aktualizace: ještě tento týden jsem měl únorové bezpečnostní záplaty Google, nyní mám dubnové
-Android 12 zatim oficiálně v ČR neni
-automatický jas je pro mě nepoužitelný, potřebuju co nejvíce svítící displej. Ale automatiku zapínám na slunci, kdy ten jas vytáhne neskutečně nahoru

Ale já jsem šťoural, dej mi na týden A52s, a napíšu podobný seznam.
A za tu cenu je to super deal, pokud moc nefotíš ale počítej s tím, že za 2 roky jseš bez aktualizací.
anonymni

Odeslat příspěvekod polda 26. 5. 2022 15:53

Znatelná výhoda je fest rychlý. Někdy fotky neostré ikdyz kamera dobře zaostřená. Odemykání na displayi se e někdy nenabídne. Jinak funguje vyzvánění / upozornění s otevřenou aplikací a jinak ukoncenou . Samsung 52 toto nerozlišuje. Atd . Zas nabíjení mi u Realme super vyhovuje.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kenod 26. 5. 2022 16:36

Takže kdyby jste si nyní měli vybrat, tak by jste do něj nešli a raději ten samsung, ano?

Mě se na tom realme líbí to superrychlé nabíjení, větší baterka, BT 5.2. Nevím jak na tom jsou s přesností GPS (používám na geocaching).

U toho samsungu jsem na druhou stranu naše dost reportovaných problému a stížností, např. s aktualizacemi, tak se samsungovskou nadstavbou, nebo rychlé vybíjení.
kenod
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků