Náhrada za Huawei P30 PRO

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod oli99 21. 11. 2022 18:35

Tenhle telefon byl top.
Foťák
Výdrž baterie
Rychlonabíjení i celkové ovládání a systém. Tyto věci bych také teď požadoval. Ani bych neuvažoval o změně ale už je poznat, že pokulhává za ostatníma, taky už má nějaký ten rok.
Řešil z vás někdo co po tomto kousku?

Chtěl bych najít něco podobného...
Cenově tak do 15k
oli99
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 21. 11. 2022 18:45

Do teď vzpomínám na toho dědka s láskou.
Možná tak pixel, ale bez 5G.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 22. 11. 2022 11:08

Pixel 6 Pro, pokud oželíš 5G/VoLTE u některých operátorů a o něco pomalejší čtečku.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oli99 4. 12. 2022 18:35

No já ho ještě mám a nějak se mi ho nechce vzdávat..

Co jsem se díval tak

Samsung Galaxy S21 FE 5G

Nebo
Xiaomi 12 5G 8GB/128GB
oli99
Junior

Odeslat příspěvekod Lakru 5. 12. 2022 18:22

Dobrý den,

jsem v podobné situaci (hledám náhradu za P30 Pro, ideálně do 15 tis. Kč). Tátovi dosluhuje starší telefon, tak jsem se s ním domluvil, že mu dám P30 Pro a sám si pořídím nový přístroj.

Bojím se ale kvality fotoaparátů. Přijde mi, že P30Pro má super foťák. To mě přivádí k otázce: Našel jste někde porovnání fotoaparátů těch Vámi zmiňovaných telefonů s P30 Pro, tj. u těch Samsung S21 FE a Xiaomi 12 5G 8GB/128GB? Polepšil bych si v tomto směru, kdybych si některý z těchto přístrojů pořídil?

Za sebe jsem ještě uvažoval o náhradě v podobě Honor 80, ale tam jsem právě slyšel k foťáku výhrady.
Lakru
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 5. 12. 2022 19:27

S21fe fotí krásně. Ale ta výdrž, to bylo něco šíleného. Jak píšu, já na dědka P30 pro vzpomínám do teďka. To byl strašně povedený foun.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Kája 5. 12. 2022 19:44

15 tisíc je málo, pokud člověk chce plnohodnotnou náhradu. Já sám jsem rád, že mi zatím slouží. Nejblíže mu (vlastnosti vs cena) bude Pixel 6/7 Pro. Alternativně klasická verze. Kdyby se mi rozbil, asi bych šel do sedmičkového Pixelu Pro (telefoťáček mi přijde fajn věc, zvlášť s delším ohniskem jako u P30P).

Osobně nejsem vyloženě nadšený z foťáku v Pixelu (jakkoli to zní divně), ale není špatný. Dobré na porovnání (nejen foťáků) jsou testy na gsmareně. Samozřejmě, občas tam mohou mít špatný kus... stejně jako na jiných serverech, ale to k tomu patří.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baschiscooo 6. 12. 2022 15:30

Dobry den,

Ja som presiel po troch rokoch z Mate 20 pro na s21fe 8/256. Baterka na Mate uz nevydrzala moc, sice som si ju dal v Huawei servis centre vymenit ale telefon uz necham otcovi a vzal som Samsung. Telefon sa o sebe je super. Nenasiel som zatial nic co by mi vyslovene vadilo. Akurat odomykanie tvarou je o dost horsie ale Mate 20 pro mal na to viac senzorov.
Po par fotkach psa v miernom pohybe je vidiet ze tie fotky su menej ostre nez boli u Huawei ale to je relativne znamy fakt u Samsungov. Co sa tyka baterky ja sa nemozem stazovat ale je pravda ze pracujem z domu takze som vacsinou len na wifi. A v tomto pripade som schopny sa dostat na 6,5 hodiny SOT ale je mi jasne ze ak s nim budete behat po vonku pri pripojeni na 4G to bude asi s baterkou slabsie. Kazdopadne mi pride ze s One UI 5 sa vydrz este vylepsila.
Co sa tyka hlavne Xiaomi, tiez sa mi dizjnovo nova rada paci a uvazoval som nad nou ale pride mi ze do roka Xiaomi, obrazne povedane, vyda dalsich 30 modelov a s updatami na 12 resp 12T to pojde dolu vodou. Samsung ma v plane vydat este myslim dalsie 2 OS upgrady, minimalne teda na android 15 aj pre S21FE. Preto som si ho nakoniec vybral.
baschiscooo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 6. 12. 2022 17:37

12t má také dostat A15.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tubík 13. 12. 2022 12:15

Sam mam Huawei P20 (4 a 1/2 roku). Mam ted objednan Asus Zenfone 9. V Black friday byl i za 13 - 15 000 ted zase vyskocil na 18 - 19 000.
tubík
Junior

Odeslat příspěvekod orgáč 13. 12. 2022 12:29

Mi připadá Huawei sekta něco jako byla dříve sekta Lumie, která pořád tvrdila jak fotí Lumie lépe jak o několik generací lepší modely jiných značek :D

Je to prostě 4 roky starý model, který fotil podobně jako tehdejší konkurence. Za ty 4 roky se žádný velký upgrade nestal, jen se vylepšuje SW na zpracování obrazu.

Problém je, že P30 Pro byl ve své době high-end a teď vybíráš střední třídu, takže kvalitou foto si asi nepomůžeš.

Já osobně bych se vyprdnul na střední třídu a šel po něčem takovém: https://mobil.bazos.cz/inzerat/16194515 ... e-novy.php
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 13. 12. 2022 23:16

Ale jo, ve své době byl Huawei lehce nad konkurencí, P30 Pro i Mate 20 Pro patřily třeba mezi Top 10 fotomobilů. Blbý je, že to bylo před 4 roky, což je v mobilní fotografii něco jako dvě století, ten vývoj jde hrozně moc dopředu a dneska i střední třída kolem 10k bude fotit líp.

Ad náhrada v podobě Zenfone 9 - sedmička byla nejhorší smartphone, co jsem kdy v životě měl (hlavně co do SW a bugů), zajímalo by mě, jestli to od té doby vychytali.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 14. 12. 2022 06:39

neprehanej zase, zadne dve stoleti :D ...letos jsem menil Mate 20 Pro za S21+ a zase takovy skok jako popisujes to neni. A fotografii se dost venuji. Ano vylepsuji SW i HW, ale WOW efekt se nekonal a kdyz vidim jak foti (porad aktualni) S22 tak tam opravdu tak propastny rozdil nevidim, ikdyz tam samozrejme nejaky je. Aktualni stredni trida porad nebude mit vybavu vlajky nebo to bude takovy lepsi "cinan". Huawei si tenkrat svoji pozici tezce vydobil postupnym zlepsovanim vyrobkum vuci spici konkurenci, nejsem zaslepenej vuci zadne znacce, take proto jsem si po spouste vlajkovych samsungu koupil Mate20Pro. Ale dnesni cinani se jen placaji a je jich moc, ani xiaomi ted neni jako huawei tenkrat (pred padem) a zbytek jen paberkuje...
Naposledy upravil kultus dne 14. 12. 2022 16:16, celkově upraveno 1
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 14. 12. 2022 07:26

Dvě století. Dobře bavíš. Pořád fotí lépe než třeba A52s nebo A53.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 14. 12. 2022 17:17

Hele říkám to jako bývalý majitel tohohle mobilu, který jsem pak předal manželce, která ho dnes používá. Oba fotíme na automatický režim. Před 4 lety mě ty fotky fakt bavily, dneska se na ně nedá dívat, člověk si hrozně rychle zvykne na lepší. Půlka fotek zaostřena úplně do pryč (na pozadí), pohybová neostrost, tragédie. OK, nemám srovnání se současnou střední třídou kolem 10-13k (A52/53 za 7500 je už nižší střední), ale však tehdy byl Huawei špička - a do dnešní špičky je to nebetyčný rozdíl. Takový rozdíl není v žádné jiné třídě fotoaparátů, mobily jdou dopředu nejvíc. Když vezmu třeba pět let starý FF/zrcadlo a dnešní FF/mirrorless, tak hlavní rozdíl bude asi v eye focus, ale jinak fotky z obou foťáků budou dost srovnatelné. U mobilů je ten rozdíl dejme tomu každé dva roky velmi znatelný.
Mr.Scully
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků