orange iphone cena

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tomopk 21. 8. 2008 15:09

Na slovensku také ponuky máme takže by si sa mal skôr opýtať v českej sekcii. ;-)
HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haffen 21. 8. 2008 15:13

každý, absolutne každy... radšej mať viacej dat ako zbytočných 150 minút a ešte zbytočnejších 100 sms. Ja ledva využijem 60uni.
Ale predpokladám, že obaja operátori ešte zmenia svoje paušaly, lebo toto nedáva ani zamak logiku a zmysel. :shock: Do tejto viazanosti im teda veľa ľudí nepôjde a námestia o polnoci budú zívať prázdnotou ^^ .
haffen
Junior

Odeslat příspěvekod Mogon 21. 8. 2008 16:13

prazdne namestia a nulovy dopyt po telefone by boli celkom logickym vyustenim tejto "ponuky" ale obavam sa, ze vela spoluobcanov ma priliz nizke iq a aj tak tam napochoduju a budu to nakupovat na kila :-|
Mogon
Junior

Odeslat příspěvekod matho83 21. 8. 2008 16:49

Jednoducha rada
Datova karta 399,- +7sk/min
A fon kupit mimo
Konecne klud
ale nie od s60
v.i.p. roku 2008
Kto sa smeje naposledy ten sa smeje najlepsie
matho83
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tudzo 21. 8. 2008 16:58

No tak som si to teraz spočítal. Mesačne platím cca 850 Sk za mobil. Paušál 100. Víkendy a večery zadarmo. Takže to ani neprevolám. Ak by som mal platiť 1350, tak by som platil o 500 Sk mesačne viacej za niečo, čo absolútne nevyužijem (150 min a 100 sms). Za 2 roky by to bolo 12000 Sk + 7000 Sk za 16GB iPhone. Spolu 19 000 Sk. O dosť lacnejšie ma to vyjde ak si ho kúpim vo voľnom predaji. A to ani nehovorím, koľko bude za chvíľu inzerátov s ešte lepšími ponukami. Pre mňa je ich ponuka pasé. :grr:
"The path of the righteous man is beset on all sides
By the inequities of the selfish and the tyranny of evil men.
Blessed is he who, in the name of charity and good will,
Shepherds the weak through the valley of darkness ...
tudzo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haffen 21. 8. 2008 17:45

Skôr 32520 za 24 mesiacov, nie? ;-)
Rozhodne treba počkať a nevrhnuť sa do kúpy. Ak to budú ľudia vo veľkom kupovať, tak sa nič neudeje. Ak o to nebude záujem, tak s cenami budú musieť niečo urobiť. Čo si inak počne orange s 15000 telefonmi? Podľa mňa je otázkou času, kedy prídu s "3G 90", alebo niečim podobným. Teraz mi to príde skôr ako marketingový ťah. O telefon je veľký záujem? Dáme tam 150-tku, naženieme si na to ľudí a keď poklesne predaj, tak tam šupneme niečo zaujimavé, trebars nižšiu cenu, alebo zaujimavejší paušal a predajnosť sa bude zvyšovať. Tí čo to kúpia v prvej vlne si budú šklbať vlasy a tí ostatní budú o niečo spokojnejší... :-))
haffen
Junior

Odeslat příspěvekod odklizec 21. 8. 2008 20:28

tomopk píše:Na slovensku také ponuky máme takže by si sa mal skôr opýtať v českej sekcii. ;-)

No hej, ale ceska sekce mi jako zakaznikovi Orange SK (uz 9 let) moc nepomuze ;) A pokud vim, tak k iPhone zaden takovy datovy tarif neni.

Co se tyka ostatnich moznosti, je tu varianta koupit telefon za plnou (co zrejme udelam), ale porad to neresi problem datovych tarifu. Protoze platit 700SKK (presne 699SKK) za 2GB dat mi prijde jako nehoraznost. Dalsi moznost je poridit si za "zvyhodnenou" cenu "mobilni internet", co by mne jako 9 leteho zakaznika vyslo na 299. To je sice akceptovatelna cena a rad ji zaplatim. Vtip je ovsem v tom, ze dostanu druhou datovou kartu a jediny zpusob jak browsovat na mobilu je prehazovat si telefonni a datovou kartu do uplneho zblbnuti. Nebo si poridit dva telefony a z toho jeden jen na data. Takze zase nic.

Proste at se na to divam jak chci, Orange nenabizi zadne reseni pro cloveka, ktery chce mit rozumny pristup na web a pritom neplatit nehoraznou cenu. Po mne osobne je navic celkem zklamani pristup k dlouhodobemu pausalnimu klientovi, kteremu po 9 letech nedokazi nabidnout opravdu nic zajimaveho, cim by podporili setrvani ve stavu pausalnich klientu.
odklizec
Junior

Odeslat příspěvekod tomopk 21. 8. 2008 20:33

Aha, zle som si to prečítal. Myslel som že hovoríš o samostatnom paušále.
Ako si ale povedal je tu ale drahý. Ale myslím že 2gb sú zbytočné. 1gb úplne stačí. ;-)
Na iphonemanii je vraj optimum na týždeň 100mb takže ak je to pravda v tom nevidím problém. Bohužiaľ to ale nemení nič na tom že sú tie dáta drahé. :eh
HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 21. 8. 2008 20:50

Souhlas. 1GB by byl na mesicni mobilni browsovani OK. To je bohuzel dalsi problem Orange pristupu k datum. At mi prominou, ale stupnovani 10MB, 50MB, 2000MB je vic nez divne? 50MB muze byt tak akorat dobre na okresane maily a sem tam podivani na nejakou stranku. Rozhodne ne na plnohodnotne browsovani nebo vyuziti online multimedialnich sluzeb a vsech vyhod iPhone. A platit za 50MB 355,80+aktivace...c'moooon...they must be joking?
odklizec
Junior

Odeslat příspěvekod rhett 23. 8. 2008 01:07

mogon: "prazdne namestia a nulovy dopyt po telefone by boli celkom logickym vyustenim tejto "ponuky" ale obavam sa, ze vela spoluobcanov ma priliz nizke iq a aj tak tam napochoduju a budu to nakupovat na kila" - za to ze Ty na to nemas, neponizuj seba sameho snahou urazit inych...

Peter91 a podobny: Prestante snivat svoj sen o lacnom iPhone na lacne pausaly. Najblizsi rok sa niecoho podobneho nedockate. Dotovana cena zacina pri 12000,--...

odklizec: Volas malo? Daj si Flexi a OW maxi 699+119 a za tuto sa mozes vysantit s iPhonom do nemoty :) btw. stupnovanie 10, 50, 2000 ma jasnu logiku, len jej nerozumies (alebo chces vytvorit taky dojem). Ano, 50 MB nie je pre iPhone, pre iPhone je specialny pausal, alebo OW maxi. Na kazdu vec sa da pozriet z viacerych stran...so please stop pretending :)
Be Wise, Be fair
rhett
Junior

Odeslat příspěvekod Mogon 23. 8. 2008 09:36

za to ze Ty na to nemas, neponizuj seba sameho snahou urazit inych...

asi nie som sam kto uraza...
a myslim si, ze to co som napisal je primerane. co nie je primerane je cena iphonu a tato cena sa nezmeni, pokial budu ludia fakt sprosty a budu si ho kupovat. alebo je podla teba ta cena v poriadku? ja osobne radsej ani nechcem vediet za kolko tie telefony operatori nakupuju a ake nechutne velke prachy na tom musia vytrieskat. a toto by sa nestalo, keby proste ludia ostali doma a povedali si "toto nie je vyhodna ponuka. ja si pockam." co myslis - kolko by asi tak trvalo kym by prislo k dalsiemu zazracnemu zlacnovaniu o par tisic (ako to predviedol t-mobile po oznameni cien konkurencneho orangeu)?
Mogon
Junior

Odeslat příspěvekod tudzo 23. 8. 2008 09:49

No a už sme pri cene iPhone, tak by si sa mal pozrieť aj na ceny iných telefónov. Nechcem obhajovať ceny iPhone (podľa mňa sú tiež vysoké), ale vysoké sú všetky ceny. Napríklad LG Viewty nie je drahý? Alebo Samsung F480? Podľa mňa sú. A čo myslíš koľko budú stáť HTC Diamond, alebo Samsung Omnia? Stavím sa s tebou, že budú ešte drahšie. Takže problémom slovenských operátorov nie je cena iPhone, ale cena telefónov všeobecne !!!
"The path of the righteous man is beset on all sides
By the inequities of the selfish and the tyranny of evil men.
Blessed is he who, in the name of charity and good will,
Shepherds the weak through the valley of darkness ...
tudzo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mogon 23. 8. 2008 10:51

jednoznacny suhlas. operatori dotuju telefony cim dalej tym menej. ale zatial co ostatnych telefonov sa preda zopar kusov, na iphone sa robila obrovska kampan a niekde pisali ze orange ma na sklade 15k kusov, takze keby si ho nikto nekupoval, urcite by to vedelo slusne zamavat s cenami.

kde su tie casy ked som si na 55Viac kupoval Siemens CXT65 za 1500 a pritom nedotovany bol za 10 500 :'(
Mogon
Junior

Odeslat příspěvekod rhett 23. 8. 2008 11:24

mogon: Mas velmi zjednoduseny pohlad na to, ako funguje trh. Okrem toho cenu zariadenia vnimas cez optiku zisku operatorov - a to je velmi pokriveny pohlad. Ignorujes tych, co si to chcu kupit, lebo mozu a planovali si to. Preto maju nizsie IQ? Ty si fakt za tym stojis? :)
Be Wise, Be fair
rhett
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků