mobil s profi kalendářem a foťákem do 8 tisíc

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vojtec 11. 4. 2007 17:08

Ahoj,
přecházím ze stařičkého rozpadajícího se SE P800 (ale jinak zcela vyhovujícího) a rozhoduju se teď, jaký mobil koupit a mám následující požadavky:
- pohodlný a rychlý kalendář a pokud možno taky úkolovník (priority ap.). Co jsem se díval např. na SE W810i nebo K750i, tak tam mi kalendář přijde naprosto nevyhovující - jednak například není možné jednoduše procházet týdením přehledem a vidět co je který den, taky zadání nové události není úplně rychlý
- s tím související fungující synchronizace kalendáře s PC
- kvalitní velký displej
- alespoň trochu rozumnej foťák - potěšilo mě, kdyby zvládal vyfotit A4 textu a ta by byla pak čitelná... např. u Nokie E50 je to problém...
- co nejnižší cena
- ostatní funkce už nijak nutně nepotřebuju, ale potěšil by mě rozumnej přehrávač MP3, nějakej OS (doteď jsem měl Symbian), prohlížení dokumentů, rádio, ... ale nic z toho není důležitý, hlavní je ten kalendář a úkoly....

Pokud máte s nějakým mobilem a s kalendářem zkušenosti, prosím napište je sem, díky.

zatím mě zaujaly tyto mobily: nokia E50, nokia 5500, nokia N70, nokia 6233, nokia 5300, samsung D900.

Díky za zkušenosti!
vojtec
vojtec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ConPower 11. 4. 2007 17:39

Text čitelně vyfotíš zpravidla jen telefonem, co má foťák s AF, tady jen D900. Ten má navíc i dost dobrý organizér a se synchronizací taky není problém. Jen cena by mohla být trochu problém, tady je celkem velká. Co se týče zbývajících, text jde přečíst i z N70, pokud ho vyfotíš přední kamerkou pro videohovory. Jinak organizace a další funkce bezproblémové, díky OS nahraješ, co chceš, což určitě víš.
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod samooo 11. 4. 2007 18:01

Nokia je vyhovujúca až na fotoaparát, text s ním neprečítaš.
Ja by som asi bral Nokiu N73, ktorá je podľa mňa v dnešnej dobe najlepší foun aj dizajnovo aj funkčne
Nokia 3310 -> Motorola V235 -> Nokia 6233 Black + 1GB MicroSD -> Nokia E51 -> HTC Touch HD -> Nokia N97 -> Nokia N900 -> Motorola Milestone

$amo
samooo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 11. 4. 2007 18:32

2 samooo:
- co nejnižší cena n/quote]
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vojtec 11. 4. 2007 19:05

Jak o tom tak uvažuju, tak možná ten text nebude to úplně klíčový. Ale hodilo by se to. N73 už je fakt za moc, rád bych se dostal do těch osmi, D900 je právě na té pomyslné hranici...
A máte někdo nějak více zkušenosti s úkolama? Na starým P800 jsem tam měl možnost nastavit jak prioritu, tak i kategorii, ale u všech těchto telefonů jak na to tak koukám, jsou to jen jednoduchý poznámky....
vojtec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michadelik. 11. 4. 2007 19:11

vem si N70...dobry fotak a text vyfotis tim prednim fotakem,pokud teda nepotrebujes super dobry displej tak by ti mela vyhovovat....no jinak ta D900 se da sehnat za 7000.
Michadelik.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojtec 12. 4. 2007 21:39

dneska jsem koukal na e50 a kalendar ma fakt super, kdyz clovek najede na vybrany den, tak se objevi bublina s udalostma, coz napriklad u d900 neni.... dival jsem se treba jeste na 5500, ktera ma taky symbiana, ale tam ten kalendar tak dobrej neni, pokud se nepletu...

chtel jsem ale vyuzit slevy u oskara, ale tam e50 v nabidce neni, skoda :( netusite, kde se da nejlevnej koupit?

taky jsem trosku pokukoval po n73, ale to uz je fakt za hodne, u oskara se slevou za tarif za 9, coz neni tak sileny, ale asi pujdu do te e50.... anebo n70... no uvidime...
vojtec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lojza_ 12. 4. 2007 23:01

Když jsem hledal mobil, který by dobře zvládl organizaci času, měl snadno přístupný kalendář apod., ani jsem netušil, jak dobrý výběr byl právě smartphone E50. Symbian má možná některé nevýhody oproti windows mobile, ale myslím, že to je i o zvyku. Aktivní pohotovostní režim, kdy na hlavním displayi vidíš nejbližší upomínky nebo schůzky je velmi praktická věc.

Věci vyfocené jejím foťákem jsou na displayi krásně čitelné. V PC je vidět jeho (ne)kvalita, ale s novým firmware se to zlepšilo. Sehnat jí můžeš na mnohém internetovém obchodě a nyní už za příjemnou cenu pod tebou požadovaných 8000,-kč.

Nedostatku aplikací se už bát nemusíš, je jich plno a pořád přibývají. N70 bych nedoporučoval. Už jenom kvůli tomu, že E50 je přímo určená pro organizace času, N70 je víc multimediálně zaměřená a má starší Symbian.
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojtec 13. 4. 2007 12:37

Toz diky za tipy, ten fotak me docela mrzi, ale co uz, asi bude E50 nejlepsi volba. mit nejaky tri tisice navic, tak jdu do n73, ktera mi prijde funkcne dost podobne jako e50 a ma supr fotak, ale ta cena :( v tomhle jednoznacne vede e50... zatim nejlevnej jsem ji videl tu za sest tisic:
http://www.mobilni-telefony-biz.cz/noki ... 0_322.html
vojtec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jan68 20. 4. 2007 07:38

Ta cena se mi zdá až podezřele nízká, jenom jestli to nebude šedivka
Jan68
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků