Na co se dívat při výběru mobilu?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Matej Cernoch 16. 1. 2023 00:39

Jsem majitel iPhonu SE 2020, což je můj pátý dotykač za 12 let.

Problém je, že jsem naprostý technický analfabet a vůbec nevím, na co se koukat, když si vybírám nový.

iPhone jsem si vybral, protože můj starší bratr trvá na tom, že iPhone je jediná značka, která je přijatelná a všechno ostatní je čínský šit a říká, že Apple má výhodu, že jako jediný vytváří vlastní software i hardware na míru toho druhého, kdežto Android využívá ne na 100% kompatibilní směsici hardwaru od různých výrobců, díky čemuž má Apple skvělou výdrž a svižnost.

Jenže s tím, jaký jsem analfabet, nejspíš to bude kec. Myslím si, že iPhone opravdu zastarává pomaleji než mé předchozí mobily, ale co na to mám říct, kupovat si mobil co 2-3 roky je prostě neodolatelné, přestože jsem měl v úmyslu tento používat max. 5.

Avšak, taky mi nedávno suspendovali účet na Redditu a hledám všelijaké způsoby, jak začít znovu, včetně nového zařízení a už dlouho si říkám, že bych měl mít mobil náhradní, čímž by se stal ten co mám teď.

Rozhodně chci mobil,

který vydrží aspoň 3 roky bez toho, aby se z něj nestal jeden velký pomalý sekanec,

umí fotit čistě, dokáže dělat spoustu operaci najednou, aniž be se začal kousat,

aby měl baterii, která nebude potřebovat dobít co 5-6 hodin a

přestože jsem až směšně nenáročný uživatel (jsem boomer, přestože mi je jen 24), měl by můj mobil být schopný zvládat i některé velmi složité operace, protože člověk nikdy neví.

Taky by měl být méně než rok starý.

A neměl by být dražší než 25.000,-, může být o něco dražší, pokud se dá očekávat, že zhruba do Srpna zlevní pod tuto částku. Očekávám, že cena iPhone 14 by mohla.
Matej Cernoch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elnc 16. 1. 2023 11:07

Poslední větou sis vlastně odpověděl sám.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tonda Blaník 24. 1. 2023 13:58

Myslím, že Samsung S21 FE či S22+/ S22 ULTRA, Pixel 7 PRO ti vše absolutně splní ale vlastně i jablíčko :-)

Vše z toho fotí dobře ( Pixel 7 PRO je jeden z nejlepších) nic se nebude sekat a má dlouhou podporu...
Tonda Blaník
Kolemjdoucí