4ka - Štvorka - nový operátor na Slovensku

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod steve 15. 11. 2021 11:35

Tak toto ma uz celkom zaujima, lebo napr. Sloboda 100+ za 10€ mesacne ponuka 100 minut alebo SMS a 15 GB dat, pripadne horsie pokrytie sa da obist prihlasenim do siete Orange - /odporucam aj clanok na slov.mibilmanii/. Kto by to pred rokom povedal, ze ked vela nevykecavam, resp. pouzivam Viber, Whatsapp atd., budem mat tolko dat? Teraz su na rade traja mocni, do Vianoc daleko. Uz aj Radost za 20 tymto straca svoj lesk.
steve
Junior

Odeslat příspěvekod jenik3 8. 6. 2022 20:58

Nabizi 4ka nejaky tarif s daty pro navstevniky? Budeme na SK v cervenci a srpnu a data by se hodila. Asi nic na fakturu, lepsi je predplacenka. Simku dam do wifi routeru.
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod steve 9. 6. 2022 06:26

Ak chces len 4ku, tak opatrne, pokrytie ma slabsie a vacsinou ta prepina na 3G siet Orange, bez odskusania na konkretnom mieste je to s velkym otaznikom. Ja pouzivam Prima data od Orange, oplati sa 10 GB za 10€ a 4G mas vacsinou zabezpecene. Volanie z tejto SIM karty je vsak drahe, az 10 centov/min., na to je momentalne najlepsi Tescomobile za 3,9 centov/min. Na dovolenku ci SC je preto pre mna jednotkou 2 simkovy mobil.
steve
Junior

Odeslat příspěvekod TTxx 21. 6. 2022 01:41

Moje aktulani zkušenost:
Predplacenka stojí 8€.je na ní 4€ kredit a 4€ Sloboda data první měsíc (neomezený = 300GB v síti 4ky to odpočítává appka kolik dat v Orange nepíše - údajně 20GB) Tarif po měsíci uz stojí 14€ :-\ ale možnost mít i balíček "jen" 1GB za 2€ není zlé.

Lokalita: Martin a okolí + výlety na hory. Telefón Redmi 10Pro. Dual na druhé SIM o2 volnost a 2GB za 5€
Nepotřebuji mnoho dat. Vyžiji i s těmi 2GB.

Martin jsem v síti 4ky a 4G. Rychlost dle speedtestu 4-20Mbits. Problém ztrácí pakety a občas musíte vícekrát kliknout :-[ Přitom signál plný. SIM o2 4G+ a rychlosti nad 100Mbits a limitováni jen spotřebou.

Okolí Martina telefón vytuhne... Plný signál svítí roaming a síť Orange. Po několika minutách/vypnutí dát sláva jste v Orange a máte H+. Což překvapivě je svižnější než 4G od 4ky ač rychlost je nejčastěji jen okolo 10-15Mbits. Opačně přepojení do zpět do sítě 4ky už probíhá neznatelně.

Hory hřebenové části Fatry/Tatry. Tragédie :-( Signál 4ky nehrozí a od Orange ulovite převážně Edge s rychlostí 1baj = nic. Nebo je telefón v režimu vytuhnuti kdy ukazuje plný signál Orange ale žádná data. Pomůže restart telefonů nebo raději přechod na data od o2 i při jedné čárce signálu jede na 4G...pri dvou 4G+ a je použitelná!

Můj verdikt 4ka je ZADARMO DRAHÁ. Asi pro děcka do města ať nemusí sockovat Wi-Fi. Jinak ta "nedostupnost" zasekávání se při přechodu sítě je pro mne problém.
TTxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jenik3 21. 6. 2022 05:33

Diky za recenzi, ktera podtrhuje fakt, ze 4ka je dobra ve mestech (kde ma signal) a na vylety lepsi telefon vypnout nebo ho prepnout do 2G.
Za pocatecni 4€ mit 300GB neni k zahozeni. Ta simka se po 14 dnech stejne hodi do kose.
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod TTxx 28. 6. 2022 17:43

8 euro stojí ta SIM a koupíš ji jen online (s tou akci za 4e Sloboda) Navíc jen na číslo Slovenského pasu/OP. Pro cizince jen na prodejně a bez akce tj za 14e ^^ Doveze to kurýr do vlastnich rukou na tu osobu, ale neměl by ale dal mi zasílku i tak. 8-)

Ta cena je na měsíc. To "vytuhávaní" dat je enormě otravné.Skoro pravidelně. Opusti síť 4ky tj dojeď za město a telefon ukazuje plnej signal Roamningu Orange ale data nejdou a nejdou (prostě nic ani E nesviti) Počkáš 5 minut.... Vypinaš data, zapináš. Nic >:-( Restart telefonu a bum a vše jede (H+).
Telefonovat jsem s tím ani nezkoušel, ale debilní XIAOMI mi zežralo 0.05E za ověrovací SMS takže ze zbylého 4E kreditu vyčerpám jen 2 (za 1GB dat balíček) a zbylejch 1.95E asi leda provolat a pak zahodit :-l

Jinak 4Ka budou hezký šmejdi. To že to je z 4e jen na měsíc jde vyčist někde zakutané na webu. Žadná hvězdička s malým dodatkem. Nevím na SK asi jinej gang a běžná šmejdská praktika a nebo na flastr? Už přišli dvě SMS ať si do učtu připojím platební kartu a nemusím se o nic starat (kredit) :-) Pěkně by si pumpli další měsíc 14e :pozor

I v jejich APP se to tvaří že je to i další měsíc za 4...

ObrázekObrázekObrázek
TTxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hauzz 28. 6. 2022 22:23

A zkoušel jsi místo dlouhého restartu třeba režim letadlo tak na 10sec.?
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TTxx 10. 7. 2022 13:09

Jo to letadlo jsem začal používat. To jakž takž fungovalo. Velmi uživatelské přivětivé dělat tyto šaškarny :roll:

Tak dnes 4Ka finito a překvapení se nekonalo 8-) Za 4e je to opravdu jen na měsíc i když to ti šmejdi defakto nikde nepíší. Zato minimalně 3 SMS připojte platební kartu mi vás budeme v tichosti okrádát :pozor

Služba se aktivuje...
Obrázek
Ale nezaktivuje. Napověda malej kredit
Obrázek

Já za měsíc spotřeboval něco k 5GB. Z těch SLOBODA baličku bych si za ty prachy nic nevybral. Vše drahé, SMS/volaní nepoužívám.
Tohle tak misto 10E za 5E... Samé šílenesti 1GB za 5E...
ObrázekObrázek

Bez dat datujete 1cent za 1MB. Použitelný je snad tak 1GB na 30 dnu za 2E
ObrázekObrázek
TTxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 30. 10. 2022 18:54

Vianoce vo 4ke: bohatá nádielka zariadení s bonusom až 210 eur

Operátor ponúka pri kúpe nového zariadenia k niektorému z paušálov Sloboda dva bonusy. Prvým je zľava z kúpnej ceny až do výšky 210 eur, druhým zľava z aktivačného poplatku. Tu môžete ušetriť až ďalších 50 eur. Výška Bonusu za telefón sa uplatňuje podľa typu paušálu a počtu mesačných poplatkov za telefón, ktorý si pri kúpe telefónu vyberiete.

https://fony.dnes24.sk/clanky/vianoce-v ... az-210-eur
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod steve 12. 5. 2023 14:13

Od vcera ma 4ka zaujimavu akciu pre ziakov a studentov do 26 rokov - Sloboda pre mladych, ktora ma 50 jednotiek /minuty, SMS/ a 4GB dat spolu za 4€ mesacne, resp. Sloboda pre mladych + data, ta obsahuje 50 jednotiek a 20GB dat za 10€/mesiac. Funguje aj v EU. Na papier to dali zatial do konca roka, pocita sa ale s dlhodobejsim pokracovanim. Pre ziakov /mladistvych/ si SIMku zakupi rodic s potvrdenim zo skoly.
steve
Junior

Odeslat příspěvekod steve 11. 12. 2023 09:06

Sloboda nekonecno + je najnovsi pokus 4ky ako podliezt konkurenciu, z 23€ znizuje na 16€.
Ale..., zatial iba telefonicky, ktorim oni zavolaju a zrejme, ked uz 4kari budu aj na 4G sieti Orange-u /od jan.2024/ tak budu predavat aj po inych kanaloch. Data na Slovensku 300GB, z toho 7,38GB aj v EU. Vid mobilmania.sk
V porovnani s nekonecnou Radostou je to o 4€ menej, Vianoce sa blizia.
steve
Junior


Odeslat příspěvekod jenik3 11. 12. 2023 09:55

300GB za měsíc je na mobilu až až. S tímto utahnes i domácnost, pokud nestahuje 10GB denně...a pokud je rychlost nad 20-30Mbs, což je pro 4ku limitní a to je dáno tím, jaké bloky spektra vlastni a kde má pokrytí (města).
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod chellko 25. 12. 2023 07:04

JENIK3 ....

Určite 20-30 Mbit na 4ku nie je limitna rýchlosť... Na dedine stým spravím 40-80 Mbit a v meste 80-120 :) Záleží ako kde. Ak si v pokrytí 4x4 mimo tak real 150-200/40.
Samozrejme tých 4x4 mimo musí zvládnuť aj dane zariadenie.
O 5G nepíšem keďže je pokrytie dosť obmedzené.

Takže ju asi nemáš dobre zmapovanu �
chellko
Junior

Odeslat příspěvekod jenik3 25. 12. 2023 11:04

To bude tím, že v síti 4ka používáme modem Vodafone R216 s podporou galaktické rychlosti :-)
jenik3
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků