Fotomobil bez limitu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod orgáč 20. 5. 2023 10:51

Pročetl jsem toto téma až teď a udivuje mne jak je tazatel zvyklý na bezpečnost u iPhone (ta je opravdu příkladná) a pak vybírá mezi čínou, kde je bezpečnost až na posledním místě.

Každopádně také bych volil Samsung.
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maniakovzostravy 20. 5. 2023 11:50

Domin7 píše:Ad foťák: tohle jsme zde psali a je to prostě tak. Vždycky píšu, že používat nějaké další režimy, PRO režim a zkracovat závěrku nebo jiné app je naprosto nepohodlné a hlavně by to tak být vůbec nemělo! Je to stroj za 35K a člověk má pořád někde něco bastlit?! Kde to jsme? Nehledě na to, jak správně píšeš, potřebuješ rychle vytáhnout a fotit a ne se sr.a.t s nějakým nastavováním!

Ad velikost: opět jsem to zde psal! Pro (alespoň trošičku aktivního člověka) je to nesnesitelná cihla! Ale i pro běžného člověka v létě do kraťas! A nosit ten mobil v koženém pouzdře u pasu jako jeden ze zdejších uživatelů, tak to je tak pro nějakého dědka z před 25 lety? Sám bych se k Ultře rád vrátil, ale focení pohybu (objektivní problém) a velikost (subjektivní "můj" problém) mi to nedovoluje!

Sám jsem zvědav, jak dlouho to s velikostí vydržíš, protože píšeš po 14 dnech a spíš mě bude zajímat (opět jsem to psal) doba za 2-3 měsíce.

A k tvému dotazu: nevím, zda si to pamatuji přesně, ale mám za to, že to zabezpečení spočívá v odemknutí otiskem ne? Asi to nefunguje tak, že vytahnes mobil z kapsy a jen prilozis k terminálu bez odemknutí otiskem. Možná se ale pletu...



Jo ze vším sem počítal a i přesto jsem šel do té ultry.

Určitě ještě napíší po delší době užívání.

No jde mi o to že na iPhone jsem mohl mít aktivní neustále NFC. A při platbě stačilo dvakrát stisknout zamykacích tlačítko a ověřit přes Face iD a až pak platba proběhla.

-- 20. 5. 2023 12:53 --

orgáč píše:Pročetl jsem toto téma až teď a udivuje mne jak je tazatel zvyklý na bezpečnost u iPhone (ta je opravdu příkladná) a pak vybírá mezi čínou, kde je bezpečnost až na posledním místě.

Každopádně také bych volil Samsung.



No nevím - každý na to má svůj názor. Nedělám si iluze že šmírují jen Číňané. Šlo mi spíše o celkový příští androidu k soukromí a bezpečnosti. Mnoho podvodných aplikaci ve store- viry díky otevřenosti systému atd.
maniakovzostravy
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 20. 5. 2023 12:05

Maniakzostravy:

Nemyslel jsem to špatně, já, pokud bych musel jít do androidu, tak taky Samsung. A opět se budu opakovat, tak kdyby byla Ultra ve velikosti pluska, tak s odřenýma ušima a skřípěním zubů jdu asi taky do ní namísto iPhonu. Mám velké dlaně, ale Ultra už je skutečně Phablet než phone!

Ad NFC: ale u Samsungu je taky aktivní stále, resp. ho nijak nemusíš zapínat. Prodejce zadá platbu na terminál, ty vytahujes telefon, prilozis palec na otisk a platíš. Nic víc ani nic.dalsiho přece neděláš!?
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 5. 2023 12:15

orgáč píše:Pročetl jsem toto téma až teď a udivuje mne jak je tazatel zvyklý na bezpečnost u iPhone (ta je opravdu příkladná) a pak vybírá mezi čínou, kde je bezpečnost až na posledním místě.

no nevím...
https://www.fonetech.cz/z-iphonu-je-uda ... informace/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maniakovzostravy 21. 5. 2023 08:12

Domin7 píše:Maniakzostravy:

Nemyslel jsem to špatně, já, pokud bych musel jít do androidu, tak taky Samsung. A opět se budu opakovat, tak kdyby byla Ultra ve velikosti pluska, tak s odřenýma ušima a skřípěním zubů jdu asi taky do ní namísto iPhonu. Mám velké dlaně, ale Ultra už je skutečně Phablet než phone!

Ad NFC: ale u Samsungu je taky aktivní stále, resp. ho nijak nemusíš zapínat. Prodejce zadá platbu na terminál, ty vytahujes telefon, prilozis palec na otisk a platíš. Nic víc ani nic.dalsiho přece neděláš!?



Neboj neberu to špatně. Naopak jsem rád za každý slušný a věcný příspěvek a podílení se o vlastní zkušenosti.

Ano NFC máš pravdu. Funguje to tak. Jen se mi stalo že jsem zaplatil mobilem i když jsem platbu chtěl platit hotově. Obsluha myslel že budu platit mobilem zadala platbu na terminál a když jsem z ruky telefon položil na pult platba se provedla aniž bych chtěl. Tohle se mi u iPhonu nestalo. Vždy jsem musel 2x kliknout ze budu platit. U Samsungu stačí když je mobil odemknuty
maniakovzostravy
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 21. 5. 2023 08:28

Tak mobil to nemohl tušit :-)
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 21. 5. 2023 09:03

maniakovzostravy píše: Ano NFC máš pravdu. Funguje to tak. Jen se mi stalo že jsem zaplatil mobilem i když jsem platbu chtěl platit hotově. Obsluha myslel že budu platit mobilem zadala platbu na terminál a když jsem z ruky telefon položil na pult platba se provedla aniž bych chtěl. Tohle se mi u iPhonu nestalo. Vždy jsem musel 2x kliknout ze budu platit. U Samsungu stačí když je mobil odemknuty

Ono to NFC zase tak velký dosah ale nemá, takže aby se to stalo takto, je potřeba položit telefon na terminál. Některé terminály mají NFC z boku, takže pokud je volně položen na pultu, opět je potřeba telefon vlastně položit k němu. Opravdu nevím jestli je v takovém případě na vině telefon.
(Omlouvám se za oftopic reakci.)
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod maniakovzostravy 21. 5. 2023 09:31

No tenhle to měl z boku a nabylo tam moc místa. Takže to byla velká náhoda. Ale i tak mě to zarazilo. Myslel jsem že to bude nějak více zabezpečené.
Naposledy upravil maniakovzostravy dne 21. 5. 2023 18:31, celkově upraveno 1
maniakovzostravy
Junior

Odeslat příspěvekod hanes1 21. 5. 2023 14:11

maniakovzostravy píše:

6A. Foťák venku a zoom jsou super ze všech objektivu.

6B. Opravdu doporučuji zvážit pořízení pokud máte a rádi fotíte děti či zvířata - hlavně při horším světle. Fotky jsou často maznute. Dá se to částečně řešit nastavením a aplikaci třetí stran, ale není to pohodlně a rychle pokud děláte momenty.

7. Doporučuji variantu 512 Gb - 256Gb je dost málo - sytém zabírá skoro 50 Gb.


Nepomohla tomu ani tá aktualizácia? A čo PRO režim v aplikácii fotoaparátu? ..+ existuje aj režim Šport

Čo sa týka systému, určite nezaberá 50GB ... v tych nastaveniach- starostlivosť o zariadenie - uložisko treba povoliť prístup k niektorým položkám a akonáhle to povolite, tak uvidíte, že systém zabera možno tak do 25GB
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 21. 5. 2023 17:30

Hanes: tohle to je paráda! 98% lidí jsou laici, kteří neví co je ISO ani expozice atd! Takže tito lidé mají vytáhnout mobil z kapsy a aby vyfotili své dítě nebo psa nebo manželku na kole, tak musí řešit režim sport a PRO režim a nejlépe fotit do RAWu a podobně! Tohle u telefonu za 35K je naprostá pecka, že jej může používat i fotografický laik!
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod passé 21. 5. 2023 17:48

Kdyz chteji lidi fotit na automat, tak nemuzou mit fotky jak ze zrcadlovky.
passé
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eaazy 21. 5. 2023 18:15

Za mě osobně S23U.

Protože výborný telefon nedělají pouze foťáky a výborný foťák neznamená pouze excelentní hlavní, ale vyváženost všech...
Eaazy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maniakovzostravy 21. 5. 2023 18:34

hanes1 píše:
maniakovzostravy píše:

6A. Foťák venku a zoom jsou super ze všech objektivu.

6B. Opravdu doporučuji zvážit pořízení pokud máte a rádi fotíte děti či zvířata - hlavně při horším světle. Fotky jsou často maznute. Dá se to částečně řešit nastavením a aplikaci třetí stran, ale není to pohodlně a rychle pokud děláte momenty.

7. Doporučuji variantu 512 Gb - 256Gb je dost málo - sytém zabírá skoro 50 Gb.


Nepomohla tomu ani tá aktualizácia? A čo PRO režim v aplikácii fotoaparátu? ..+ existuje aj režim Šport

Čo sa týka systému, určite nezaberá 50GB ... v tych nastaveniach- starostlivosť o zariadenie - uložisko treba povoliť prístup k niektorým položkám a akonáhle to povolite, tak uvidíte, že systém zabera možno tak do 25GB


Bohužel aktualizace tomu nepomohla. Někde jsem četl, že by v červnu měla být nějaká větší aktualizace pro foťaky. Tak doufám, ale moc tomu nevěřím - je to dlouhodobý problém.

S tím úložištěm jsem to netušil. Mám android jen 14 dnů. Beru to co vidí obyčejný uživatel.

-- 21. 5. 2023 19:37 --

Eaazy píše:Za mě osobně S23U.

Protože výborný telefon nedělají pouze foťáky a výborný foťák neznamená pouze excelentní hlavní, ale vyváženost všech...



Za mě je to o preferencích. Každý mobil používá jinak a má jiné očekávání. Já osobně kdybych kvůli práci nepotřeboval android jdu opět do iPhonu 14 Pro.
maniakovzostravy
Junior

Odeslat příspěvekod Eaazy 21. 5. 2023 19:56

Kdybyste šel znovu do iPhonu, tak jen potvrzujete moje slova. Je iPhone nejlepší fotomobil? Ne. Má ale jinak vyrovnanou soustavu foťáků? Ano.
Eaazy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Domin7 21. 5. 2023 20:22

Pasee (nebo jak máš ten Nick): no comment

Eaase: přesně tak! Vyrovnanost je to, co dělá fotosoustavu prvotřídní.

Má iPhone nejlepší fotoaparáty? Ne. Má nejmenší chybovost pro 99% uživatelů a nejlepší video? ano
Domin7
Schvalování příspěvků

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků