Prechod k inemu operatorovi- zavolaju z retecneho?

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod azahun 26. 11. 2009 13:39

Zdravim,

silne rozmyslam o zmene Orange do O2, moje ucty su 25-30 eur mesacne, ale vychadza mi jasna uspora ak prejdem do O2. V Orangei som sa pytal, aky je postup, povedali, ze staci ziadost u noveho operatora a nic viac nemusim robit. Ani nemali najmensiu snahu ponuknut nieco, resp. sa popytat na dovody. Jasne, ze necakam, ze sa budu byt o taketo ciastky, ale cakal som, ze by mozno mohli aspon zareagovat a nieco ponuknut...
Ake vy mate skusenosti s prenosom a vylepseni ponuky?
azahun
Junior

Odeslat příspěvekod krompacho 26. 11. 2009 14:40

Mne prave zajtra konci zmluvne obdobie. V pondelok pojdem do O2 poziadat o prenos cisla z T-Mobile. Ja si nerobim velke nadeje ohladom retencnej ponuky, pretoze mam 10 eur faktury ...
krompacho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod antalko 30. 11. 2009 00:06

ahojte ludkovia,

ktory sikovny clvoek poradi co mam robit... 5.12. mi konci pausal v TM, mal som 2000 min do TM od 6do21h a 50 min do vsetkych sieti za 20 euro..

zatial ma neazujala ziadna ponuka tak chcem odist a ist do o2.. ale uz mi skoncil jeden pausal, prisiel som do predajne ze chcem zrusit, zrusil som , podotykam mal som pausal 55 za 500sk +- , a behom par dni mi zavolali ci nechcem 70 min za 200sk...cize bral som to ....

nemyslite si ze je dobre prist do TM a zrusit to a cakat na nieco dobre ze pride alebo ze sa TM zobudi a este zabojuje o mna ???
alebo toto ma trapi najviac ...

NEDA SA ZAVOLAT NIEKDE DO TM ZE CI BY NESPRAVILI PRE MNA PAUSAL ZA TAKU SUMU S TOLKYMI MINUTAMI S TAKYM MOBILOM ???

MYSLITE ZE SA NEDA NAPR SATIO ALEBO N97 NAPR 100 MIN ZA 450 SK MESACNE A TEN MOBIL TAK ZA 150 EURO :))

DA SA TOTO NIEKDE VYJEDNAT, LEBO MNA UNAVUJU TIE SMS ZE ZOBERETE SI TOTO S TYMTO MOBILOM......

AKO AJ PAUSAL PODLA SEBA... TO JE PODLA T-MOBILE NIE PODLA SEBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

VIETE PORADIT CO TREBA UROBIT TOHO 5.12. ???????????
8
antalko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dirk 30. 11. 2009 08:32

V oktobri som sa pokusal si dojednat lepsiu cenu na N97, ale bez uspechu. Resp. aspon moznost predlzit si rovnaky program, aky mas Ty, ale po 1. novembri. Ked mi oznamili, ze sa to neda, atd atd, nadhodil som moznost ukoncenia zmluvy. Dostalo sa mi odpovede, ze Je to Vase rozhodutie, pan XY...
Dirk
Junior

Odeslat příspěvekod dalver 3. 12. 2009 14:07

Mal som v t-mobile program 55 viac, ktorý som ale skoro vôbec nevyužíval. Mám dva firemné telefóny, ktoré môžem používať aj na súkromné účely. Chcel som ten nevyužívaný program presunúť na O2 fér, kde by som zaplatil za toľko koľko prevolám. Volal som na 12345 a pýtal sa kedy končí viazanosť. Operátor ma informoval o dátume, a že majú pre mňa pripravenú vianočnú ponuku a pýtal sa čo ma z ich ponuky zaujalo. Ponúkli mi najprv Podľa seba, potom ponúkli 70 minút za 10 Eur s dvojročnou viazanosťou a novým mobilom. Vysvetlil som, že nechcem platiť za niečo čo plnohodnotne nevyužijem. Prepojili ma na iné oddelenie, kde mi ponúkli telefonovanie vo vlastnej sieti za 0,1E za minutu a 0,13E do cudzich sieti bez viazanosti. To som zobral a mam pokoj, zaplatim za to co naozaj zo sukromnej karty prevolam.
dalver
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod antalko 3. 12. 2009 14:42

toto aj mne dnes povedali, 3 sk do TM , 3,9 do ostatnych... kolko si prevolas tolko zaplatis
antalko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peterd1 4. 12. 2009 13:45

dalver píše:Mal som v t-mobile program 55 viac, ktorý som ale skoro vôbec nevyužíval. Mám dva firemné telefóny, ktoré môžem používať aj na súkromné účely. Chcel som ten nevyužívaný program presunúť na O2 fér, kde by som zaplatil za toľko koľko prevolám. Volal som na 12345 a pýtal sa kedy končí viazanosť. Operátor ma informoval o dátume, a že majú pre mňa pripravenú vianočnú ponuku a pýtal sa čo ma z ich ponuky zaujalo. Ponúkli mi najprv Podľa seba, potom ponúkli 70 minút za 10 Eur s dvojročnou viazanosťou a novým mobilom. Vysvetlil som, že nechcem platiť za niečo čo plnohodnotne nevyužijem. Prepojili ma na iné oddelenie, kde mi ponúkli telefonovanie vo vlastnej sieti za 0,1E za minutu a 0,13E do cudzich sieti bez viazanosti. To som zobral a mam pokoj, zaplatim za to co naozaj zo sukromnej karty prevolam.


Si si istý, že ti dali 0,1 E do vlastnej a 0,13 E do cudzích sietí BEZ VIAZANOSTI? Nedali ti náhodou viazanosť na rok? ;-)
PS: A sms-ky ti dali za koľko?
peterd1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 4. 1. 2010 10:04

Rovnako ako aj hore uvedene, ja sam som mal ucty z Orange v rozpati 25-30eur. Po prihliadnuti na ceny O2 mi jasne vyslo ze nemam co vahat a za cca 12-15eur budem mat to iste od O2, t.j. cca 100min volania a k tomu neobmedzeny internet. Plus nejake SMS..
Poziadal som o prenos cisla a zavolali mi od Orange s citujem "rovnakou ponukou" ako O2, proste mi ponukaju rovnakych 0.13e za minutu ako v O2, len aby som zostal.. ALE:
1. bez vyhody volania po tretej minute v sieti zadarmo, 8-P
2. bez vyhody volania do CR zadarmo, 8-P
3. bez vyhody neobmedzeneho internetu za 6e, len 1000MB balik v lacnejsej cene asi o 5 centov a este sa ma snazil nahovorit ako je to postacujuce tych 1000MB. 8-P

Takze, pre mna jasna volba odist a dnes mi konecne cislo aj previedli. Uz si uzivam napisu O2-SK na mojom PDA, kde skutocne neobmedzeny net aj vyuzijem. :)) :tleskani
Slamka
Junior

Odeslat příspěvekod Netro 6. 1. 2010 11:24

@Slamka
Len ta chcem poopravit. bod 2 (bez vyhody volania do CR zaradmo) predsa nie je zadarmo, ale za 13 centov, ale chapem ze si mal na mysli, to ze je to ovela lacnejsie ako volania z Orange. Tato vyhoda je dolezita, len ked realne volas na mobilny v CR, co nie kazdy clovek robi. Kolko mesacne volas na mobily v CR?

A co sa tyka neobmedzeneho (ale pomaleho) internetu za 6 eur vs. 1000 MB balik za tu istu cenu v 3G sieti Orangu, asi by som nerozmyslal, 3G je ovela lepsie ako EDGE a 1000 MB je bohato na surfovanie z mobilu. Kolko presurfujes z mobilu cez EDGE za mesiac? Neverim, ze viac ako 500 MB. Napr obycajny hlasovy Skype hovor cez Nimbuzz (cca 350 kB/minutu hovoru) alebo Skype videohovor cez fring (do 1,5 MB/min videohovoru) by internet od O2 nestihal. T-Mobile to zvlada v pohode (pisem T-M lebo to mam odskusane, ale predpokladam ze OG je na tom podobne). Tych 1000 MB (resp. 1500 v T-M) sa neda vobec tak lahko vycerpat. Jedine, ze by si si dal do mobilu program na stahovanie torrentov (napr. SymTorrent) a stahoval by si o sto sest.

Jedine minus z tych troch co si napisal, vidim volanie zadarmo do vlastnej siete po 3. minute.

(to je moj osobny nazor)
3210 > 3510i > 6070 > N95 8GB
peace & luv...
Netro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noker1 6. 1. 2010 11:58

Stym internetom suhlasim ale zase mam tiez O2 internet a musim povedat ze to 100% staci.
iPhone 6 Plus 16gb
noker1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Netro 6. 1. 2010 14:03

@noker1: mne povedali ludia, ze Skype volanie seka a pada... ake mas ty osobne skusenosti?

Ja viem, ze kopec ludi ma ine poziadavky na net ako ja, ale presne o tom to je, ze kto ma ake potreby... niekto potrebuje byt online, niekto volat do CR, niekto nieco ine... Len kvoli 3G som T-Mobile (1500 MB za 5 eur je bezkonkurencnych, lacnejsie ako O2 i Orange), inak O2 Fer ceny su fajn, len skoda, ze nemaju 3G :-/
3210 > 3510i > 6070 > N95 8GB
peace & luv...
Netro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 6. 1. 2010 15:38

Skype cez Orange nefunguje, resp. seka a trha jak slak. A sorry, ale sledovat data? Dakujem, neprosim. Mam po ruke netbook, cez USB kedykolvek pripojim masinku a na to browsovanie to staci. A ako som povedal, BEZ SLEDOVANIA DAT. To je pre mna dolezite..
Slamka
Junior

Odeslat příspěvekod Spizy 12. 1. 2010 21:47

Co sa tyka internetu tak ja mam v t-mobile z minulorocnej akcie 1000MB za 99 sk.(program sa volal web'n'walk giga) a jasne bola tam podmienka dvojrocna viazanost.A vtedy som este chcel aj iphone tak som si na retencii vyjednal slusnu zlavu+mal som na pol roka volania na 2 cisla(to je jedno aka siet) zadarmo bez FUP.Sice presiel som z 55viac na 100 viac ale kedze vela telefonujem tak je to prijatelne.Ale teraz vidim ze iphone slm si mohol inde kupit na splatky a v o2 mam 100 minut za 10 € a nie jak t-mobile kde putaju omnoho viac.Cize akonahle skonci viazanost idem do O2 kedze aj postupne cela moja rodina tam prechadza a taktiez priatelia.Ale keby dali 70 minut za 10€ + ten internet za 99sk tak by som mozno pouvazoval.
S.
Spizy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kotrcka 17. 1. 2010 17:17

Slamka. chcel by som sa spytat na toto:

"za cca 12-15eur budem mat to iste od O2, t.j. cca 100min volania a k tomu neobmedzeny internet. Plus nejake SMS.."

to volas len a len vo vlastnej sieti (02)?

lebo 100 minut je za 10-13 €, net za 6 €, nejake SMS dajme tomu do 1 €, to je viac nez 12-15 €.
kotrcka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 28. 1. 2010 13:31

Nie, nevolam len do O2, ale hlavne do O2 - postupne tam prechadzaju vsetci znami co si to vedia zratat..
Necakam 15e fakturu hned prve obdobie, najskor to musim doladit podla potrieb. Samozrejme ze pri cene 13centov za minutu je 100min dokopy 13eur a plus 6 eur internet a ako si napisal dajme tomu 1e SMS, spolu za 20eur.. Aktivaciu balickov zvazim az po prevolani dvoch troch mesiacoch a vyhodnoteni kompletnych vypisov hovorov (elektronicka faktura a vypis zdarma). A tie balicky mi umoznia ist s cenou potom este nizsie.
ALE..
Na kazdy pad, usetrene je uz tych 20eur spomenute na zaciatku tohto prispevku, kedze Orange mi uctoval 26eur-30eur za podobne sluzby.
A nehovoriac o vyhode volania po tretej minute zadarmo, aj ked ja nie som clovek co sa rad rozkeca, ale uz aj to sa podarilo (v Orange by som sa nedoplatil).
Slamka
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků