O2 SK Volnosť-do všetkých sietí 0.1€ za hovor v celej EU

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ohajo3 1. 11. 2021 22:09

Take mi prisla SMS o priplatku v roamingu, uvidime, co s tim udela to vowifi - kdyz jsem na wifi, zmizi roaming. Tudiz by slo volat pres wifi a v roamingu jen nouzove
ohajo3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jiri.filip 24. 11. 2021 12:52

Včera mi přišla SMS, že využívám jejich služby víc v roamingu než na Slovensku.
Po 14 dnech prý znovu vyhodnotí provoz na mém telefonním čísle a pokud se situace nezmění, začnou uplatňovat příplatky.

To pro mne bohužel znamená konec využívání karty Volnosť. Používal jsem ji výhradně na delší hovory v rámci ČR.

Na kratší hovory do 2 minut a SMS používám Odorik.
Na data mám u Kaktusu tzv. "boží SIM" (měsíční balíček 6 GB dat + neomezeně sociální sítě) s převodem nevyčerpaných dat do dalších období. Díky dobíjení při dobíječkách a bonusovému kreditu jsou to na naše poměry velmi dobré podmínky.

Řešil jste někdo podobnou situaci? Pokud ano, jak?
Hledám pouze předplacenou kartu na delší hovory za podobných podmínek, jaké mělo O2 SK (tzn. rozumná fixní částka za 1 hovor, stačí jen pro hovory v rámci ČR).
Předem díky za tipy.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 24. 11. 2021 21:07

S tím asi nic neuděláš. Jediná šance je, kdyby byly v prodeji na Slovensku sim karty s kreditem třeba 2 Euro, tak si koupit třeba 4 kusy do zásoby, když tam budeš a po provolání ji zahodit. Půl rok si myslím, že by měl být za levno, než to zpoplatní kvůli roamingu.
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.filip 25. 11. 2021 09:58

Ředitel ČTÚ: Že s tím u O2 SK nic neudělám, mi bylo jasné již při psaní svého příspěvku. :-)

Ptal jsem se pouze na to, jak to třeba vyřešili jiní uživatelé O2 SK Volnosť, kteří tu SMS zprávu o aplikování příplatků dostali přede mnou a u nichž se dá předpokládat, že používali kartu Volnosť z podobného důvodu jako já a že to tedy budou řešit přechodem k jinému operátorovi.
Zajímalo mne, ke kterému operátorovi a na který produkt konkrétně.

Proto se ptám nejdříve v tomto tématu a ne hned v nějakém obecném.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 25. 11. 2021 10:10

S největší pravděpodobností putovala sim do koše. Na delší hovory v ČR nic není, krom toho denního neomezeného volání za 20 Kč (O2) na předplacence. :D To se ti určitě líbit nebude, takže platí - na delší hovory v ČR nic není... a tedy platí mé tvrzení z předchozí odpovědi. 8-) Což popírá tvé tvrzení, že s tím u O2 SK Volnosť nic neuděláš. Jsem rád, že jsme si to ujasnili. :D
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.filip 29. 11. 2021 16:33

Ředitel ČTÚ: Nebyla u některého z operátorů možnost si i na předplacence zaplatit měsíčně nějakou fixní částkou buď následné volání zdarma, nebo alespoň výhodnější minutové sazby volání na několik předvolených čísel?

Myslím, že to bývalo max. do 5 čísel. Nejsem si ani jistý, jestli to nebylo jen u minutově omezených tarifů. Vím jen, že to už je delší dobu, co jsem o tom kdysi četl.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 29. 11. 2021 16:59

Jo bejvavalo (treba Mych 5), ted mas za priplatek (nebo za dobiti) volani v cele siti operatora.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 29. 11. 2021 18:19

A nebo to měla karta pro partu od Vodafonu, ale to byla sleva jen asi 1 Kč na minutu. :D
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.filip 30. 11. 2021 08:15

Ze.us: To fakt nechceš. :-)

Takže na kartě nechám jen malý zůstatek do cca 5 EUR, který vždy využiji do období konce platnosti kreditu (1 rok?) a pak dobiji dalších 5 EUR, abych měl kartu stále aktivní.

Když jsem byl na Slovensku, dalo se s ní platit i parkovné ve městě. Kvůli tomu si ji ponechám.
Na volání s minutovým příplatkem pro mne postrádá smysl.

Delší hovory budu řešit u jiného operátora.
Slovenští Kellnerovci chtějí víc, a tak budou mít v mém případě místo stávajícího obratu za rok pouhých +- 5 EUR.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.filip 3. 12. 2021 13:05

Zdá se, že O2 SK z nějakého důvodu nechce ztratit alespoň některé zákazníky, pokud tedy ne všechny :-) , kteří "nadměrně využívají EU roaming".

Dnes mi totiž přišla přiložená SMS, podle které se lze zbavit účtování jednotkových připlatků za nadměrné využívání EU roamingu zakoupením měsíčního balíčku "EU Naplno" za 5 EUR.
Při aktuální ceně 1 hovoru € 0,10 to odpovídá 50 hovorům.

Za těchto podmínek je to ještě akceptovatelné.
Vyzkouším a uvidíme, jak se budou slovenští Kellnerovci "správať ohladne cien dalej"
Přílohy
O2 SK_SMS Priplatek€5_Zona1.png
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 3. 12. 2021 15:55

Tak to už se pomalu vyplatí neomezenka v retenci kolem 2 stovek (Téčko s 1GB za 190).
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 3. 12. 2021 16:43

hauzz: Někomu by se to asi vyplatilo. Mně bohužel ne.

Poté, co jsem přešel na Boží kartu od Kaktusu (tzn. měsíčně k dispozici 6 GB + neomezeně na sociální sítě, které ale nepoužívám), jsem začal sledovat, kolik spotřebuji dat, aniž bych se omezoval. V podstatě jen jízdní řády a Internet cestou do a z práce. Žádná videa ani hudba/rádio z Internetu. Doma a v práci jsem na Wi-Fi.
Měsíčně to je kolem 1,6 GB a při dobíjení jen v "dobíječkách" je to 100 Kč/měsíc.

Navíc se s T-Mobile pravidelně dohadovat kvůli částce v řádu nižších stokorun jak na perském trhu, to bych se na to mohl zvysoka vykašlat.

Jen pro zajímavost - ta retence Téčka (neomezenka + 1 GB) je včetně SMS, nebo jen volání a data? Případně nespotřebovaná data se převádějí do dalšího měsíce?
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 3. 12. 2021 16:52

Můj tarif M (neomezenka na tuzemské volání i SMS), retence dává na 60 měsíců (garance ceny, smlouva na dobu neurčitou). Jednou za 5 let si klidně pro 40% ceníkových cen zavolám. Žádné hádání se nekonalo, já řekl požadavek a 4 tarify jsem k nim za tu cenu převedl. Toť vše. A nespotřebovaná data převádí snad jen Kaktus pokud je mi známo.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 3. 12. 2021 16:53

hauzz: Poptával jsi jedno číslo a převedl k nim pak čtyři, nebo jsi hned poptával 4 čísla?
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 3. 12. 2021 16:57

Převod 4 čísel resp. 1 službu jsem rušil a místo ní zřídil 4.
hauzz
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků