QTEC 8310.....

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod will27 31. 12. 2005 00:22

Tak jsem se rozhodoval,jakej telefon si mam koupit.....chtel sem neco,co umi pekne fotit,hlavne makro......a takhle jsem dopadnul.....Nakonec jsem si rek,kolikrat jsem potreboval se svou starickou S65 fotit..... A navic za 6k od eurotelu....kdyz K750 by byla za 5,5k........ A navic,kdyz jsem ho videl...nadhera pro oci...

1. Display je neco uzasnyho....protoze jsem byl zvyklej na hruzu v s65.... Kdyz sem to porovnaval s N70,tak je to taky peknej rozdil...

2.zamrzi,ze k tomu nedaji pametovku..ale stejne by dali tak 128mb,takze si clovek musi neco vetsiho koupit..

3.ohledne rychlosti nemam vyhrad... :lol: trochu sem se bal po te megarecenzi,ale pomaly je to jen po startu,nebo po instalaci noveho programu...coz mi nevadi...

4.Co se tyce programu na WM 5...je to bida,ale kdo hleda....

5.Wifi.... :D

6.Ohledne fotaku....nic moc,ale takova tragedie,co pisou tady v recenzi to neni....S65 fotila hur....(muj nazor)..... A navic na tom krasnym display je to taky rozdil... :D

7.A ted taky neco proti... zakladni vybaveni telefonu= 0 ...... pouzivam jen WM player... Ale jak rikam...staci hledat na netu,nebo se poptat nekoho s Mpx220.....

8.Mechanizmus zandavani simky je docela komedie...

9.Karta pod baterkou....ale zase kdyz si tam date 1gb...kolikrat to budete vyndavat...asi nikdy...

10.Sluchatka...celkem dobry...zvuk super... Ale iPoda nezahodim..

11.T9 spatna, ceska lokalizace taky...

Ale jinak musim rict,ze jsem naprosto unesenej...kdyz se clovek podiva na ten telefon a pak na N70...hned jede ocima zpatky na QTEC...je fakt hezci..a kdyz srovnate ty displaye..... Jen ten fotak muze cloveka odradit...jiny duvod nevidim... Ale uprime proti digitalu nema zadnej tel.sanci, takze jsem se nakonec rozhodl takhle.....a zatim spokojenost.... Hraju si s s nim zatim tak pul dne...ale az prijdu na nejaky dalsi mouchy,napisu...
will27
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krtenek 31. 12. 2005 11:55

Tak to vypadá na on-line inkrementálně doplňovanou recenzi ve fóru. :mrgreen:
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod will27 31. 12. 2005 12:17

Ale...jen chci napsat,jak to vidi normalni uzivatel.........nechci tady rozpoutat flameware s nokiari atd...
Naposledy upravil will27 dne 31. 12. 2005 18:19, celkově upraveno 1
will27
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krtenek 31. 12. 2005 18:09

Však já to myslel taky úplně seriózně.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod will27 31. 12. 2005 18:21

JJ..... Jen jsem chtel napsat dojmy a proc jsem radsi sahnul po Qteku... Zatim se mi ani jednou neseknul.....beha jako svycarsky hodinky... :lol: Mam trochu problemy s pameti...ale v pondeli dokoupim pametovku a je to.........
will27
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod cenebris 2. 1. 2006 01:52

Rozhoduji se prave mezi tou 8310 a 9100 (mda vario). Zajima mne zda na tom vyrizujete emaily nebo chatujete pres icq, proste zda pisete hodne textu nebo jej pouzivate jen jako takovy lepsi "obycejny" mobil?
cenebris
Junior

Odeslat příspěvekod Petr.Sybol 2. 1. 2006 08:35

Dlouho jsem váhal při výběru nového telefonu, bral jsem v úvahu N70, ale po přečtení různých diskusí a 2 dny vyzkoušení bych ho nejradši vyhodil z okna. Nakonec jsem objednal Qtek 8310.

+ Osobně se mi více líbí design Qteku
+++ Ovládá se mi mnohem lépe než N70. Na N70 mi nesedla klávesnice. U N70 jsem často stisknul klávesu, kterou jsem nechtěl. Hlavně při psaní sms a těžko bych si na to zvykal.
++ Otevřený systém Windows Mobile (Symbian jsem měl N6600, poté chvíli půjčenou 6681, takže výhody/nevýhody obou systému tak trošku znám. Co se týče dalších aplikací/her, tak na Symbian je toho mnohem lépe a softu jsou mraky, ale kdo umí hledat, najdei pro WM5. Většina výrobců už aktualizovala software pro VM5. Některý software z Windows Mobile 2003SE je i dle zkušeností jiných uživatelů kompatibilní.
+ QVGA s výborným jemným rozlišením (oproti N70 je rozdíl dobře poznat)
+++ Pro práci ideální, dokonalá synchronizace s Outlookem, kde Symbian zaostává
+++ Wifi (pro mě velice výhodné)
++ Rozměry, hmotnost

Nekupuju telefon kvůli fotoaparátu, tak i kdyby měl Qtek fotit místo bílé černou, tak mi to může být jedno. Na telefonu jsem nikdy foťák nepoužíval.
Petr.Sybol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod will27 2. 1. 2006 10:00

Tak E-maily a QTEK,to je proste pohoda...pouzivam je hodne a muzu rict,ze na tohle je Qtek delanej... Horsi je to s tou T9,ktera zkracuje...ale kdyz si budete vybirat slova bez hacku,ktera v t9 jsou(ne vsechna)...tak si je da na zacatek jako nejpouzivanejsi a mate to....a slova,ktera nejsou si ulozite...mam tel. tri dny a uz se mi pise vyborne....
will27
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod will27 2. 1. 2006 10:02

Jo a na to icq jeste neni cekam,protoze Agile messenger nefunguje,jak by mel.... Ale jinak ICQ funguje i pres net,takze neni problem...akorat je to trochu drazsi... Jeste nejakej program na icq hledam...je tu IM+ atd...chce to jen cas a odzkouset to... :lol:
will27
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod cenebris 3. 1. 2006 00:46

Diky za odpoved, a nejde tu t9 nejak vymenit/nahrat jinou, ktera nezkracuje? Napr. pouzit anglickou a naucit ji ceska slova bez hacku? :)

A co organizace casu? Vyhovuje? Pouzivas veci jako facade nebo papyrus nebo ti staci reseni microsoftu?
cenebris
Junior

Odeslat příspěvekod Petr.Sybol 3. 1. 2006 08:16

Zdravím.

Chtěl bych se zeptat majitelů Qtek 8310, zda při psaní sms je při začátku každé nové věty automaticky první písmeno "velké"?

Příklad: Ahoj, jak se vede. Přijdu v šest hodin. Dám ti do tlamy.

Díky.
Petr.Sybol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M4rtin 3. 1. 2006 13:40

Mam Motorolu mpx200, ktera ma WM2003, bez ohledu na jine veci je to super. Telefony bez OS se mohou jit zahrabat, protoze si kazdy da do telefonu jen co potrebuje.

Bohuzel chci novy telefon. Mpxko mi v soucasne dobe vydrzi jeden den. Kdyz jsem to kupoval, rikal jsem si, ze mi to nebude vadit, ale opak je pravdou. Samozrejme mi QTEK padl ihned do oka, ale pak jsem si precetl na foru, ze pri normalnim pouzivani vydrzi jeden a pul dne. Jaka je zkusenost s baterkou?

Mam pocit, ze budu muset jit do nejakeho telefonu bez OS, protoze vsechny jsou na tom stejne :(
M4rtin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 3. 1. 2006 13:48

M4rtin píše:Mam pocit, ze budu muset jit do nejakeho telefonu bez OS, protoze vsechny jsou na tom stejne
A proč? :shock: Však: Telefony bez OS se mohou jit zahrabat, protoze si kazdy da do telefonu jen co potrebuje. :mrgreen:

(snad byl trapný vtip pochopen)
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M4rtin 3. 1. 2006 14:16

:D
Ale opravdu by me to zajimalo :) Ozelel bych i tech 12tisic, kdyby se spojila aspon trosku dobra vydrz se smartphonem :)
M4rtin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 3. 1. 2006 14:23

tak si kup Treo:)
USER47
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků