Telefon do 5 tis

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 11. 2022 11:34

třeba že dvojitým zakvedláním zapneš rychle foťák?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elv01 26. 11. 2022 12:21

Tom1122 píše:
Marek.P píše:A jiný rozdíl, než že to bude mít delší podporu?

Skoro čistý Android.
Geniální notifikace a gesta...


Jak prosím fungují notifikace? Děkuji za vysvětlení
Elv01
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 11. 2022 13:38

Geniální bych neřek, ale jsou Motorole vlastní, kdy se moto displej, když přijde notifikace krátce rozsvítí, stejně tak je možné získat náhled klepnutím na displej anebo když vezmu smartphone do ruky, poté je možné ťapnutím na notifikaci událost přímo otevřít a reagovat, na samotném moto displeji se kromě notifikací ukazují stabilně hodiny, stav baterie a datum, které lze zkontrolovat výše zmíněným klepnutím na displej, pohybem nebo zvednutím telefonu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom1122 26. 11. 2022 14:54

No asi takto.
V práci mám služební A33 a notifikace na má Motorola vyřešené mnohem lépe.
Na G 5G je nainstalován LineageOS a tam je Always on Display .Dobré,ale ne tak jako Moto display .Pár lidí na forech řešila zda tato funkce Motoroly jde dostat na custom Rom a asi ne...
Aktuální telefon mám Edge 30 a jeden z důvodů pro něj byla Motorola display apk...
Jinak funguje na každé Motorole jak d IPS tak i AMOLed a to tak že v případě lehkého pohybu se rosvítí displej.Pecka to byla u Motoroly X2 kde byly infra senzory a stačilo jenom máchnout nad telefonem.
Jinak aktuálně byla v akci Motorola G32 a vyhrála test v posledním Computeru...
Naposledy upravil Tom1122 dne 26. 11. 2022 18:18, celkově upraveno 1
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod Elv01 26. 11. 2022 15:08

Marek.P píše:Potřeboval bych poradit jaký tel.pro manželku do 5000.
Nákup jen české eshopy
Cena do 5000 kč
Využití: volání, focení, zprávy, hudba
Velikost podobná k Redmi 6, ale to už asi nebude možné
Slušnější výdrž
Ram 4 GB a výše
Paměť 64 GB a výše
Navrhované modely: Xiaomi Redmi 10 2022, Poco M5s, Motorola Moto G41.


Řeším pro manželku to sejné, plus navíc potřebuji NFC. Nakonec budu vybírat z
Realme 8: https://www.alza.cz/realme-8
a Poco M5s https://www.softcom.cz/eshop/xiaomi-poc ... 68472.html
Na těch dvou se mi líbí, že mají AMOled displej a to mi přijde, že to je věc, která jde vidět na první pohled.
Vídíte mezi těmi mobili nějaký zásadní rozdíl, např. ve foťáku? Krom ceny, mi přijdu stejné. Realme se prodává i s adapterem a ochranou folií.
Elv01
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 11. 2022 15:22

no hlavně je tam rozdíl v nadstavbě a AMOLED displej není taky kdovíjaké terno z důvodu možného vypálení
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 26. 11. 2022 15:27

Gesta... zase taková bomba nejsou. Jde o různé neběžné stisky bočních tlačítek a pohybů s telefonem.
Rozhodně v tom nevidím nic geniálního.
Můj předchozí telefon řadu z toho řešil jinak a lépe.

V nastavení jsou tato gesta + co dovedou:
(1) zapnout foťák a přepnout mezi přední a zadní kamerou (pokolébání nebo tři rychlé stisky tlačítka napájení)
(2) rozsvítit svítilnu (vějířové zamávání)
(3) zapnout a vypnout režim "Nerušit" (položení displejem dolů a otočení do normální polohy)
(4) rozsvítit náhled displeje (klepnutí do displeje, šťouchnutí do telefonu)
(5) ztišení vyzvánění při zvednutí telefonu
(6) odemčení zvednutím a pohledem na obrazovku (= vylepšené odemčení rozpoznáním obličeje)
(7) přeskakování mezi skladbami v přehrávači tlačítky hlasitosti (jen při zamknutém a zhasnutém displeji)
(8) vyvolání panelu rychlých zástupců aplikací (poklepání na čtečce)
(9) ovládací centrum (podržení tlačítka vypnutí) - vypnutí, restart, zamčení bez možnosti odemčení otiskem/obličejem, volání v nouzi, přístup k platebním kartám, ovládání IoT zařízení
(10) Přepínání režimu vyzvánění/vibrací

Aktivně používám a jsem spokojen s (4) a (5).
Ty ostatní věci mají své mouchy nebo je aktivně nepoužívám, ale mám je vesměs zapnuté - kromě (6).
Např. ta "pohybová" gesta nefungují spolehlivě nebo vůbec, pokud je telefon v zavřeném flipovém pouzdře. Zkuste třeba gesto zamávání nebo pokolébání, když u toho musíte přidržovat "vlající" otevřený flip. Chce to hodně soustředění a nejspíš i dvě ruce.
Ztlumení otočením čelem na stůl v zavřeném flipu někdy zafunguje, ale většinou ne. Nebudete používat nespolehlivou funkci, která funguje jako loterie.

Ad notifikace: také bych to neviděl jako ideál.
Jsou zde tři způsoby zobrazení notifikací:
(1) v odemčeném stavu,
(2) na rozsvíceném zamčeném displeji
(3) a "rychlý náhled" ze zamčené zhasnuté obrazovky (glance screen).

Některé Motoroly s OLED displejem nemají pravou Always on funkci (zobrazení hodin a ikon notifikací) na zamčeném a "zhasnutém" displeji.

(3) Nicméně Motoroly používají něco, čemu říkají "glance screen - rychlý náhled". Na chvíli po přijetí nové notifikace nebo šťouchnutí do telefonu to ukáže to, co by člověk čekal na AoD (hodiny, datum, aktuální počasí + ikony notifikací). A dají se z toho notifikace částečně ovládat - tapnutím na ikonu notifikace se otevře její text a je možné z ní provést nějakou rychlou akci přetažením ikony na terčík nabídnuté akce (smazat, zavolat spět...).

(2) Na rozsvíceném zamčeném displeji se notifikace kombinují s klasickým ovládacím panelem přepínačů. Listování notifikačními proužky není úplně intuitivní - intuitivní posunutí prstem nahoru (přitažení notifikací "pod čarou" v dolní části) vytáhne klávesnici pro zadání PIN, opačné gesto z této klávesnice ale neodejde (musí se použít svajpnutí ze strany, nebo najít poměrně malá a neoznačená zóna displeje, přes kterou to jde svajpnout zpět). Pro listování tedy člověk musí udělat nejprve gesto nahoru a pak pokračovat gesty dolů. Ono je to sice standardní chování, ale něco v designu zamčené obrazovky mne nutí k tomu to i po půl roce používání dělat špatně a být z toho zmaten.
Na předchozím telefonu se to chovalo stejně, ale design zamčené obrazovky mne tak nějak pobízel k správnému začátku svajpování... a pokud jsem skončil na obrazovce pro zadání PIN, šlo z ní snadno odejít viditelným tlačítkem "Zpět", které na Motorole je nahrazené gestem, které v daném kontextu není úplně intuitivní. Prostě na Motorole se mi občas stane, že se na zamykací obrazovce "zaseknu, ztratím..." - to se mi v předchozím případě nestávalo.

(1) K tomu není co dodat, chová se to obvyklým způsobem.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek.P 26. 11. 2022 16:42

Elv01 píše:
Marek.P píše:Potřeboval bych poradit jaký tel.pro manželku do 5000.
Nákup jen české eshopy
Cena do 5000 kč
Využití: volání, focení, zprávy, hudba
Velikost podobná k Redmi 6, ale to už asi nebude možné
Slušnější výdrž
Ram 4 GB a výše
Paměť 64 GB a výše
Navrhované modely: Xiaomi Redmi 10 2022, Poco M5s, Motorola Moto G41.


Řeším pro manželku to sejné, plus navíc potřebuji NFC. Nakonec budu vybírat z
Realme 8: https://www.alza.cz/realme-8
a Poco M5s https://www.softcom.cz/eshop/xiaomi-poc ... 68472.html
Na těch dvou se mi líbí, že mají AMOled displej a to mi přijde, že to je věc, která jde vidět na první pohled.
Vídíte mezi těmi mobili nějaký zásadní rozdíl, např. ve foťáku? Krom ceny, mi přijdu stejné. Realme se prodává i s adapterem a ochranou folií.
Ta Motorola je za 4000 a má více RAM než oba tebou uvedené tel. a větší uložiště než ten Realme https://www.datart.cz/mobilni-telefon-motorola-moto-g32-6gb-128gb-satin-maroon-pauu0026ro.html
Mluv pravdu a tak zmateš a uvedeš do rozpaků své odpůrce.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod Elnc 26. 11. 2022 18:09

Když už Motorolu do 5 táců, tak aspoň nějakou s Amoled displejem a ne IPS

https://www.patro.cz/motorola-moto-g52- ... coal-grey/
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 26. 11. 2022 18:27

Já kupoval G62 5g za 3990 a až na katastrofální foťák a sporadicky chodící záplaty není telefonu co vytknout. Neurazí ani nenadchne, ale bude to držák.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 26. 11. 2022 19:37

Motorola zaplatuje 1x 2 měsíce, takže reálně 2,5 měsíce mezi záplatami a je jedno jestli je to G za 3ku nebo Edge za 20
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 26. 11. 2022 19:54

a proto měla ještě v říjnu záplaty z května...
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 27. 11. 2022 19:15

Tak sháníme nějaký mobil pro tchána, 70 let, nenáročný uživatel.
Požadavek dobrý display (nejlépe amoled), výdrž baterie, čtečka mimo displej, svižný systém a ideálně aktualizace na A13. Chce to na 5 let, 5g neřeší, má data na předplacence, doma wi-fi. Užívání, fotky vnoučat, mail, i-banking, web a občas youtube videa.
Už jsme byli rozhodnuti pro REALME 9 8/128 za 5900 Kč, ale ta Moto G52 6/128 vypadá také slušně.
Myslíte, že ten foťák je fakt tragédie?
Doteď funguje na 7 let starém Honor 6 3/16GB... :) ale android 5 už je dost omezení...
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elnc 27. 11. 2022 19:40

Nějakou dobu jsem měl Galaxy A32 a byl to na běžné používání velmi slušný telefon.

-- 27. 11. 2022 20:18 --

Akorát ta čtečka je u A32 v displeji.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 11. 2022 20:59

foto1977 píše:Požadavek dobrý display (nejlépe amoled)... Už jsme byli rozhodnuti pro REALME 9 8/128 za 5900 Kč, ale ta Moto G52 6/128 vypadá také slušně.
Myslíte, že ten foťák je fakt tragédie?

dobrý displej Amoled? právě kvůli možnosti vypálení a také tomu, že bílá nebývá bílá bych vzal IPS
a v cenové relaci 5-6 tisíc uvažovat o kvalitě foťáku taky zvláštní, ve dne za pěkného počasí se fotka povede, ale snímky za sníženého světla jsou k ničemu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků