Fotomobil bez limitu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hanes1 21. 5. 2023 23:32

V recenziách často vidím, že video z S23 Ultra je vďaka tej novej stabilizácii +/- už takmer rovnako kvalitné ako v iPhone..
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 22. 5. 2023 07:29

Stabilizace se sice zlepšila, ale kvalitu videa netvoří jen stabilizace. Například detaily, stíny, celkově podání barev... co má iPhone horší jsou odlesky za horších světelných podmínek.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod orgáč 22. 5. 2023 08:43

Nick Cave píše:
orgáč píše:Pročetl jsem toto téma až teď a udivuje mne jak je tazatel zvyklý na bezpečnost u iPhone (ta je opravdu příkladná) a pak vybírá mezi čínou, kde je bezpečnost až na posledním místě.

no nevím...
https://www.fonetech.cz/z-iphonu-je-uda ... informace/


Nevím, jestli jsi to četl, ale týká se to jen App Store a žádné nevhodné informace se neodesílají...a když to porovnáš s tím, co se odesílá číňánkům z jejich telefonů.... :D
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 22. 5. 2023 22:59

hanes1 píše:Nepomohla tomu ani tá aktualizácia? A čo PRO režim v aplikácii fotoaparátu? ..+ existuje aj režim Šport


Aktualizace měly řešit shutter lag, ale nikoliv nastavování příliš dlouhého času závěrky v automatickém režimu, to nevyřešil Samsung zatím nikdy. Ta záležitost se v místním fóru diskutuje v podstatě každý týden, ale nezměnilo se to několik let, tak nečekám, že to nějaká aktualizace najednou pořeší.

Jinak nechci se mýlit, ale PRO režim funguje myslím tak, že neaplikuje některé věci, které jsou samozřejmostí v automatickém režimu, tedy především HDR či odšumění, složení expozic atd.. Takže budeš mít sice fotku třeba s 1/200s, ale bude zašuměná, tmavé stíny, případně přepálená obloha. Pak už je alternativou jedině RAW a matlat se s tím sám, což v kombinaci s PRO režimem mj. poměrně dost popírá smysl mobilu jako jednoduchého foťáku.

Nicméně rychlost závěrky není myslím jediný problém toho fotomodulu, já s tím mám problém vyfotit třeba za horších světelných podmínek i relativně nehybnou dceru, aby neměla z obličeje rozmatlané "cosi", mix šumu a ztráty detailů. Samsungy jsou prostě krásné foťáky do hezkého počasí v přírodě. Fotky v nepříliš dobře osvětleném interiéru prostě nedávají, tečka. A není přitom nutno překonávat fyzikální limity optiky či snímače, stačí se podívat na noční režimy, mobily si umí expozice inteligentně poskládat.

Ad platba - já mám s Pixelem opačný problém. Ač je telefon odemknutý, tak první platební pokus nevyjde a musím telefon odemknout znovu :-D Takže platba omylem se mi odeslat ani nemůže, naopak většinou (pokud není telefon čerstvě odemknutý) musím odemykat jakoby nadvakrát, není mi moc jasné proč. To je zase druhý extrém :-D
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Domin7 23. 5. 2023 08:34

Mr.Scully: a ty máš teda nektery z pixelů nebo Samsung? Protože nejprve píšeš o špatných fotkách skoro nehybně dcery a pak o platbách pixelem?
Tak teď nevím, jestli i to foto dcerky myslíš focení pixelem...?
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 23. 5. 2023 10:31

Máme doma obojí, Pixel 7 Pro mám já, S23 má manželka, protože po mně chtěla mobil kompaktní velikosti a já jsem v téhle malé velikosti lepší fotomobil nenašel (dneska bych vzal jeden z těch levnějších Pixelů, ale v době nákupu neuměly s českými operátory VoLTE a to mě iritovalo).

Já jsem o problémech se samsungáckým foťákem věděl před koupí, ale nepovažoval jsem to za tak důležité. Pak si žena začala stěžovat, že oproti mým fotkám je má zřetelně horší (oba fotíme mobilem na plnou automatiku, víceméně v podobných podmínkách a podobné objekty - hlavně naši malou dceru), kromě chybného nastavení času expozice je to i obecně daleko horší kvalita fotek S23 v interiéru za špatného osvětlení, nejvíc je to vidět na obličejích lidí, které jsou často fakt mix šumu a artefaktů (Pixel taky není dokonalý, mírně podexponovává, aby "ušetřil" na ISO, ale pořád je to o level výš). Dal jsem jí za pravdu a zkoušel jsem jí nainstalovat Google Camera pro S23, bohužel jsem neměl moc náladu se prokousávat tím poměrně složitým nastavením a na nějaké základní nastavení to nefotilo o nic lépe než defaultní aplikace. Ale v místním tématu o S23 jsou lidi, kteří na Google Camera přešli a kvalita fotek se jim razantně zlepšila (resp. se zlepšil způsob jejich zpracování), takže určitě výsledky z S23 (tedy kromě té pomalé závěrky) poladit jdou. Pomalá závěrka podle mě poladit nejde, protože v (polo)manuálním režimu s fixně nastaveným časem se ztratí výhody automatiky (která u mobilů fakt dává díky skvělému zpracování smysl - na rozdíl od klasických foťáků, kde je automatika vysloveně blbost).
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vaso00 23. 5. 2023 12:11

Co se týká videa, tak i přes zlepšení Samsungu je iPhone ještě stále jinde. Když uvidíte dvě totožná videa tak skoro jistě poznáte, co točí Samsung a co iPhone.
Ale je pravda, že ve videu je dost skok od S22 řady.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 23. 5. 2023 13:54

iPhone neměl nikdy úplně nejlepší foťák na trhu, ale mívá často nejlepší video, aspoň z mého subjektivního pocitu. A když už ho některé značky dohnaly v kvalitě obrazu, tak iPhone míval obvykle o něco lepší zvuk, třeba méně zkreslení na koncertech atd.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod orgáč 23. 5. 2023 14:18

Mě se na iPhonu nejvíce líbí stabilita kvality fotek. Možná nějaký číňan udělá pro profi oko ostřejší fotku v některých situacích, ale takovou stálost kvality fotek nenabídne žádný jiný telefon.
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 23. 5. 2023 14:29

Těžko říct, co to znamená, opět se oženu Pixelem, že ten udělá stabilně dobrý fotky v každý situaci. Mluvíme-li o hlavní čočce. U teleobjektivů nebo selfie kamery už budou pravděpodobně jiné značky lepší. Zrovna teleobjektiv má Samsung docela vymakaný. Selfie ani nevím, tam prostě je ten pokles kvality znát u každého mobilu.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod orgáč 23. 5. 2023 14:47

Když nad tím tak popřemýšlím, neznám nikoho ve svém okolí, kdo fotí mobilem a pak fotky tiskne na velké formáty, aby viděl nedokonalosti fotek v detailu. Buď se to dá na sociální síť nebo prožene nějakým WA kecálkem a tím to hasne. Pár exotů se najde, co ukážou pár fotek na televizi a tím to opět hasne.
Zbytek fotí profi foťákem. Tudíž mi z toho logicky vyplívá, že důležitější je pro mne stálost kvality, než nějaké top místo v jedné kategorii.

PS: subjektivní dojem pro rýpálky s Androidy :D
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 23. 5. 2023 15:18

Každý mobil má své plus a mínus.
Jo u iPhone 14PM co mám, tak neřeším nic. Jako lama vytáhnu foťák a fotím a v 99% se fotka povede.
S23U má suprový zoom, to je prostě topka. Jenže jsem to použil dvakrát na zkoušku. Priorita byla stejně hlavní objektiv.
Teď jsem sehnal na zkoušku Xiaomi 13 pro a musím říct, že to není špatný. IMX 989 mě dost překvapil. A 120W nabíječka? Oproti iPhone to je nebe a dudy. (životnost baterie neřeším, mobily měním jak ponožky) a odpadlo ní nabíjení přes noc.

Takže jak s23U, pixel 7 pro, Xiaomi 13 pro, iPhone verze pro, jsou povedené mobily a člověk bude spokojený.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Domin7 23. 5. 2023 18:50

Taky se zde neustále opakuji. Byl jsem 15 let u androidu. Měl jsem jen iP3G. Poslední 3 roky jsem průběžně a doslova hooodně často střídal S21, S21 Ultra, iP12Pro, S22 Ultra, iPhone 13Pro (měl jsem i 13Mini - naprosto boží mobil s úžasnou velikostí a na takovou velikost peckovní výdrž), S23 Ultra, iP14Pro, S23+ a zas iP14Pro...ufff...no a nakonec jsem zůstal u posledně jmenovaného... A je to přesně pro úžasnou konzistentnost, resp. minimální ztrátovost u fotek. Vytáhnu mobil, zapnu foťák, vyfotím a 99% fotek je úplně v pohodě! Video je top. Výdrž na baterii taky. K tomu magsafe do auta úplná pecka, i když to lze pořešit krytem Pitaka. Pomalejší nabíjení mi zas tak nevadí - den vydržím v klidu a přes noc nabiju.

Proto, i když mi ten systém uuuuuplne nesedí, jsem u jabka a udělal jsem to naopak, než bývá často doporučováno a to v tom smyslu, že telefon mám iP a tablet Samsung - a ten pak používám na propojení třeba a telkou a nebo na filmy, protože do něj narvu paměťovou kartu a neřeším to jako u jabka, kde to je úplně na houby.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 23. 5. 2023 23:38

Jo, nic proti poslednímu iPhonu, teď jsem zkoušel s kamarádem pár cvaků v interiéru a fotí taky hodně pěkně, z těch pár cvaků vypadal líp než S23. Pro mě je největší překážka ten systém, to prostě nepřekousnu, proto musím vybírat u androidů (a naštěstí tam je výběr pestrý). Myslím, že klíčová je prostě ta věta, že každý z těch jmenovaných modelů výše je prostě super. Každý má nějaké mušky a pak už je to otázka osobních priorit. A všechny si svoje kupce najdou.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanes1 24. 5. 2023 00:17

Vy tie foťaky na S23U dissujete a pritom to taká hrôza rozhodne nie je ...
Ak si odmyslím pomalú uzávierku, tak sú fotky top.
Na pohybujúce sa objekty to nie je.
hanes1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků