Mobil do 14 000 Android

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Kral 1. 8. 2022 16:42

Zdravím, nyní používám už nějakou dobu iPhone 12, předtím XR a nyní už delší dobu koukám po nějakém android telefonu. Před iPhone jsem měl různé LG, Xiaomi a Samsung. Hlavně bych chtěl zkusit něco jiného a napadlo mě Xiaomi, protože MIUI je dosti podobné iOS. Ke všemu můj kamarád má Xiaomi Mi 9 a je s ní dost spokojený. Také u android vidím výhodu více si věci přizpůsobit podle sebe a taky mě přestává bavit cena příslušenství okolo Apple.
Moje používání je primárně Spotify, sms, volání, Messenger, internet, občas nějaká fotka. Výdrž baterie delší než nynější iPhone.
Preference výrobce: Xiaomi, ale není nutností
Cenově bych se chtěl vejít okolo 14 000 Kč.
Daniel Kral
Junior

Odeslat příspěvekod hanes1 1. 8. 2022 16:53

Ak ešte pretrváva tá akcia na S21+ za 15000Kč tak ten... ak nie, tak S21 FE

Osobne by som volil Samsung kvôli 5 ročnej SW podpore, dobrými fotoaparátmi, kvalitnými displejmi... Cena sa dá znížiť rôznymi cashbackmi alebo vykupmi hocijakého starého smartfónu.
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod Daniel Kral 1. 8. 2022 17:35

Koukal jsem na S21+ a vypadá zajímavě. Jen jsem ještě zahlédl Xiaomi Mi 11. Lepší bude Samsung co?
Daniel Kral
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 1. 8. 2022 17:51

Zcela určitě.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Daniel Kral 2. 8. 2022 06:57

Díky. Vede tedy zatím S21+. Ještě jsem narazil na Google Pixel 6.
Daniel Kral
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 8. 2022 07:24

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepyn 2. 8. 2022 11:04

Řeším výběr podobně, jelikož jsem IPhone nikdy neměl moc se mi do něj nechce, ale klasická 13 mě fascinuje. To by byl fin. strop. Taky koukám po S22 , ale ta výdrž :-(, pak po S21plus nebo S21FE. Prostě se to ve mě mele, jeden den bych byl pro IP13 a pak zase Samsungy u kterých se, ale trochu obávám výdrže, musím říct, že telefon používám hlavně: hovory do 10, zprávy do 10, internet cca 2-3 hod. foto do 20 ks, video 2-3, a nějaké blbinky a zkoušení. Nikdo je v okolí nemá a testy baterek jsem viděl, ale jak se budou lišit od reálu nevím. Hltám info kde to jde, jinak hezký den všem a díky za případné rady a informace.
Pepyn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanes1 2. 8. 2022 15:01

@Pepyn : Rozhodnite sa medzi systémom iOS a Androidom ...
Zvážte, čo do mobilu požadujete :
- používate 2 SIM karty?
- pri fotoaparáte používate aj zoom ?
- máte doma iné Apple zariadenie? (Mac, iPad a pod.) ?
- máte doma iné Samsung (smart) zariadenie?
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 2. 8. 2022 16:00

S21plus má výdrž víc než dobrou. Hlavně si nejdřív vyber systém, o ten jde hlavně.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vaso00 2. 8. 2022 17:53

Měl jsem S22 a mám iPhone 13. A neměnil bych. Vše funguje, foto a hlavně video s vydrž jsou o hodně lepší. Jenže já nejsem náročný uživatel, v mobilu mám pár aplikací. Hlavně volám, fotím, ze sociálních síti jen Instagram, wharsapp. Pokud nejsi vázán na nějaký systém, nebál bych se změny. Navíc máš jistotu, že ten mobil pojede hladce několik let a nebude třeba jej po pár letech měnit.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 2. 8. 2022 18:20

Teďka taky jedu na iOS a jsem spokojený. Asi není nic, co by mi chybělo.
Jinak s21+ jsem byl spokojený. Vydrž parádní, výkon paráda. Jediné, co mi vadilo, byly slabé fotky v interiéru. Tam je iOS jinde. (Mám malé děcka, takže priorita).
U fe mě zklamala slabá vydrž.
Takže, chceš android, sežeň si s21+. Spokojený budeš.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 3. 8. 2022 04:49

Vaso00 píše:Navíc máš jistotu, že ten mobil pojede hladce několik let a nebude třeba jej po pár letech měnit.


Z posledni doby Lg G2, Note4, S7edge, Mate20Pro...nemam pocit ze bych ty telefony musel po 2-3 letech menit kvuli zpomaleni systemu, spis moralne zastarali a za dalsi sva roky by byla spis baterka v haju. A vymazat cache systemu jednou za pul roku nebo za rok taky neni zadna veda. A co se tyce S21+ vydrz IMHO prumerna, ne ze by telefon den nevydrzel, ale ty % padaji rychleji nez napr. na Mate20Pro nebo S7E co si tak pamatuji.

Ale co bys chtel za ty prachy :D ja ted resil neco podobneho, nejsem uz ochoten dat 24K za telefon ikdyz je mam tak kupuji treba rok stare vlajky jako treba ted S21+ v akci pod 15K (Mate 20 Pro za 12K a tri roky bez konkurence). Letos to byl orisek, jedina jaka-taka konkurence S21+ byl Pixel 6 nebo nejaky starsi iphone, zbytek jen cina. Jestli nechces iphone jako ja vem S21+ nebo S21FE taky dobra volba.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod hanes1 3. 8. 2022 11:25

Ja osobne by som základný iPhone 13 na foto nebral .. Nemá to ani len teleobjektív, takže akékoľvek priblíženie bude rozmazané.
Keď už iPhone, tak jedine 13 PRO (Max) ale tie sú už cenovo inde.
Video a vydrž bude lepšia aj na zakladnej iP13 ale to nie je všetko.

Pri Samsungu (od S21 a vyššie) sa netreba báť plynulosti systému po rokoch. Samsung navyše predĺžil podporu na 5 rokov (dostane 4 veľké aktualizácie Androidu a 5 rokov bezpečnostných záplat.... čiže S21tky skončia na Androide 15 a S21FE až pri Androide 16!!!)

Možno by stálo za zváženie priplatit 2-3000Kč a pohľadať S21 Ultra 256GB z druhej ruky ... To už je vyšší level.

Záleží na preferencií a treba si zodpovedať aj otázky, ktoré som kládol vyššie....
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod Daniel Kral 4. 8. 2022 09:57

Tak nakonec se rozhoduji mezi Galaxy S21+ a Xiaomi 12.
Daniel Kral
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 4. 8. 2022 10:09

rano si tam mel, zes objednal S21+...Xiaomi bych nebral.
kultus
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků